• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja

    gdy pasta wyschnie zeskrobujemy ją i dywan dokładnie odkurzamy plamy mokre mieszamy osoby które kupiły produkt boraks kg biomus
komornik jeżyce www.komornik-poznan.com/
Czy studia informatyczne są trudne?
#1
Prosiłbym o odpowiedź na kwestię, czy studia informatyczne są trudne? Czy trudno jest je ukończyć, zaliczyć przedmioty? Chciałbym aby wypowiedzieli się absolwenci studiów informatycznych jak i studenci, którzy studiują informatykę. Jestem tegorocznym absolwentem liceum ogólnokształcącego i myślę nad tym kierunkiem. Nie chodzi mi o AGH lecz o PWSZ Uśmiech Czy trudno jest przetrwać pierwszy rok? Czy poziom laboratoriów, zajęć jak i samego realizowanego materiału jest wysoki? Tzn. chodzi mi o to, czy na zajęciach uczy się np. programowania bazując na przyszłościowych językach programowania czy może wciąż użytkuje się technologie i języki, które w praktyce nie są w ogóle wykorzystywane? Bardzo Was proszę o odpowiedzi!
 
Reply
#2
Co ja będę pisać ponownie Oczko Kilkanaście tematów poniżej może Cię zainteresuje Uśmiech Znajdziesz tam dużo odpowiedzi na Twoje pytania, czy jest trudno, czy jest ciężko, jaki jest poziom i takie tam Uśmiech

Generalnie podsumowując i w dużym skrócie, dla niektórych studia informatyczne będą trudnymi studiami, natomiast jeszcze dla innych osób studia te będą wręcz przyjemne i bardzo łatwy. Tak naprawdę punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
 
Reply
#3
Ja tez myślę nad tym kierunkiem Uśmiech Niektórzy mówią, że są to ciężkie studia, ale do przejścia. Jak to mawiają moi koledzy którzy są na tych kierunkach - niektórzy sprytnie będą sobie ze wszystkim radzić, natomiast niektórzy będą mieć problemy z zaliczaniem przedmiotów.
 
Reply
#4
Jeśli uczysz się systematycznie, nie robisz zaległości, w miarę ogarniasz temat, to studia informatyczne nie są trudne. Ba, powiedziałbym, że wtedy żadne studia nie są ciężkie i nie sprawiają trudności w zaliczaniu egzaminów. Trzeba się naprawdę nieźle starać, aby wylecieć z tych studiów. Fakt, może nie wszyscy się nadają na te studia, ale wiele osób olewa totalnie a i tak zdają i przechodzą przez kolejne lata.
 
Reply
#5
Studia informatyczne to studia inżynierskie, zatem bez dobrej znajomości matematyki, fizyki oraz metod numerycznych mogą to być dla Ciebie trudne studia. Ale to też nie jest reguła, gdyż matematyka na studiach realizowana jest od podstaw, dlatego wystarczy się systematycznie uczyć, aby ją bez problemu zaliczyć.

Na studiach zaocznych ponoć jest trochę łatwiej, no bo się przecież płaci, więc w zależności od "rangi" uczelni, czasami wykładowcy przymykają oko. Generalnie teraz wszyscy pchają się na informatykę, no bo to przecież taki przyszłościowy kierunek, dlatego bardzo trudno jest się na ten kierunek dostać (bez rozszerzonej matury nie ma co próbować).
 
Reply
#6
Hahaha oj koleżko koleżko, ostro poleciałeś ze swoimi 'informacjami'. Jest masa, ale to masa uczelni gdzie dostaniesz się na informatykę bez matury rozszerzonej. No chyba ze myślisz o czołowych. Ale tak czy siak mamy niż demograficzny jak zapewne wiesz i wcale nie tak trudno dostać się na dobra uczelnie.
 
Reply
#7
Nie do końca. Na renomowanych uczelniach progi z rozszerzonej matematyki lub innego przedmiotu musisz mieć w okolicach 50% plus bardzo dobrze napisany język obcy.
 
Reply
#8
(11-04-2015, 18:51 )green123 napisał(a): Nie do końca. Na renomowanych uczelniach progi z rozszerzonej matematyki lub innego przedmiotu musisz mieć w okolicach 50% plus bardzo dobrze napisany język obcy.
A kolega czyta ze zrozumieniem? Napisałem 'czołowych'. Dla ciebie to nie to samo co renomowane?
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie studia podyplomowe?
Jakie studia podyplomowe polecacie po informatyce? Zależałby mi aby pracować w IT, bo zaraz po medycynie zarobki są w tej branży najwyższe. Możecie polecić coś w tym zakresie?
janko22 1 666 19-07-2017, 6:54
Ostatni post: gimberBrowsing: 1 gości