• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy warto zdawać maturę rozszerzoną z matematyki?
#1
Jestem na profilu matematyczno-angielskim i zastanawiam się, czy warto zdawać maturę rozszerzoną z matematyki? Niespecjalnie ciągnie mnie na studia techniczne, myślę raczej o tym, aby pójść do szkoły filmowej albo na jakieś inne bardziej ciekawsze kierunki. Myślałam też bardziej o artystycznych kierunkach studiów i w związku z tym mam pytanie, czy naprawdę warto zdawać maturę rozszerzoną z matematyki? Bo z tego co piszą, w 2015 roku na maturze trzeba będzie zdawać obowiązkowo rozszerzony przedmiot.
 
Reply
#2
Matematykę rozszerzoną zawsze warto o ile ją umiesz Uśmiech
 
Reply
#3
Jeżeli na kierunki na które chcesz się dostać nie wymagają rozszerzonej i nie masz do niej sympatii to nie zdawaj. Skup się bardziej na przedmiotach potrzebnych do Twoich szkół.
 
Reply
#4
Według mnie, jeśli umiejętności Ci na to pozwalają, to zdawaj. Nigdy nie masz pewności, czy Ci się coś nie odmieni, może za kilka lat zmienią Ci się pomysły albo cokolwiek.
 
Reply
#5
Najpierw sama musisz droga autorko zdecydować, na jaki kierunek studiów chcesz iść. Jeżeli myślisz o studiach artystycznych, typu właśnie jakaś teatrologia, reżyserstwo czy inne kierunki humanistyczno-artystyczne to bez sensu jest zdawać maturę rozszerzoną, i to z matematyki. Maturę rozszerzoną zdają tylko osoby, które myślą o studiach technicznych. Jeżeli zależy Ci na pójściu właśnie na kierunki techniczne, w takim przypadku warto zdecydować się na maturę rozszerzoną, w przeciwnym przypadku warto skupić się na przedmiotach, które są wymagane na tego typu uczelnie. Warto też dodać w kontekście studiów technicznych, że matura podstawowa wystarczy na studia techniczne na mniej popularnych uczelniach i kierunkach studiów.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy poprawiając maturę poprzedni wynik się kasuje?
Mam takie dość klarowne pytanie, gdybym w tym roku poprawiał maturę z Fizyki to wynik procentowy z poprzedniej matury (z zeszłego roku) się anuluje? Czy może jest tak, że poprzedni wynik matury jest nadpisywany ale tylko w przypadku, gdy tą maturę poprawkową napisałem lepiej? Czy nie ma to znaczenia?
plumber 2 3,105 11-12-2015, 11:10
Ostatni post: miak75Browsing: 1 gości