Ile zarabia strażnik więzienny?
Ile zarabia strażnik więzienny? Czy ktoś z Was ma jakieś dokładne dane dotyczące tego, ile w obecnych i poprzednich latach wyniosły i wynoszą obecnie zarobki strażnika więziennego? Czy ktoś ma takie dane? Również interesują mnie prognozy, czy w przyszłych latach 2014-2015 przewidywany jest jakiś wzrost wynagrodzenia strażników więziennych?

Na wynagrodzenie pracownika straży więziennej (czyli potocznie strażnika więziennego) składa się przede wszystkim wynagrodzenie podstawowe. Do wynagrodzenia podstawowego dochodzą trzy dodatki o stałym charakterze. Są to: dodatek za wysługę lat, dodatek za zajmowany stopień oraz dodatek służbowy.

Wracając do konkretnych kwot. Podstawowe wynagrodzenie strażnika więziennego wynosi 2 382 zł brutto. Jeżeli chodzi o wysokość dodatków to: dodatek służbowy w wysokości 100 – 150 złotych oraz ewentualne podwyżki wynikające z tytułu awansów. Wysokość pozostałych dodatków: za wysługę lat oraz zajmowany stopień oczywiście jest zależne od wybranych kwalifikacji danego strażnika więziennego i nie da się tego uogólnić.

Warto także wspomnieć, że dość istotnym atutem pracy w charakterze strażnika więziennego jest prawo do wcześniejszej emerytury.
Dodam dodatkowo, że w ubiegłym roku na 20 miejsc strażnika więziennego było chętnych prawie 360 osób we Włocławku. Zainteresowanie jest duże, kusi głównie prawo do wcześniejszej emerytury. Zarobki strażnika więziennego w 2013 roku niespecjalnie poszły w górę. Jednakże wśród dodatkowych benefitów (oprócz wynagrodzenia) są: trzynastka, mundurówka, wczasy pod gruszą itp. Dodatkowo zwolnienia lekarskie (popularne L4) są w 100% płatne a nie w 80%, jak to bywa w pozostałych przypadkach Uśmiech

Czy wiadomo coś, aby w zarobki strażnika więziennego w 2014 roku miały pójść w górę? Czy bardzo szybko przebiega awans zawodowy a co za tym idzie wyższa pensja? Ma ktoś kogoś w rodzinie, kto był bądź jest strażnikiem w więzieniu i mógłby napisać, jak to wygląda formalnie?
Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam do zapoznania się z moją ofertą. Najlepszej jakości wyroby stolarskie drzwi drewniane, drzwi zewnętrzne/wewnętrzne, schody drewniane czy balustrady. Zapraszam do kontaktu.

Niespecjalnie. Tak jak już wspomniałem wcześniej, tak naprawdę wynagrodzenie strażnika więziennego jest w dużej mierze zależne od przepracowanych lat oraz od zajmowanego stopnia. Każdy jednak zawsze zaczyna od najniższego stopnia i powoli pnie się do góry (chyba, że ktoś ma duże wsparcie kogoś wysoko postawionego, to może bardzo "szybko awansować). Wynagrodzenie funkcjonariuszy straży więziennej zależy też od jednostki w której pracują (czy jest to areszt, zarząd czy może jednostki szkoleniowe).

Przeciętne (średnie) wynagrodzenie strażnika więziennego wynosi około 3 300 zł brutto - jest to już wynagrodzenie wraz ze wszystkimi dodatkami. Jak to zazwyczaj bywa, osoba najniżej w hierarchii, która zazwyczaj wykonuje najcięższą pracę zarabia najmniej. Zarobki "klawisza" pracującego w aresztach, zakładach karnych wynoszą średnio około 2 800 zł brutto. Jak zatem możemy zauważyć, osoba wykonująca najbardziej stresującą pracą ma zarobki najniższe. Ale tak jest w wielu zawodach. Najwyższe zarobki są w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej, gdzie to średnie wynagrodzenie wśród funkcjonariuszy wynosi około 4 400 zł brutto. Warto wspomnieć, że pensja jest stała i wypłacana z góry pierwszego dnia każdego miesiąca. Kusi również prawo do wcześniejszej emerytury, jak już wspomniałem w moich poprzednich postach.

Jak wcześniej wspomniałem, dodatki za wysługę lat prezentują się następująco. Za przepracowanie:
  • 2 lat - należy się 5% uposażenia zawodowego;
  • 5 lat - 10% uposażenia zawodowego;
  • 10 lat - 15% uposażenia zawodowego;
  • 15 lat - 20% uposażenia zawodowego;
  • 20 lat - 25% uposażenia zawodowego;
  • 25 lat - 30% uposażenia zawodowego;
  • 30 lat - 35% uposażenia zawodowego;
Dodatkowo funkcjonariuszom straży więziennej przysługuje kolejny dodatek - za stopień służbowy. Poniżej zostało to wyszczególnione, jak prezentują się zarobki w zależności od zajmowanego stanowiska.
  • generał - 1 988 zł dodatku;
  • pułkownik - 1 777 zł dodatku;
  • podpułkownik - 1 619 zł dodatku;
  • major - 1 514 zł dodatku;
  • kapitan - 1 355 zł dodatku;
  • porucznik - 1 303 zł dodatku;
  • podporucznik - 1 250 zł dodatku;
Jak zatem można zauważyć, dodatki za stopień nie różnią się bardzo. Nie ma ogromnych podwyżek w przypadku awansu na wyższy stopień.

Do tego dochodzi jeszcze dodatek służbowy, którego suma nie może przekroczyć połowy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za stopień. Mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu zobrazowałem zarobki strażnika więziennego Uśmiech

Ile zarabia copywriter?
W ostatnich czasach mocno na znaczeniu zyskuje zawód copywritera. Ile zarabia copywriter? Zarobki copywritera w agencji reklamowej w dużym mieście wynoszą najczęściej około 2-3 tysięcy złotych. Co najważniejsze, jako copywriter mogą pracować osoby bez specjalnego wykształcenia, jednak preferowane jest wykształcenie humanistyczne - filologia polska, dziennikarstwo, komunikacja społeczna i media internetowe. W przypadku, gdy copywriter pracuje jako freelancer i ma dużo zleceń, cieszy się popularnością, może zarobić nawet i 5 tysięcy złotych miesięcznie.
e-zarobki 10 14,289 09-11-2016, 15:01
Ostatni post: Cubaza