• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy praktyki są płatne?
#1
Czy praktyki są płatne? Czy jeśli załatwię sobie płatne praktyki to nie będą one zaliczone?
 
Reply
#2
Wszystko zależy od tego, jakie praktyki uda Ci się załatwić. Z założenia praktyki są bezpłatne a staż jest płatny (po szczegóły zapraszam do wątku: różnica między stażem a praktyką), ale firmy wielokrotnie nadużywają tych określeń a także używają ich zamiennie. Można bowiem spotkać ogłoszenie o tytule: [/b]płatne praktyki[/b] albo w treści ogłoszenia o stażu znajdujemy informację, że staż jest bezpłatny.

Docelowo w każdym razie praktyki są bezpłatne, jednak może zdarzyć się, że pracodawca Ci za nie zapłaci, ale tego typu kwestie należy ustalać indywidualnie i dopytywać się o te szczegóły w ogłoszeniu.
 
Reply
#3
Większość firm zaczyna już płacić swoim praktykantom, bo zdają sobie sprawę, że teraz brakuje pracowników. Osobiście w naszej firmie również nasi praktykanci otrzymują wynagrodzenie, gdyż dzięki temu widzimy, że bardziej im zależy na wykonywanej pracy - starają się również bardziej.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy osoba na stażu może wziąć kredyt?
Czy osoba będąca na stażu może wziąć kredyt w banku? Który bank ma taką ofertę, przygotowaną tylko dla stażystów? Oczywiście zakładam tutaj, że na tym stażu zarabia się jakieś pieniądze, czyli stażysta otrzymuje wynagrodzenie. Ktoś mógłby mi doradzić, czy jest to w ogóle możliwe?
fleksi 2 2,525 12-11-2015, 14:38
Ostatni post: margie.19Browsing: 1 gości