18-08-2012, 1:09
Ile trwają studia doktoranckie?
Mocno zainteresowały mnie studia doktorskie (doktoranckie). Czy ktoś z Was mógłby mi napisać, ile lat trwają studia doktoranckie? Na czym tak naprawdę te studia polegają i dlaczego tak trudno jest się na nie dostać? Czy wygląda to tak samo jak wyglądają np. studia I stopnia albo studia II stopnia - magisterskie?
25-08-2012, 14:15
Ile trwają studia doktoranckie?
Generalnie to nie ma stałych, ustalonych reguł. Tak naprawdę wszystko zależy od uczelni wyższej, ale zwykle studia doktoranckie nie trwają dłużej niż 4 lata. Okres ten może być jednak wydłużony w zależności od różnych innych czynników. Warto jednak zaznaczyć, że w Polsce studia doktoranckie nie mogą trwać krócej niż 2 lata.
15-06-2013, 11:32
Ile trwają studia doktoranckie?
Ja również podepnę się pod wątek. Wiadomo, że studia magisterskie trwają 1,5 roku albo 2 lata, studia I stopnia z kolei trwają 3,5 roku bądź 3 lata. Ile zatem czasu trwają studia doktoranckie tak naprawdę maksymalnie? Przez ile lat trzeba się kształcić na takich studiach i ile maksymalnie okres ten (o którym pisał admin) może zostać wydłużony?
26-06-2013, 20:56
Ile trwają studia doktoranckie?
Tak jak już wspominałem powyżej, studia doktoranckie trwają zazwyczaj 4 lata i się nie przedłuża tego okresu. Historia zna przypadki, gdzie osoba pisała doktorat przez 15 lat. Generalnie jeżeli chodzi o np. doktorat w naukach humanistycznych, przeprowadzenie wszystkich badań może potrwać naprawdę długi okres czasu. Do doktoratu wystarczy tylko napisać i obronić pracę, żeby móc się habilitować trzeba mieć już chociażby większy dorobek naukowy.

O przedłużenie (najczęściej i maksymalnie o rok) można się starać w przypadku np. choroby, ciąży czy właśnie urodzenia dziecka.
12-11-2014, 11:14
Ile trwają studia doktoranckie?
Ja wychodzę z założenia, że osoby, które decydują się na czteroletnie studia doktoranckie, nie mają zwyczajnie pomysłu na to, co z sobą zrobić. Skończyły zapewne jakieś kiepskie kierunki studiów bez przyszłości po których nie mogą znaleźć pracy i wybierają się właśnie na studia doktoranckie, bo myślą, że będzie im łatwiej po nich znaleźć pracę. Wydaje mi się, że idąc na studia doktoranckie szukają usprawiedliwienia na życie. Studia doktoranckie, które oprócz „jeszcze wyższego” wykształcenia, często może też okazać się ciekawym życiowym doświadczeniem. Pisanie pracy uczy systematyczności, poczucia obowiązku, sprytu, efektywnego planowania czasu, kreatywności a publiczna obrona pracy doktorskiej uczy i ćwiczy w nas brak tremy podczas wystąpień publicznych, co bardzo często przydaje się w pracy zawodowej. Mało kto żałuje decyzji, że poszedł na studia doktoranckie, zatem jeśli ktoś się zastanawia nad tym, czy warto iść na studia doktoranckie, to odpowiem, że warto.

Poza tym studia doktoranckie wpisane w CV to dziś rzadkość i na pewno działa na naszą korzyść przy staraniu się o pracę. Wiele osób twierdzi również, że po obronie doktoratu można pozostać na uczelni, i to także jest świetna alternatywa dla osób, które nie mogą znaleźć pracy w normalnych firmach i korporacjach. Zatem jeśli wiesz jak wykorzystać doktorat, to zdecydowanie iść na te studia.

ćwiczenia u p. Gawin.
Tlumaczy, a potem albo sie zgłaszasz i idziesz do tablicy, albo po kolei każdy idzie i rozwiązuje
roots 1 305 05-10-2016 22:12
Ostatni post: miniek15m
  Basen
[quote='Megan' pid='20727' dateline='1474538254'] bez sensu :/ szkoda że nie można dostosować tego jakoś bardziej [/quote] Tzn jak? W praktyce jesli chodzi o basen poza wf to niby sa zapisy ale ludzie najczesciej sie zapisuja i malo kto chodzi i najczesciej basen jest pusty. Wiec mozna smialo isc i poplywac. Jesli chodzi o zajecia wf to na pewno bd tworzone grupy zaawansowane i od podstaw.
roots 6 713 26-09-2016 23:57
Ostatni post: roots
  Studia Podyplomowe Administracja
Czy ktoś może coś napisać na temat studiów podyplomowych na kierunku Administracja
mati8201 0 599 13-06-2016 14:35
Ostatni post: mati8201
  Ile kosztują książki, notatki, ksero na studiach na 1 roku?
Książki nie są wymagane. Na wielu kierunkach technicznych są praktycznie nadobowiązkowe, gdyż do zaliczenia danego przedmiotu wystarczy robić dobre notatki. Na egzaminie obowiązywać może tylko materiał, który został przedstawiony na wykładzie. Dodatkowo obecnie na coraz większej liczbie kierunków większość materiałów (np. wykłady) są udostępniane studentom w wersji elektronicznej.
nikolas 4 1,728 25-02-2016 11:39
Ostatni post: aktep130
  Czy warto studiować kryminalistykę?
Generalnie studia kryminalistyczne są przepustką do pracy w policji. Generalnie wcale nie jest powiedziane, aby zostać np. technikiem kryminalistyki musisz mieć skończone studia wyższe (ale na pewno jest to plusem). Wystarczy wykształcenie średnie oraz bardzo dobre zdrowie. Po przejściu kwalifikacji jest się kierowanym na szkolenie do szkoły policji gdzie przechodzi się masę kursów i szkoleń teoretyczno - praktycznych. Czy warto studiować kryminalistykę? - Z pracą może być różnie ale wiadomo, że [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Czy-trudno-jest-si%C4%99-dosta%C4%87-do-policji-t]dostać się do policji jest trudno[/url] i bardzo przydają się tutaj znajomości. Jeśli interesuje Cię kryminalistyka, uważam, że warto studiować ten kierunek.
commit 3 3,575 28-01-2016 13:28
Ostatni post: Tomatek