• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy na tablecie można oglądać filmy z pendrive?
#1
Czy ktoś z Was oglądał na tablecie filmy z pendrive? Czy generalnie jest to o zrobienia na nowych tabletach i nie ma z tym jakiegoś problemu czy innej blokady aby oglądać filmy na tablecie pochodzące z pendrive'a? Byłbym wdzięczny za jakieś porady w tym temacie.
 
Reply
#2
Zazwyczaj w tabletach mamy złącze microUSB lub mini USB. Pendrive'y zazwyczaj mają tradycyjne wejście USB, zatem aby podłączyć pendrive do tabletu potrzebujesz odpowiedniej przejściówki: USB na microUSB. Dodatkowo aby korzystać z urządzenia zewnętrznego poprzez port USB na tablecie, musisz posiadać (twój tablet) tzw. OTG, czyli zasilanie portu USB.

Najlepiej będzie zatem sprawdzić w specyfikacji posiadanego tabletu, czy dysponuje portem microUSB oraz OTG. Jeżeli tak, wtedy nie będzie problemu z podłączeniem pendrive (oraz innych urządzeń zewnętrznych) do tabletu.
 
Reply
#3
Z tego co widzę, to tablet ma tylko złącze/wejście microUSB. Czyli wystarczy kupić taką przejściówkę i będzie można podłączyć pendrive'a do tabletu bez większych problemów? A co w przypadku, jeżeli mój tablet nie posiada tego OTG, czyli zasilania portu USB?
 
Reply
#4
To nie zadziala. Po to jest otg żeby podłączać urządzenia usb potrzebujące zasilania
 
Reply
#5
Dziękuję za radę. Wyczytałem, że mój tablet tego OTG nie posiada, zatem chyba dam sobie z tym spokój, chyba, że można może jakoś to "domontować" - ale pewnie jest nieopłacalne jeśli w ogóle się da...
 
Reply
#6
Jest na to sposób - trzeba użyć kabla USB OTG z zewnętrznym źródłem zasilania, ale moim zdaniem nie jest to warte zachodu. Jeśli chcesz się o tym dowiedzieć czegoś więcej to wstukaj w Google "otg with external power".
 
Reply
#7
A dlaczego nie wgrasz filmu na tablet? Tylko będziesz się bawić w takie coś jak pendrive. Podłączenie pendrive do kompa jest tak samo proste jak podłączenie tabletu do komputera. I tak samo będzie szybko trwać wgranie filmów na tablet.
 
Reply
#8
W sumie nie pomyślałem o tym, ale w ostateczności można zgrać film bezpośrednio na tablet. Jednak w niektórych przypadkach po prostu nie mamy dostępu do komputera i chciałoby się pendrive'a bezpośrednio włożyć do tabletu.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy w nowych smartfonach trzeba formatować baterię?
Nawiązując do mojego poprzedniego wątku chciałbym się od Was dowiedzieć czy w nowym smartfonie trzeba formatować baterię? Formatowanie baterii czyli to pierwsze ładowanie po bodajże 12 godzin jak to miało miejsce parę lat temu gdy kupowałem nowy telefon. Formatowanie nowych baterii w telefonach jeżeli jest konieczne, to czy przebiega na takich samych zasadach co dawniej, że należy ładować nowy telefon po 8 godzin a następnie rozładowywać do zera i znowu ładować i tak kilka razy?
lewka 25 190,856 22-05-2017, 10:24
Ostatni post: gimberBrowsing: 1 gości