Ile zarabia opiekunka w żłobku?
Wiecie, ile wynosi średnie wynagrodzenie opiekunki w żłobku w 2014 roku? Uwielbiam pracować z dziećmi, dlatego chciałabym poznać stawki godzinowe, dzienne czy miesięczne, które zarabia opiekunka w żłobku? Czy jest to podobna kwota wynagrodzenia, którą zarabia przedszkolanka? Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Ciężko jednoznacznie napisać, ile zarabia opiekunka w żłobku, gdyż zależy to od rodzaju żłobka. W publicznych żłobkach oczywiście zarobki opiekunek są najniższe i zazwyczaj nie przekraczają nawet 2000 złotych. Ostatnio nawet w Krakowie były protesty opiekunek, które protestowały, że pomimo tego, że niektóre z nich mają 15 czy 20 lat pracy w zawodzie to i tak zarabiają najniższą możliwą pensję, która oscyluje w granicach 1400-1800 złotych miesięcznie (na rękę). Mówimy tutaj oczywiście o żłobkach publicznych i takich, gdzie grupa dzieciaków wynosi do 30-35 osób. Wynika z tego, że pomimo konieczności opieki nad dość dużą grupą dzieciaków, dostają najniższą krajową.

Trochę inaczej wygląda sytuacja w prywatnych żłobkach, aczkolwiek to też nie jest rewelacja. Opiekunka w prywatnym żłobku zarabia około 1700-2000 zł netto miesięcznie. Zarobki około 2 tysięcy złotych dotyczą zazwyczaj największych, wojewódzkich miast. Oczywiście dużo zależy też od tego, do jakiego żłobka się trafi. W Krakowie są prywatne żłobki płacące opiekunkom 5 złotych za godzinę, a z kolei w Warszawie można znaleźć prywatne żłobki, które oferują wynagrodzenie opiekunkom wynoszące 15 złotych za godzinę. Są to oczywiście stawki netto. Na forach można poczytać wypowiedzi opiekunek w prywatnych żłobkach, że np. w Poznaniu dostają 8 zł za godzinę, we Wrocławiu opiekunki w żłobkach zarabiają 1800 zł netto. Z kolei stawka w żłobkach w Kielcach dla opiekunek to 7 zł za godzinę. Jak zatem widać, stawki te są dość mocno rozłożone.

Wykształcenie pedagogiczne w przypadku starania się o pracę w żłobku jest dużym plusem. Jednak to doświadczenie jest decydującym casusem, dzięki którym można starać się o chociaż trochę wyższe zarobki.

Ile zarabia copywriter?
W ostatnich czasach mocno na znaczeniu zyskuje zawód copywritera. Ile zarabia copywriter? Zarobki copywritera w agencji reklamowej w dużym mieście wynoszą najczęściej około 2-3 tysięcy złotych. Co najważniejsze, jako copywriter mogą pracować osoby bez specjalnego wykształcenia, jednak preferowane jest wykształcenie humanistyczne - filologia polska, dziennikarstwo, komunikacja społeczna i media internetowe. W przypadku, gdy copywriter pracuje jako freelancer i ma dużo zleceń, cieszy się popularnością, może zarobić nawet i 5 tysięcy złotych miesięcznie.
e-zarobki 10 14,223 09-11-2016, 15:01
Ostatni post: Cubaza