Odpowiedz 

Czy osoba na stażu może wziąć kredyt?

09-06-2015, 17:46
Post: #1
Czy osoba na stażu może wziąć kredyt?
Czy osoba będąca na stażu może wziąć kredyt w banku? Który bank ma taką ofertę, przygotowaną tylko dla stażystów? Oczywiście zakładam tutaj, że na tym stażu zarabia się jakieś pieniądze, czyli stażysta otrzymuje wynagrodzenie. Ktoś mógłby mi doradzić, czy jest to w ogóle możliwe?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2015, 20:30
Post: #2
Czy osoba na stażu może wziąć kredyt?
Nie sądzę. Pracując na stażu pracujesz na umowie śmieciowej, czyli dla banku praktycznie nie masz żadnej zdolności kredytowej. Oczywiście możesz próbować starać się o pożyczkę lub kredyt w instytucjach poza bankowych, jednak tam oprocentowanie takich pożyczek jest bardzo wysokie, przez co nie opłaca się zadłużać już w tak młodym wieku.

Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które sprawdziłoby się w przypadku stażystów - studentów. Chodzi o kredyt studencki, który udzielany jest przez kilka banków. W takim przypadku nie musisz nawet nigdzie pracować czy być stażystą - wystarczy być studentem i dodatkowo możesz otrzymać kredyt na bardzo atrakcyjnych warunkach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2015, 14:38
Post: #3
Czy osoba na stażu może wziąć kredyt?
Kredyt studencki to w Twoim przypadku rzeczywiście najlepsze rozwiązanie jednak nawet przy takim rozwiązaniu bądź czujny bo nic nie jest za darmo. Wybierz wiarygodny i sprawdzony bank, nie korzystaj z ofert porozrzucanych po internecie bo nagle się okaże że odsetki są 2x większe, kary za spóźnienie niewiarygodnie duże a informacje o twoim zadłużeniu może otrzymać Biuro Informacji Gospodarczej i będziesz miał w przyszłości problem z zaciągnięciem większego kredytu czy z otrzymaniem abonamentu na tel.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Comarch - staż - testy kwalifikacyjne / rekrutacyjne
Z tego co się orientuję, testy w Comarchu nie są specjalnie trudne. Wybierasz sobie zawsze jakiś moduł z którego się czujesz mocny i związany ze stanowiskiem na które aplikujesz. Test składa się z dwóch części - ogólnej (jakieś proste zadania matematyczne) oraz specjalistycznej badającej ogólny poziom wiedzy z konkretnej dziedziny.
maciekmm 5 6,995 09-01-2016 13:26
Ostatni post: Cubaza
  Ile godzin dziennie / tygodniowo trwa staż?
Długość tygodnia pracy stażysty nie może przekraczać 40 godzin tygodniowo. Czyli stażysta na stażu pracuje najczęściej w normalnym wymiarze godzin, tak jak zwykły pracownik - tak jest w przypadku "profesjonalnego" stażu. Jeśli pójdziesz na staż byleby tylko go odbębnić, gdy uczelnia Cię gdzieś wyśle, wtedy rzadko w ogóle się "pracuje" pełną stawkę.
studentPWSZ 6 11,245 28-11-2015 23:37
Ostatni post: tru
  Czy praktyki to doświadczenie zawodowe?
Czy praktyki to doświadczenie zawodowe? Czy to się później liczy, kiedy szukam pracy?
fleksi 1 888 10-09-2015 7:00
Ostatni post: czesiek
  Czy praktyki są płatne?
Wszystko zależy od tego, jakie praktyki uda Ci się załatwić. Z założenia praktyki są bezpłatne a staż jest płatny (po szczegóły zapraszam do wątku: [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/R%C3%B3%C5%BCnica-pomi%C4%99dzy-sta%C5%BCem-a-praktyk%C4%85-t]różnica między stażem a praktyką[/url]), ale firmy wielokrotnie nadużywają tych określeń a także używają ich zamiennie. Można bowiem spotkać ogłoszenie o tytule: [/b]płatne praktyki[/b] albo w treści ogłoszenia o stażu znajdujemy informację, że [b]staż jest bezpłatny[/b]. Docelowo w każdym razie praktyki są bezpłatne, jednak może zdarzyć się, że pracodawca Ci za nie zapłaci, ale tego typu kwestie należy ustalać indywidualnie i dopytywać się o te szczegóły w ogłoszeniu.
Halina 1 840 02-09-2015 7:36
Ostatni post: Dobromir
  Czy na stażu można iść na chorobowe?
Czy na stażu można iść na chorobowe? Co w przypadku jeżeli niespodziewanie zachoruje?
Halina 1 848 15-08-2015 11:34
Ostatni post: t_wronickiUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów