18-05-2013, 15:11
Czy staż można odbyć dwa razy?
Czy mogę np. staż w jednej firmie odbywać dwa razy? Np. teraz w te wakacje odbędę pierwszy raz a za rok w tej samej firmie drugi raz?
30-05-2013, 11:34
Czy staż można odbyć dwa razy?
Tak, staż można odbywać dwa razy. Dotyczy to zarówno staży z urzędu pracy oraz tradycyjnych staży organizowanych przez różne firmy. Aczkolwiek jesli podczas odbywania stażu się sprawdzisz, często firma chce podpisać z Tobą umowę o pracę
01-06-2013, 17:20
Czy staż można odbyć dwa razy?
Tylko jesli firma podpisze ze mną umowę po stażu to będę musiał pracować w czasie trwania studiów (roku akademickiego) i jest wielce prawdopodobne że nie byłbym w stanie pogodzić studiowania i pracy jednocześnie. A studia są dzienne.
01-06-2013, 21:20
Czy staż można odbyć dwa razy?
Chyba nie ma firmy, która by studenta studiów dziennych zatrudniła na pełen etat Dlatego jak już dostają oni pół etatu bądź nawet 3/4. Ale to zawsze jest coś, no i już jakieś doświadczenie zdobywamy

Comarch - staż - testy kwalifikacyjne / rekrutacyjne
Z tego co się orientuję, testy w Comarchu nie są specjalnie trudne. Wybierasz sobie zawsze jakiś moduł z którego się czujesz mocny i związany ze stanowiskiem na które aplikujesz. Test składa się z dwóch części - ogólnej (jakieś proste zadania matematyczne) oraz specjalistycznej badającej ogólny poziom wiedzy z konkretnej dziedziny.
maciekmm 5 6,273 09-01-2016 13:26
Ostatni post: Cubaza
  Ile godzin dziennie / tygodniowo trwa staż?
Długość tygodnia pracy stażysty nie może przekraczać 40 godzin tygodniowo. Czyli stażysta na stażu pracuje najczęściej w normalnym wymiarze godzin, tak jak zwykły pracownik - tak jest w przypadku "profesjonalnego" stażu. Jeśli pójdziesz na staż byleby tylko go odbębnić, gdy uczelnia Cię gdzieś wyśle, wtedy rzadko w ogóle się "pracuje" pełną stawkę.
studentPWSZ 6 10,062 28-11-2015 23:37
Ostatni post: tru
  Czy osoba na stażu może wziąć kredyt?
Nie sądzę. Pracując na stażu pracujesz na umowie śmieciowej, czyli dla banku praktycznie nie masz żadnej zdolności kredytowej. Oczywiście możesz próbować starać się o pożyczkę lub kredyt w instytucjach poza bankowych, jednak tam oprocentowanie takich pożyczek jest bardzo wysokie, przez co nie opłaca się zadłużać już w tak młodym wieku. Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które sprawdziłoby się w przypadku stażystów - studentów. Chodzi o kredyt studencki, który [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Jaki-bank-udziela-kredyt%C3%B3w-studenckich-w-2013-2014-2015-roku-t]udzielany jest przez kilka banków[/url]. W takim przypadku nie musisz nawet nigdzie pracować czy być stażystą - wystarczy być studentem i dodatkowo możesz otrzymać kredyt na bardzo atrakcyjnych warunkach.
fleksi 2 978 12-11-2015 14:38
Ostatni post: margie.19
  Czy praktyki to doświadczenie zawodowe?
Czy praktyki to doświadczenie zawodowe? Czy to się później liczy, kiedy szukam pracy?
fleksi 1 748 10-09-2015 7:00
Ostatni post: czesiek
  Czy praktyki są płatne?
Wszystko zależy od tego, jakie praktyki uda Ci się załatwić. Z założenia praktyki są bezpłatne a staż jest płatny (po szczegóły zapraszam do wątku: [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/R%C3%B3%C5%BCnica-pomi%C4%99dzy-sta%C5%BCem-a-praktyk%C4%85-t]różnica między stażem a praktyką[/url]), ale firmy wielokrotnie nadużywają tych określeń a także używają ich zamiennie. Można bowiem spotkać ogłoszenie o tytule: [/b]płatne praktyki[/b] albo w treści ogłoszenia o stażu znajdujemy informację, że [b]staż jest bezpłatny[/b]. Docelowo w każdym razie praktyki są bezpłatne, jednak może zdarzyć się, że pracodawca Ci za nie zapłaci, ale tego typu kwestie należy ustalać indywidualnie i dopytywać się o te szczegóły w ogłoszeniu.
Halina 1 729 02-09-2015 7:36
Ostatni post: Dobromir