string(201) "Hej Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze na filologię polską? Czy na filologię polską wystarczy zdawać jedynie podstawowe przedmioty czy trzeba pisać rozszerzenie? pozdrawiam serdecznie! :)" Czy warto studiować filologię polską??
  • Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy warto studiować filologię polską??
#1
Hej
Czy warto obecnie studiować filologię polską? Czy studiując filologię polską możemy jakoś znaleźć pracę pomimo tego że wszyscy mówią że nie ma pracy? Ja czuje że to będzie najbardziej odpowiadający mi kierunek studiów.
 
Reply
#2
Popatrz na ten temat:
http://pwsz-tarnow.edu.pl/Jaka-praca-po-...polskiej-t
Czy sądzisz, że akurat Tobie odpowiemy inaczej ?
 
Reply
#3
Dzięki... nie wiem no ale może gdzieś jest jednak ta praca dla polonistów??
 
Reply
#4
(24-10-2012, 18:20 )abi napisał(a): Dzięki... nie wiem no ale może gdzieś jest jednak ta praca dla polonistów??

Nie ma pracy dla polonistów. Absolwenci filologii polskiej których w skali całego kraju są dziesiątki tysięcy nie znajdą pracy. Jest niż demograficzny, więc w szkołach nauczyciele są niepotrzebni i są zwalniani - nie ma mowy o zatrudnianiu nowych nauczycieli.

Po skończeniu polonistyki na 95% nie znajdziesz pracy w swoim wyuczonym zawodzie. Moim zdaniem szkoda marnować lata na studiowanie kierunku po którym z pracą jest tak bardzo źle.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Filologia polska - jakie przedmioty na maturze?
Hej Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze na filologię polską? Czy na filologię polską wystarczy zdawać jedynie podstawowe przedmioty czy trzeba pisać rozszerzenie? pozdrawiam serdecznie! :)
grajeq 2 5,021 13-09-2012, 13:50
Ostatni post: Manila93Browsing: 1 gości