Odpowiedz 

Ile trwają studia doktoranckie?

18-08-2012, 1:09
Post: #1
Ile trwają studia doktoranckie?
Mocno zainteresowały mnie studia doktorskie (doktoranckie). Czy ktoś z Was mógłby mi napisać, ile lat trwają studia doktoranckie? Na czym tak naprawdę te studia polegają i dlaczego tak trudno jest się na nie dostać? Czy wygląda to tak samo jak wyglądają np. studia I stopnia albo studia II stopnia - magisterskie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 14:15
Post: #2
Ile trwają studia doktoranckie?
Generalnie to nie ma stałych, ustalonych reguł. Tak naprawdę wszystko zależy od uczelni wyższej, ale zwykle studia doktoranckie nie trwają dłużej niż 4 lata. Okres ten może być jednak wydłużony w zależności od różnych innych czynników. Warto jednak zaznaczyć, że w Polsce studia doktoranckie nie mogą trwać krócej niż 2 lata.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-06-2013, 11:32
Post: #3
Ile trwają studia doktoranckie?
Ja również podepnę się pod wątek. Wiadomo, że studia magisterskie trwają 1,5 roku albo 2 lata, studia I stopnia z kolei trwają 3,5 roku bądź 3 lata. Ile zatem czasu trwają studia doktoranckie tak naprawdę maksymalnie? Przez ile lat trzeba się kształcić na takich studiach i ile maksymalnie okres ten (o którym pisał admin) może zostać wydłużony?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2013, 20:56
Post: #4
Ile trwają studia doktoranckie?
Tak jak już wspominałem powyżej, studia doktoranckie trwają zazwyczaj 4 lata i się nie przedłuża tego okresu. Historia zna przypadki, gdzie osoba pisała doktorat przez 15 lat. Generalnie jeżeli chodzi o np. doktorat w naukach humanistycznych, przeprowadzenie wszystkich badań może potrwać naprawdę długi okres czasu. Do doktoratu wystarczy tylko napisać i obronić pracę, żeby móc się habilitować trzeba mieć już chociażby większy dorobek naukowy.

O przedłużenie (najczęściej i maksymalnie o rok) można się starać w przypadku np. choroby, ciąży czy właśnie urodzenia dziecka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2014, 11:14
Post: #5
Ile trwają studia doktoranckie?
Ja wychodzę z założenia, że osoby, które decydują się na czteroletnie studia doktoranckie, nie mają zwyczajnie pomysłu na to, co z sobą zrobić. Skończyły zapewne jakieś kiepskie kierunki studiów bez przyszłości po których nie mogą znaleźć pracy i wybierają się właśnie na studia doktoranckie, bo myślą, że będzie im łatwiej po nich znaleźć pracę. Wydaje mi się, że idąc na studia doktoranckie szukają usprawiedliwienia na życie. Studia doktoranckie, które oprócz „jeszcze wyższego” wykształcenia, często może też okazać się ciekawym życiowym doświadczeniem. Pisanie pracy uczy systematyczności, poczucia obowiązku, sprytu, efektywnego planowania czasu, kreatywności a publiczna obrona pracy doktorskiej uczy i ćwiczy w nas brak tremy podczas wystąpień publicznych, co bardzo często przydaje się w pracy zawodowej. Mało kto żałuje decyzji, że poszedł na studia doktoranckie, zatem jeśli ktoś się zastanawia nad tym, czy warto iść na studia doktoranckie, to odpowiem, że warto.

Poza tym studia doktoranckie wpisane w CV to dziś rzadkość i na pewno działa na naszą korzyść przy staraniu się o pracę. Wiele osób twierdzi również, że po obronie doktoratu można pozostać na uczelni, i to także jest świetna alternatywa dla osób, które nie mogą znaleźć pracy w normalnych firmach i korporacjach. Zatem jeśli wiesz jak wykorzystać doktorat, to zdecydowanie iść na te studia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Basen
Chodzenie na basen poza zajęciami z wf'u wymaga zapisania sie na daną godzinę. Wtedy pływasz sobie sam. Jeśli zapiszesz sie na wf na plywanie to nauczą Cie pływać od zera
roots 2 218 22-09-2016 11:57
Ostatni post: Megan
  Studia Podyplomowe Administracja
Czy ktoś może coś napisać na temat studiów podyplomowych na kierunku Administracja
mati8201 0 370 13-06-2016 14:35
Ostatni post: mati8201
  Ile kosztują książki, notatki, ksero na studiach na 1 roku?
Książki nie są wymagane. Na wielu kierunkach technicznych są praktycznie nadobowiązkowe, gdyż do zaliczenia danego przedmiotu wystarczy robić dobre notatki. Na egzaminie obowiązywać może tylko materiał, który został przedstawiony na wykładzie. Dodatkowo obecnie na coraz większej liczbie kierunków większość materiałów (np. wykłady) są udostępniane studentom w wersji elektronicznej.
nikolas 4 1,449 25-02-2016 11:39
Ostatni post: aktep130
  Czy warto studiować kryminalistykę?
Generalnie studia kryminalistyczne są przepustką do pracy w policji. Generalnie wcale nie jest powiedziane, aby zostać np. technikiem kryminalistyki musisz mieć skończone studia wyższe (ale na pewno jest to plusem). Wystarczy wykształcenie średnie oraz bardzo dobre zdrowie. Po przejściu kwalifikacji jest się kierowanym na szkolenie do szkoły policji gdzie przechodzi się masę kursów i szkoleń teoretyczno - praktycznych. Czy warto studiować kryminalistykę? - Z pracą może być różnie ale wiadomo, że [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Czy-trudno-jest-si%C4%99-dosta%C4%87-do-policji-t]dostać się do policji jest trudno[/url] i bardzo przydają się tutaj znajomości. Jeśli interesuje Cię kryminalistyka, uważam, że warto studiować ten kierunek.
commit 3 2,818 28-01-2016 13:28
Ostatni post: Tomatek
  Jakiego języka obcego warto się uczyć?
Według mnie warto w dzisiejszych czasach postawić na [b]język francuski albo włoski. [/b] Są to języki, których niewielu ludzi się uczy, przez to znając dobrze jeden z wspomnianych języków możesz mieć większe notowania na rynku pracy.
twele 8 3,433 28-01-2016 13:01
Ostatni post: brak_patrykUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów