Czytaj nasze artykuły http://joannawodzinska.pl/category/rodzina/%
Ile trwają praktyki studenckie?
Wie ktoś, ile godzin trwają praktyki studenckie na PWSZ w Tarnowie? Rozumiem, ze każda uczelnia sobie sama ustala? Ile godzin dziennie/tygodniowo takie praktyki trwają i jak to jest w skali miesiąca? Mam na myśli to, ile godzin i dni w tygodniu należy pracować, aby praktyki były zaliczone. Pracuje się na normalny, cały etat czy to zależy od pracodawcy?

Według regulaminu praktyk studenckich praktyki na PWSZ w Tarnowie trwają nie krócej niż 6 tygodni, czyli około 1,5 miesiąca. W praktyce jest tak, że praktyki na studiach trwają 1 miesiąc, ale chodzi się tak, jakby pracowało się na pełen etat, czyli 8h dziennie przez 5 dni w tygodniu albo praktyki mogą trwać np. 2 miesiące i chodzi się tak, jakby praca była na pół etatu, czyli 20h tygodniowo.

Hmmm ja miałem dwie praktyki po miesiącu. Na drugim roku miesiąc i na trzecim roku miesiąc. Czas trwania praktyk zależy też od kierunku i rodzaju studiów. Dla przykładu osoby studiujące medycynę mają praktyki każdego roku i trwają one zazwyczaj po 1-2 miesiące i są realizowane w szpitalach. Nie wiem niestety, ile trwają praktyki na pielęgniarstwie, ale przypuszczam, że również są one częstsze niż dla pozostałych kierunków studiów.

W regulaminie uczelni oraz praktyk jest zapis, że praktyki studenckie trwają od 6 do 30 tygodni. W regulaminie jest też zapis, że 1 dzień praktyk aby był "zaliczony" trzeba pracować w nim przez minimum 6 godzin dziennie.
Wracając jeszcze do tego, co napisał Cubaza, na Pielęgniarstwie praktyki są organizowane w środku semestru.

Czy praktyki są płatne?
Czy praktyki są płatne? Czy jeśli załatwię sobie płatne praktyki to nie będą one zaliczone?
Halina 2 4,793 28-03-2017, 14:50
Ostatni post: koll