• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy warto studiować informatykę?
#1
witam
czy warto studiować informatykę? czy obecnie warto studiować tą informatykę bo przecież wszyscy stawiają na informatykę... ale też pełno jest studentów informatyki. Więc czy warto ją studiować? jak uważacie? xD bo ja planuję ją studiować
 
Reply
#2
Generalnie moja odpowiedź brzmi: tak. Warto studiować informatykę, ale tylko i wyłącznie w przypadku, gdy ktoś to lubi. Co z tego, skoro skończymy studia informatyczne, lecz nie będziemy dobrzy w tym co będziemy robić. Jeżeli będziemy mieć fachową wiedzę, to i zarobki po studiach informatycznych będą wysokie już na starcie (o wiele wyższe niż w innych branżach/zawodach).

Wiele osób już teraz pisze, czy jest sens studiować informatykę. Sens zawsze będzie, gdyż teraz nasze społeczeństwo idzie w kierunku coraz większej informatyzacji. Ale tak jak wspomniałem w powyższym wątku - potrzeba nam specjalistów, wyspecjalizowanych w konkretnych gałęziach informatyki a nie ludzi "od wszystkiego".
 
Reply
#3
Fakt, jak tak obserwuję to jest ogromne zainteresowanie kierunkami informatycznymi i chyba nie ma znaczenia gdzie ona jest - słyszałem, że nawet na KUL-u jest teraz informatyka a i tak są tam chętni. Uważacie, że informatykę warto studiować na politechnikach czy może na uczelniach pokroju PWSZ w Tarnowie?
 
Reply
#4
Nie no można być informatykiem i skończyć informatykiem. Wielu fachowców widziałem na studiach. Którzy poczuli tylko pieniądze, a nie pasje.
 
Reply
#5
Jeśli ktoś studiuje dany kierunek tylko dla pieniędzy, to nigdy nie będzie można nazwać go dobrym fachowcem. Ktoś kto robi to co lubi, robi coś z pasją, chętnie zagłębia się w dane aspekty gałęzi - to jest prawdziwy fachowiec.

Teraz wszyscy mówią, że teraz to informatyka jest takim bardzo przyszłościowym kierunkiem studiów dlatego nie ma co się dziwić, że każdego roku masa ludzi garnie na uczelnie techniczne (i nietechniczne też) aby tylko studiować ten słynny kierunek po którym problemów z pracą powinno nie być, jakim jest informatyka.

Wiadome jest przecież, że nie wszyscy studenci informatyki (bądź innego 'przyszłościowego' kierunku) pójdzie do pracy w swojej branży.
 
Reply
#6
Według mnie warto. Zresztą popatrz na oferty pracy. Tych związanych z informatyką, programowaniem i generalnie IT jest najwięcej.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Informatyka po liceum czy technikum?
Witam Mam takie pytanie, czy osobom po technikum informatycznym jest o wiele łatwiej przetrwać na studiach informatycznych? Czy takie osoby bez problemu sobie poradzą i zaliczą przedmioty informatyczne? Zastanawiam się czy lepiej pójść do liceum czy technikum. Jakie macie zdanie w tej kwestii? Za wszystkie wypowiedzi serdecznie dziękuję.
ciaptok 11 7,805 26-02-2016, 17:09
Ostatni post: lewkaBrowsing: 1 gości