Ile trzeba mieć punktów żeby dostać się na prawo?
Może ktoś z Was ma kogoś w rodzinie albo znajomego kto studiuje prawo? Chciałbym wiedzieć tak mniej więcej ile trzeba mieć punktów z matury, na ile % trzeba ją zdać aby dostać się bez problemu na prawo - URZ albo UJ. Jeżeli ktoś coś wie, napiszcie Uśmiech

Prawo jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce. Najczęściej dostanie się na prawo gwarantuje wynik na poziomie od 85% wzwyż z rozszerzonych przedmiotów - historii bądź WOS-u. Tak jest jeżeli wybierasz się na prawo na UJ.

Na Uniwersytecie Rzeszowskim progi mogą być nieco niższe niż w przypadku Uniwersytetu Jagiellońskiego.

(03-09-2013, 17:23 )wyrwal napisał(a): Czyli bez rozszerzonej matury i to wysoko zdanej nie ma co próbować gdziekolwiek dostać się na prawo bo i tak się nie dostanę mając tak mało punktów?

Na renomowane uczelnie dostają się tylko najlepsi, czyli tacy którzy mają najwięcej punktów na maturze, bądź są laureatami. Na mniej popularnych uczelniach albo na studiach zaocznych (na które najczęściej jest mniej chętnych) można się zdecydowanie dostać z maturą trochę gorzej zdaną.

Czy warto studiować prawo?
Jak sądzicie, czy warto studiować prawo w dzisiejszych czasach? Wiem, że swego czasu dużo osób szło na prawo, ale z drugiej strony słyszałem, że jeżeli nie ma się kogoś znajomego w branży prawniczej, to nie ma żadnej przyszłości po prawie. Ktoś z Was mógłby się wypowiedzieć na ten temat, jeżeli coś w nim wiecie więcej? Kolejna sprawa która mnie nurtuje to czy po skończeniu prawa osoba która nie chce robić aplikacji (bo wiadomo, że dostają się na nią tylko osoby ze znajomościami) ma szansę znaleźć dobrze płatną pracę? Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi w tym wątku.
Furmana Kapłana 2 4,010 28-01-2016, 12:58
Ostatni post: brak_patryk