Witaj! Logowanie Rejestracja

Recenzje kosmetyków
Czy osoba na stażu może wziąć kredyt?
#1
Czy osoba będąca na stażu może wziąć kredyt w banku? Który bank ma taką ofertę, przygotowaną tylko dla stażystów? Oczywiście zakładam tutaj, że na tym stażu zarabia się jakieś pieniądze, czyli stażysta otrzymuje wynagrodzenie. Ktoś mógłby mi doradzić, czy jest to w ogóle możliwe?
 
Reply
#2
Nie sądzę. Pracując na stażu pracujesz na umowie śmieciowej, czyli dla banku praktycznie nie masz żadnej zdolności kredytowej. Oczywiście możesz próbować starać się o pożyczkę lub kredyt w instytucjach poza bankowych, jednak tam oprocentowanie takich pożyczek jest bardzo wysokie, przez co nie opłaca się zadłużać już w tak młodym wieku.

Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które sprawdziłoby się w przypadku stażystów - studentów. Chodzi o kredyt studencki, który udzielany jest przez kilka banków. W takim przypadku nie musisz nawet nigdzie pracować czy być stażystą - wystarczy być studentem i dodatkowo możesz otrzymać kredyt na bardzo atrakcyjnych warunkach.
 
Reply
#3
Kredyt studencki to w Twoim przypadku rzeczywiście najlepsze rozwiązanie jednak nawet przy takim rozwiązaniu bądź czujny bo nic nie jest za darmo. Wybierz wiarygodny i sprawdzony bank, nie korzystaj z ofert porozrzucanych po internecie bo nagle się okaże że odsetki są 2x większe, kary za spóźnienie niewiarygodnie duże a informacje o twoim zadłużeniu może otrzymać Biuro Informacji Gospodarczej i będziesz miał w przyszłości problem z zaciągnięciem większego kredytu czy z otrzymaniem abonamentu na tel.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy na stażu można iść na chorobowe?
Czy na stażu można iść na chorobowe? Co w przypadku jeżeli niespodziewanie zachoruje?
Halina 1 3,042 15-08-2015, 11:34
Ostatni post: t_wronickiBrowsing: 1 gości