Odpowiedz 

Czy warto studiować inżynierię materiałową?

18-08-2012, 1:13
Post: #1
Czy warto studiować inżynierię materiałową?
Witam
Czy wg Was warto studiować inżynierię materiałową? Czy po inżynierii materiałowej znajdę pracę? czy warto tracić czas na studiowanie czy może wybrać lepiej inny kierunek? Jak uważacie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 18:21
Post: #2
Czy warto studiować inżynierię materiałową?
W Tarnowie będzie bardzo ciężko znaleźć pracę w wyuczonym zawodzie. Możesz co najwyżej próbować szukać pracy w innym mieście.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2012, 0:14
Post: #3
Czy warto studiować inżynierię materiałową?
Dzięki za odpowiedź.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2015, 10:39
Post: #4
Czy warto studiować inżynierię materiałową?
Wydawać by się mogło, że inżynieria materiałowa to kierunek przyszłościowy, gdyż ma w swojej nazwie słowo "inżynier". Owszem, zapewne tak jest, ale jest to kierunek ściśle związany z przemysłem i wielkimi halami, fabrykami. Zatem warto studiować inżynierię materiałową jeśli Cię interesuje ta branża i dodatkowo będziesz miał okazję do znalezienia odpowiedniego miejsca, gdzie znajdziesz pracę. W Tarnowie tak jak wcześniej wspomniano, na pewno będzie o wiele ciężej dostać takową pracę (w branży materiałowej) niż w innych większych miastach, gdzie jest dużo fabryk - np. Śląsk, Nowy Sącz, Kraków.

Jako absolwent inżynierii materiałowej możesz pracować w firmach produkujących materiały, działach technicznych, zakładach przemysłowych i wszędzie tam, gdzie jest potrzebny specjalista z zakresu materiałów - czyli np. hutach. Jeśli już zdecydujesz się studiować inżynierię materiałową, dobrze będzie poszukać uczelni, która oferuje interesujące, nowoczesne i przyszłościowe specjalizacje, takie jak np. plazmy, włókna węglowe czy biomateriały. Dzięki temu otrzymuje się bardzo przyszłościowy zawód i o pracę nie będzie trudno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wymagania zdrowotne do podjęcia studiów na inżynierii materiałowej
Są ogólnie pojęte choroby które raczej uniemożliwiają studiowanie, jak jakieś upośledzenie umysłowe itd. Podczas rekrutacji na studia musisz przedstawić zaświadczenie od lekarza, więc jakbyś miał jakieś przeciwwskazania co do podjęcia studiów, lekarz nie wyda zaświadczenia (aczkolwiek prawie zawsze wydaje).
tom14145 3 2,695 08-01-2014 18:22
Ostatni post: tom14145
  Inżynieria materiałowa czy trudno jest ją skończyć? Czy to trudny kierunek?
Wszystko zależy od tego, jak do tego podejdziesz. Wydaje mi się, że Inżynieria Materiałowa nie jest specjalnie trudnym kierunkiem, jednakże nie myśl, że uda Ci się przez niego przejść ot tak bez przykładania się do nauki i projektów. Co roku kończą ten kierunek dziesiątki osób w Tarnowie, więc da się go skończyć ;) - w tym dziewczyny, ale one zawsze na kierunkach inżynierskich sobie dobrze radzą (z reguły).
kordas 1 2,494 23-07-2013 16:58
Ostatni post: admin
  Jaka praca po inżynierii materiałowej?
[quote=kierunkistudiow.pl] Absolwenci przygotowani są do: [list] [*]prac wspomagających projektowanie materiałowe i technologiczne w przemyśle oraz jednostkach gospodarczych i przemysłowym zapleczu badawczym, [*] zarządzania zespołami ludzkimi w przemyśle oraz jednostkach gospodarczych, [*] obsługi specjalistycznego oprogramowania komputerowego i doradztwa techniczno-ekonomicznego doboru materiałów inżynierskich, [*] obsługi aparatury specjalistycznej do badania struktury i własności materiałów inżynierskich, [*] obrotu materiałami inżynierskimi i aparaturą do ich badania. [*] twórczej działalności w zakresie inżynierii materiałowej oraz informatyki i komputerowego wspomagania prac inżynierskich, a także kierowania zespołami działalności twórczej w tym zakresie, [*] pracy naukowo-badawczej oraz obsługi specjalistycznej aparatury do badania struktury i własności materiałów inżynierskich, [*]obsługi systemów informatycznych komputerowego wspomagania prac inżynierskich w zakresie inżynierii materiałowej, [*]projektowania procesów technologicznych oraz zarządzania produkcją w zakresie inżynierii materiałowej, [*]samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej, a także aktywności w małych i średnich przedsiębiorstwach. [/list] [/quote]
destiny 3 3,409 14-07-2013 22:38
Ostatni post: milosz998
  Czy jest praca po inżynierii materiałowej?
Dla absolwentów inżynierii materiałowej moim zdaniem interesującym zakładem są "Zakłady Mechaniczne w Tarnowie". Teraz, w najbliższych latach, gdzie będą otwierać centra badawcze w którym zatrudnienie (nawet w postaci stażu) może znaleźć sporo absolwentów Inżynierii Materiałowej.
chuppa 2 2,501 12-04-2013 9:29
Ostatni post: admin
  Progi punktowe na inżynierię materiałową w 2012 roku
Nie ma dostępnych publicznie informacji o progach. Progi punktowe nie są publikowane już od kilku lat. Jest wielce prawdopodobne, że przyjmują wszystkich na inżynierię materiałową, nawet z podstawową maturą. Myślę, że 60-70% z podstawowej matury powinno Ci już zagwarantować miejsce na tym kierunku.
kbbb 1 1,916 11-04-2013 15:35
Ostatni post: adminUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów