18-08-2012, 0:09
Ile trwają studia doktoranckie?
Mocno zainteresowały mnie studia doktorskie (doktoranckie). Czy ktoś z Was mógłby mi napisać, ile lat trwają studia doktoranckie? Na czym tak naprawdę te studia polegają i dlaczego tak trudno jest się na nie dostać? Czy wygląda to tak samo jak wyglądają np. studia I stopnia albo studia II stopnia - magisterskie?
25-08-2012, 13:15
Ile trwają studia doktoranckie?
Tak naprawdę wszystko zależy od uczelni wyższej, ale zwykle studia doktoranckie nie trwają dłużej niż 4 lata. Okres ten może być jednak wydłużony.
15-06-2013, 10:32
Ile trwają studia doktoranckie?
Ja również podepnę się pod wątek. Wiadomo, że studia magisterskie trwają 1,5 roku albo 2 lata, studia I stopnia z kolei trwają 3,5 roku bądź 3 lata. Ile zatem czasu trwają studia doktoranckie tak naprawdę maksymalnie? Przez ile lat trzeba się kształcić na takich studiach i ile maksymalnie okres ten (o którym pisał admin) może zostać wydłużony?
26-06-2013, 19:56
Ile trwają studia doktoranckie?
Tak jak już wspominałem powyżej, studia doktoranckie trwają zazwyczaj 4 lata i się nie przedłuża tego okresu. Historia zna przypadki, gdzie osoba pisała doktorat przez 15 lat. Generalnie jeżeli chodzi o np. doktorat w naukach humanistycznych, przeprowadzenie wszystkich badań może potrwać naprawdę długi okres czasu. Do doktoratu wystarczy tylko napisać i obronić pracę, żeby móc się habilitować trzeba mieć już chociażby większy dorobek naukowy.

O przedłużenie (najczęściej i maksymalnie o rok) można się starać w przypadku np. choroby, ciąży czy właśnie urodzenia dziecka.
12-11-2014, 10:14
Ile trwają studia doktoranckie?
Ja wychodzę z założenia, że osoby, które decydują się na czteroletnie studia doktoranckie, nie mają zwyczajnie pomysłu na to, co z sobą zrobić. Skończyły zapewne jakieś kiepskie kierunki studiów bez przyszłości po których nie mogą znaleźć pracy i wybierają się właśnie na studia doktoranckie, bo myślą, że będzie im łatwiej po nich znaleźć pracę. Wydaje mi się, że idąc na studia doktoranckie szukają usprawiedliwienia na życie. Studia doktoranckie, które oprócz „jeszcze wyższego” wykształcenia, często może też okazać się ciekawym życiowym doświadczeniem. Pisanie pracy uczy systematyczności, poczucia obowiązku, sprytu, efektywnego planowania czasu, kreatywności a publiczna obrona pracy doktorskiej uczy i ćwiczy w nas brak tremy podczas wystąpień publicznych, co bardzo często przydaje się w pracy zawodowej. Mało kto żałuje decyzji, że poszedł na studia doktoranckie, zatem jeśli ktoś się zastanawia nad tym, czy warto iść na studia doktoranckie, to odpowiem, że warto.

Poza tym studia doktoranckie wpisane w CV to dziś rzadkość i na pewno działa na naszą korzyść przy staraniu się o pracę. Wiele osób twierdzi również, że po obronie doktoratu można pozostać na uczelni, i to także jest świetna alternatywa dla osób, które nie mogą znaleźć pracy w normalnych firmach i korporacjach. Zatem jeśli wiesz jak wykorzystać doktorat, to zdecydowanie iść na te studia.

Forum tarnowskie - Agora Najświeższe informacje z Tarnowa Wydarzenia, fotogalerie, rozrywka z Tarnowa Stacje bazowe telefonii komórkowych w Tarnowie Tarnowcity - tarnowski portal ogłoszeniowy
Wiadomości z Tarnowa 16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów iTarnow24.pl Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie