• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ile zarabia pozycjoner (młodszy specjalista seo) i ile wynoszą jego zarobki?
#1
Witajcie!
Ktoś zajmuje się tutaj tematyką SEO? Chciałbym dzisiaj poruszyć kwestię zarobków młodszego specjalisty ds. SEO. Ile zarabia taki młodszy specjalista a ile starszy SEO? Od czego zależą jego zarobki oraz od jakiej kwoty się zaczynają?
Pozdrawiam.
 
Reply
#2
Tutaj jak i w innych zawodach zarobki zależą od wykonywanej przez niego pracy. Osoby które zajmują się dodawaniem strony do katalogów, pisaniem artykułów na stronach www jak i tworzeniem tych stron to najczęściej są studenci, dlatego też zarabiają najczęściej najniższą krajową w każdym bądź razie ich zarobki nie przekraczają najczęściej 2000 zł.

Młodszy specjalista SEO (junior SEO specialist) jest to z kolei osoba, która najczęściej miała już wcześniej do czynienia z pozycjonowaniem, więc coś o tym wie, aczkolwiek nie ma np. doświadczenia przy prowadzeniu dużych projektów oraz najczęściej jest to ich pierwsza praca - ich zarobki wahają się od 2000 zł do 3000 zł brutto.

Starszy specjalista SEO to osoba z dużym doświadczeniem i tutaj jego zarobki wynoszą najczęściej około do 4000 zł brutto. W przypadku gdy w firmie jest stanowisko tzw. Managera SEO, który zajmuje się planowaniem kampanii, jego zarobki wahają się od 4.000 wzwyż.

Oczywiście powyższe dane dotyczą większych miast i wielkich firm (agencji SEO). Oprócz powyższych podstaw wynagrodzenia istnieje także bardzo często system premii wynoszący np. 5-10% od pozyskania klienta.
 
Reply
#3
Zazwyczaj pozycjoner zarabia pieniądze takie, które są adekwatne do jego wykształcenia i doświadczenia. Jako osoba nie mająca dużego doświadczenia, możesz zarobić nie więcej niż 3000 zł brutto (uwzględnione są tam już premie) miesięcznie. Mówimy oczywiście o dużych miastach: Warszawa, Kraków, Wrocław oraz o dużych agencjach marketingowych. Nie sądzę, aby Manager SEO mógł zarobić więcej niż 4000-5000 zł netto miesięcznie. Fakt, że zajmuje się on kierowaniem pracą całego zespołu, rozdziela poszczególne zadania, przydziela klientów do specjalistów, prowadzi spotkania i szkolenia, przedstawia raporty finansowe z poszczególnych etapów pracy. Fakt, że może to być jego wynagrodzenie brutto, ale nie netto. Generalnie w SEO najwięcej można zarobić pracując na własny biznes, prowadząc firmę a nie u kogoś - wtedy mamy też pełną kontrolę nad kosztami i zarobkami, bez konieczności rozdzielania ich na inne osoby.
 
Reply
#4
Dobromir napisał(a):Zazwyczaj pozycjoner zarabia pieniądze takie, które są adekwatne do jego wynagrodzenia.
No tak. Nie może być inaczej. Zarabia dokładnie tyle ile wynosi jego wynagrodzenie. Inaczej być nie może... Zacznij czytać co piszesz bo jednak wychodzi na to, że klepiesz w kilku tematach i już Ci się chyba coś miesza.
 
Reply
#5
Specjalista SEO zazwyczaj ma średnio 3500 zł brutto pensji podstawowej plus premię w zależności od tego, ile pieniędzy zarobi dla firmy w której pracuje. Premia jest także zależna od jego efektów pracy, czyli im lepiej pozycjonuje, osiąga lepsze pozycje w wyszukiwarce, tym więcej dostaje premii.

Wysokość pensji podstawowej zależy również od wielkości firmy w której pracuje. Specjalista SEO w polskiej korporacji dostanie grosze - zazwyczaj około 3000 zł brutto. Natomiast są sytuacje, gdzie starszy specjalista SEO zarobi w firmach z zagranicznym kapitałem nawet i 5-6 tysięcy złotych brutto.
 
Reply
#6
To zależy dużo też od jego umiejętności - tak mi się wydaje. Jak ktoś pracę wykonuje sumiennie, to nie ma problemu.
Zapraszam na profesjonalny kurs baristyczny w Krakowie, dzięki którym Twoje umiejętności (i zarobki!) na rynku pracy znacząco wzrosną.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile zarabia copywriter?
W ostatnich czasach mocno na znaczeniu zyskuje zawód copywritera. Ile zarabia copywriter? Zarobki copywritera w agencji reklamowej w dużym mieście wynoszą najczęściej około 2-3 tysięcy złotych. Co najważniejsze, jako copywriter mogą pracować osoby bez specjalnego wykształcenia, jednak preferowane jest wykształcenie humanistyczne - filologia polska, dziennikarstwo, komunikacja społeczna i media internetowe. W przypadku, gdy copywriter pracuje jako freelancer i ma dużo zleceń, cieszy się popularnością, może zarobić nawet i 5 tysięcy złotych miesięcznie.
e-zarobki 10 8,996 09-11-2016, 15:01
Ostatni post: CubazaBrowsing: 1 gości