Witaj! Logowanie Rejestracja

hajsownik|telefony komórkowe dla seniorów|firma pozycjonująca
Czy w seminarium można mieć komputer?
#1
Nie orientujecie się czasami czy w seminarium duchownym można mieć komputer? Czy w seminarium jednak nie można mieć własnego komputera?
 
Reply
#2
Podobno w seminarium nie można mieć ani własnego komputera, ani nawet laptopa. Telefony komórkowe również są zabronione w seminarium duchownym a studenci mogą korzystać z ogólnodostępnego telefonu na korytarzu. Z komputerów można w seminarium korzystać jedynie w wyznaczonych do tego miejscach, najczęściej w bibliotece.
 
Reply
#3
Nie, nie można. Z tego, co mi wiadomo to na pierwszym roku przed pierwsze 6 miesięcy jest się całkowicie odizolowanym. Jedynie kontakt z rodziną, ale oczywiście nie można mieć komórek/komputerów itd.
 
Reply
#4
Niech mi zatem ktoś zatem odpowie, dlaczego nie można mieć własnego laptopa w seminarium?
Po co wprowadzają tam takie zupełne odizolowanie? Nic dziwnego że ludzie nie wytrzymują w seminarium albo, że gwałcą innych.
 
Reply
#5
Bo seminarium to nie są normalne studia. Seminarium przygotowuje Cię do bycia księdzem.
 
Reply
#6
(08-12-2012, 19:42 )szymonix napisał(a): Dlaczego nie można mieć? Po co takie odizolowanie? Nic dziwnego że ludzie nie wytrzymują...

A skoro nie potrafi ktoś wytrzymać z powodu braku komputera i internetu to może znak że to nie ta droga Uśmiech
 
Reply
#7
A jak oni to jakoś kontrolują bardzo? nie da się przemycić telefonu gdzies pod ubraniem?
 
Reply
#8
I to jest właśnie kolejny dowód na to, że nie nadajesz się na księdza. To ma być powołanie a nie widzi mi się.
 
Reply
#9
Ciekawe czy tych księzy pedofilów też nazwiesz księżami z powołania?? ksiądz który woła tylko o pieniądze za msze idę tak naprawde na kolejną paczkę cygarów i nowy samochód - to też powołanie i słuzba bogu?
 
Reply
#10
Hola, hola. Zatrzymaj swe kucyki. Gdzie napisałem, ze tamci księża są księżmi z powołania? Dostałeś odpowiedz, ze nie można mieć w seminarium kompów i komórek , a Ty próbujesz już oszukać system, przemycić komputer, komórkę itp. Takie zachowanie nie przystoi księdzu w moim mniemaniu... ale co ja tam mogę wiedzieć. Lepiej się oburzyć z argumentami wyssanymi z palca...
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.
 
Reply
#11
Wszystko zależy generalnie od konkretnego seminarium. Są seminaria, w których od pierwszego roku wolno mieć zarówno komputer z dostępem do internetu jak i telefon komórkowy (np. opolskie), a są seminaria, gdzie jest to zabronione całkowicie (np. krakowskie).
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
#12
Moim zdaniem fakt, że w seminarium nie można mieć komputera, smartfona (telefonu komórkowego) czy innych nowinek technologicznych XXI wieku jest dobre w szczególności dla osób na pierwszych latach. Takie osoby muszą się wyciszyć, potrzebują spokoju duchowego, muszą się podporządkować innym regułom i obowiązkom, czas wolny poświęcać na wykonywanie jakiś prac, które będą miały wspólną korzyść dla wszystkich. Korzystanie z komputera, smartfona, komórek tylko by rozpraszało taką osobę i nie pozwalało jej się w pełni zaangażować we wspólnotę, jaką jest seminarium duchowne.
Oferuję skuteczne, tanie, profesjonalne i dokładne zabiegi związane z renowacją antyków w Zielonej Górze i okolicach. Posiadam lata doświadczenia dlatego bez obaw możesz powierzyć mi swój skarb a ja doprowadzę go do jeszcze lepszego stanu.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co wolno a czego nie wolno w seminarium?
Witam Ktoś może wie, ma jakąś listę albo spis tego czego wolno a czego nie wolno robić w seminarium? Tzn. zależy mi na tym aby dowiedzieć się jak wygląda życie w seminarium i co wolno robić, czego nie, itd.
kaznodzieja 1 3,822 24-12-2015, 22:23
Ostatni post: mamaitataBrowsing: 1 gości