www.10office.pl
Ile zarabia konstruktor maszyn?
Obecnie najbardziej poszukiwanymi przez pracodawców osobami są konstruktorzy maszyn i części do tych maszyn. Są to osoby po studiach technicznych, ze znajomością projektowania w programach CAD-owskich różnych złożeń, części do maszyn rolniczych czy mechanicznych.

Praca ta jest nie tylko atrakcyjną ze względu na sam efekt i wpływ na przemysł, proces wytwórczy, jednak wynagrodzenie konstruktorów - mechaników jest bardzo atrakcyjne.

Już świeżo upieczony absolwent tego typu studiów jest w stanie zarobić na czysto na rękę 2000 zł. Jednak wynagrodzenie zależy oczywiście od regionu Polski - w większych miastach jest zdecydowanie wyższe wynagrodzenie niż w mniejszych aglomeracjach.

Przeciętne wynagrodzenie konstruktora maszyn wynosi 2500 zł na rękę. Jednak wraz z większą znajomością i opanowaniem popularnych w tej branży programów (SolidWorks, SolidEdge, Creo Parametric, Inventor, CATIA itd.) wynagrodzenie rośnie i może wynosić nawet i 5 tysięcy złotych netto na rękę, jeśli do projektowania jest dużo skomplikowanych części.

Bardzo rzadko się zdarza, aby absolwent studiów dostał na czysto na rękę 2000 zł. Przecież jest to tylko strata dla firmy.

Świeżo upieczeni absolwenci nie mają jeszcze tak szerokich horyzontów i takiego myślenia, aby od razu po studiach siąść i zacząć projektować np. w Solid Works'ie czy Solid Edge (które są jednymi z najpopularniejszych programów do projektowania i modelowania konstrukcji i części).

Pracodawca, który przyjmuje do pracy absolwenta uczelni najczęściej zaoferuje mu wynagrodzenie odpowiadające najniższej pensji w 2014 roku - przynajmniej przez pierwsze kilka miesięcy.

Można się zastanowić, dlaczego świeżo upieczony absolwent na stanowisku konstruktora maszyn zarabia najniższą krajową. Odpowiedź jest prosta - pracodawca ponosi większe koszty, gdyż musi taką osobę wysłać na szkolenia, dodatkowo taka osoba potrzebuje stałego nadzoru, opieki i weryfikacji tego, co zaprojektuje. Dla pracodawcy są to większe koszty, więc niech młodzi konstruktorzy maszyn się nie dziwią, że pracodawca proponuje im na start "tylko" najniższą krajową. Wraz ze wzrostem doświadczenia rosną także i zarobki.

A na jakim poziomie kształtują się zarobki konstruktorów maszyn w tarnowskich zakładach mechanicznych w porównaniu chociażby z zarobkami konstruktorów w Norwegii czy Niemczech? Oczywiście jestem świadom tego, że zarobki konstruktorów w Polsce są bardzo nieadekwatne co do zarobków w Niemczech czy w innym kraju Unii Europejskiej.

Ale mimo wszystko interesuje mnie najniższe wynagrodzenie konstruktorów maszyn w zakładach mechanicznych oraz porównanie zarobków konstruktorów w Warszawie albo Krakowie. Przy założeniu oczywiście, że jest to osoba świeżo po studiach, bez doświadczenia. Gdzie da się zarobić więcej?
Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam do zapoznania się z moją ofertą. Najlepszej jakości wyroby stolarskie drzwi drewniane, drzwi zewnętrzne/wewnętrzne, schody drewniane czy balustrady. Zapraszam do kontaktu.

(24-03-2014, 16:16 )muma napisał(a): W stosunku w takim razie do zarobków innych branż, bo to chyba na konstruktorze maszyn, części i innych elementów złożeń spoczywa największa odpowiedzialność? Jeśli on coś źle zaprojektuje i obliczy to chyba wszystko się na nic nie nadaje ze względu właśnie na jego odpowiedzialną pracę. Podsumowując jak na zakres jego odpowiedzialności to według mnie zarabia zdecydowanie za mało.

To zależy czy konstruktor zajmuje się tylko projektowaniem (modelowaniem) części i złożeń, czy także oblicza wytrzymałość bądź inne elementy wytrzymałości.

W większych firmach jest podział na np. dział CAE (obliczenia inżynierskie), dział CAD (modelowania) i wiele innych.

Poza tym konstruktor modeluje, tworzy nowe rozwiązania, musi mieć łeb na karku i umieć myśleć nowatorsko. Praktyka jest tutaj najważniejsza, konstruktor musi wiedzieć, jak coś zrobić a nie chociażby jakie są teraz trendy na rynku.

Konstruktor tak naprawdę musi umieć liczyć, musi posiadać tzw. analityczny umysł, bardzo dużo analizować. Jeżeli Twoim tematem będzie zaprojektowanie np. obudowy do laptopa, która musi z założenia wytrzymać np. nacisk 90kg osoby albo upadek z 1,5m. Musisz ją także tak zaprojektować, aby pomieściła określone podzespoły.

Nie możesz przesadzić, tzn. jeśli będzie za duża - będzie to strata powierzchni, miejsca. Nie możesz także projektować tak, aby obudowa wytrzymywała nacisk 200 kg czy upadek z 3 piętra, bo wtedy obudowa będzie za gruba, zbyt ciężka, będzie potrzeba do jej wytworzenia za dużo tworzywa (koszty pracy wtryskarki, koszty materiału itd.) To jest mniej więcej prosty przykład z czym stykają się w pracy konstruktorzy i aby mniej więcej zobrazować sobie, jak wygląda praca konstruktora w praktyce.

Ile zarabia copywriter?
W ostatnich czasach mocno na znaczeniu zyskuje zawód copywritera. Ile zarabia copywriter? Zarobki copywritera w agencji reklamowej w dużym mieście wynoszą najczęściej około 2-3 tysięcy złotych. Co najważniejsze, jako copywriter mogą pracować osoby bez specjalnego wykształcenia, jednak preferowane jest wykształcenie humanistyczne - filologia polska, dziennikarstwo, komunikacja społeczna i media internetowe. W przypadku, gdy copywriter pracuje jako freelancer i ma dużo zleceń, cieszy się popularnością, może zarobić nawet i 5 tysięcy złotych miesięcznie.
e-zarobki 10 14,223 09-11-2016, 15:01
Ostatni post: Cubaza