Witaj! Logowanie Rejestracja

Czy w CV musi być zdjęcie?
#1
Może ktoś z Was wie i jest bardziej zorientowany w temacie, czy w CV musi być zawsze dołączone zdjęcie? Pytam, bo nie wiem czy muszę wyrabiać sobie nowe - aktualne zdjęcie, żeby wkleić je do CV, gdyż raczej nie wypada dawać tam zdjęcia sprzed 5 lat, skoro jest wymagane.
 
Reply
#2
Nie, w CV nie musi być zdjęcie, jednakże dokument w którym jest załączone zdjęcie wygląda o wiele bardziej profesjonalniej. Elementy graficzne jak i stonowane kolory sprawią, że nasz życiorys będzie się prezentował bardziej okazale.

Wspominaliśmy już w tym wątku o tym, że zawsze warto załączyć zdjęcie do CV w prawym górnym rogu (takie są ogólnie przyjęte zasady). Tuż obok danych osobowych.

Jeżeli już zdecydujemy się na załączanie zdjęć do CV, ważne, aby zdjęcie było aktualne. Student kończący studia nie wypada, aby dołączał do CV zdjęcie z czasów szkoły średniej.
Drugą ważną rzeczą jest, aby zdjęcie które załączamy pochodziło z serii "zdjęć do dokumentów". Nie wypada załączać zdjęcia np. z imprezy czy z wakacji.
 
Reply
#3
Jasne, że w CV musi być zdjęcie. Nie wyobrażam sobie, aby do CV nie dać swojego zdjęcia. Osoba rekrutująca musi wiedzieć, z kim ma umówić się na spotkanie. Poza tym powszechnie wiadomo, że z reguły kobiety ładniejsze mają o wiele łatwiej w staraniach o pracę. Aczkolwiek ta tendencja się generalnie zmienia i pracodawcy coraz częściej patrzą na umiejętności i doświadczenie niż tylko na wygląd.
 
Reply
#4
Wg mnie, to czy w CV należy dodać zdjęcie czy nie, zależy od formatu graficznego. Są wzory CV, gdzie nie ma sensu umieszczać zdjęcia, bo zaburzy całość. Są także i inne wzory CV, gdzie zdjęcie dopełnia całość i wówczas warto je dodać.
 
Reply
#5
Ze strony rekrutującego onegdaj do pracy - powiem że lubiłem patrzeć "ludziom w oczy". W końcu oczy to zwierciadło duszy. Czasami pierwsze wrażenie się sprawdzało, czasami nie.
Ale ogólnie CV ze zdjęciem jest lepsze. Chyba że do działu programistycznego - to kto by patrzył na zdjęcie Uśmiech Czy koszula w kratę zieloną czy czarną O matko Uśmiech
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy w liście motywacyjnym musi być zgoda na przetwarzanie danych?
Ktoś z Was orientuje się, czy w liście motywacyjnym musi być również zgodna na przetwarzanie danych? Rozumiem, że w CV do którego dołączam list motywacyjny jest zgoda na przetwarzanie danych, ale czy w liście motywacyjnym musi również być ta klauzula?
damszy66 1 11,559 30-08-2014, 10:11
Ostatni post: DobromirBrowsing: 1 gości