Ile trwa staż z urzędu pracy (2014, 2015)

17-04-2013, 19:53
Ile trwa staż z urzędu pracy (2014, 2015)
Witam
Jak długo (ile miesięcy) trwa staż w 2014, 2015 roku, który jest organizowany przez urząd pracy? O wynagrodzenie za staż już pytałem i dostałem odpowiedź. Jednak mam pytanie, czy za każdy miesiąc jest to wynagrodzenie przelewane nam na konto? Prosiłbym o dokładnie wyjaśniającą tą kwestię wypowiedź.
17-04-2013, 19:55
Ile trwa staż z urzędu pracy (2013)
Różnie, zaczyna się bodajże od 3 miesięcy.. co do wynagrodzenia do rzeczywiście jest co/za każdy miesiąc
17-04-2013, 19:56
Ile trwa staż z urzędu pracy (2013)
O czyli bardzo fajnie jak się załapie na taki staż? I to płaci pracodawca czy urząd pracy?
29-04-2013, 21:16
Ile trwa staż z urzędu pracy (2013)
Staż z urzędu pracy minimalnie może trwać 3 miesiące (co zaznaczyła laura) a maksymalnie rok.
18-10-2013, 19:57
Ile trwa staż z urzędu pracy (2013)
A czy można przedłużyć ten staż? Można na nim negocjować wynagrodzenie? Ma ktoś w tej kwestii jakieś doświadczenie?
18-10-2013, 21:06
Ile trwa staż z urzędu pracy (2013)
Nie obraź się, ale w styczniu rok temu Ci admin odpowiedział. Przez 10 miesięcy nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie ani nic byłeś na stażu? WTF?

Comarch - staż - testy kwalifikacyjne / rekrutacyjne
Z tego co się orientuję, testy w Comarchu nie są specjalnie trudne. Wybierasz sobie zawsze jakiś moduł z którego się czujesz mocny i związany ze stanowiskiem na które aplikujesz. Test składa się z dwóch części - ogólnej (jakieś proste zadania matematyczne) oraz specjalistycznej badającej ogólny poziom wiedzy z konkretnej dziedziny.
maciekmm 5 6,235 09-01-2016 13:26
Ostatni post: Cubaza
  Ile godzin dziennie / tygodniowo trwa staż?
Długość tygodnia pracy stażysty nie może przekraczać 40 godzin tygodniowo. Czyli stażysta na stażu pracuje najczęściej w normalnym wymiarze godzin, tak jak zwykły pracownik - tak jest w przypadku "profesjonalnego" stażu. Jeśli pójdziesz na staż byleby tylko go odbębnić, gdy uczelnia Cię gdzieś wyśle, wtedy rzadko w ogóle się "pracuje" pełną stawkę.
studentPWSZ 6 9,978 28-11-2015 23:37
Ostatni post: tru
  Czy osoba na stażu może wziąć kredyt?
Nie sądzę. Pracując na stażu pracujesz na umowie śmieciowej, czyli dla banku praktycznie nie masz żadnej zdolności kredytowej. Oczywiście możesz próbować starać się o pożyczkę lub kredyt w instytucjach poza bankowych, jednak tam oprocentowanie takich pożyczek jest bardzo wysokie, przez co nie opłaca się zadłużać już w tak młodym wieku. Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które sprawdziłoby się w przypadku stażystów - studentów. Chodzi o kredyt studencki, który [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Jaki-bank-udziela-kredyt%C3%B3w-studenckich-w-2013-2014-2015-roku-t]udzielany jest przez kilka banków[/url]. W takim przypadku nie musisz nawet nigdzie pracować czy być stażystą - wystarczy być studentem i dodatkowo możesz otrzymać kredyt na bardzo atrakcyjnych warunkach.
fleksi 2 962 12-11-2015 14:38
Ostatni post: margie.19
  Czy praktyki to doświadczenie zawodowe?
Czy praktyki to doświadczenie zawodowe? Czy to się później liczy, kiedy szukam pracy?
fleksi 1 739 10-09-2015 7:00
Ostatni post: czesiek
  Czy praktyki są płatne?
Wszystko zależy od tego, jakie praktyki uda Ci się załatwić. Z założenia praktyki są bezpłatne a staż jest płatny (po szczegóły zapraszam do wątku: [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/R%C3%B3%C5%BCnica-pomi%C4%99dzy-sta%C5%BCem-a-praktyk%C4%85-t]różnica między stażem a praktyką[/url]), ale firmy wielokrotnie nadużywają tych określeń a także używają ich zamiennie. Można bowiem spotkać ogłoszenie o tytule: [/b]płatne praktyki[/b] albo w treści ogłoszenia o stażu znajdujemy informację, że [b]staż jest bezpłatny[/b]. Docelowo w każdym razie praktyki są bezpłatne, jednak może zdarzyć się, że pracodawca Ci za nie zapłaci, ale tego typu kwestie należy ustalać indywidualnie i dopytywać się o te szczegóły w ogłoszeniu.
Halina 1 714 02-09-2015 7:36
Ostatni post: Dobromir