Imprezy kulturalne w Tarnowie
Język
Zbliża się listopad i choć kojarzy się z ponurą pogodą (a obecnie śniegiemPlask) to trzeba ruszyć się wieczorem z domu i zobaczyć... Krakowską pięknie oświetloną, trzymając dziewczynę/chłopaka* za rękę, napić się aromatycznej herbaty albo czegoś mocniejszego ale równie aromatycznegoOczko Można przecież obejrzeć jakiś wernisaż albo pójść do kina, teatru albo dyskoteki. Jest Grupa Młodych Autorów, Dyskusyjny Kluby Książki, spotkania z podróżnikami w MCK-u. Możliwości jest wiele. Trzeba tylko chcieć...

*niepotrzebne skreślić Oczko

Kciuk w dół
Poloniści... i nie tylko! Uśmiech W Sali Lustrzanej 18.XI o 11.00 będzie Danuta Grechuta. Mówić będzie o książce napisanej z Jakubem Baranem, dotyczącej wspomnień związanych z Markiem Grechutą. WSTĘP jest WOLNY! Zdziwko

*Grechuta D., Baran J. - "Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty".
Wywiad – rzeka z Danutą Grechutą, która wspomina męża – Marka Grechutę. Ich wspólne życie trwało 36 lat, z czego większa część przypadła na czasy Polski Ludowej. W książce znajdziemy również opis czasów współczesnych oraz wspomnienia o ważnych dla państwa Grechutów osobach. Do tego wiele anegdot i ciekawostek z życia zawodowego i prywatnego. Niewątpliwą atrakcję stanowi duża liczba nigdy niepublikowanych zdjęć oraz dokumentów. Wywiad przeprowadził Jakub Baran.

Załączone pliki Miniatury

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Galeria” odbędzie się 15.02 o godz. 16.00. Chętnych do omówienia książki „Spadkobiercy” Kaui Hart Hemmings zapraszamy do Galerii Niebieskiej (ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21/22 w. 28).

Załączone pliki Miniatury

Wiosna...wiosna, ach to TY!
Zachęcamy wszystkich do odwiedzania Miejskiej Biblioteki Publicznej i uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.
Przed Nami wernisaż prac członków i sympatyków PTTK (11.03.2013 r., godz. 18.00, Galeria Niebieska, ul. Krakowska 4). Wśród zgromadzonych rękodzieł znajdują się : unikatowa tkanina zrobiona techniką aplikacji, a także gobelin, dywan, makram, sumak wytworzone technikami mieszanymi oraz obrazy akrylowe, olejne, na szkle. Będzie można obejrzeć ikony wykonywane różnymi technikami, hafty, pisanki ręcznie malowane i inkrustowane oraz fotografie dokumentujące podróże.

Młodych twórców zapraszamy na spotkanie Grupy Młodych Autorów - 15.03.2013 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (ul. Staszica 6) o godz. 16.00.

Już 22.03.2013 r. odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki (Galeria Niebieska, ul. Krakowska 4, godz. 16.00), a na nim omawiana będzie książka Ewy Ostrowskiej "Ja, Pani woźna". Tego samego dnia w ramach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zapraszamy na Salon Poezji Węgierskiej. Gościem tego wydarzenia będzie dr. hab. Jerzy Snopek (z Instytutu Badań Literackich w Warszawie) wieloletni wykładowca na Uniwersytecie im. L. Eötvösa w Budapeszcie, tłumacz i autor antologii współczesnej poezji węgierskiej. Spotkanie to odbędzie się w Tarnowskim Centrum Kultury o godz. 18.00. Poezję czytać będą aktorzy tarnowskiego Teatru: Zofia Zoń i Kamil Urban.

Przyjdź, poznaj nowych ludzi i ciesz się wiosną!

Załączone pliki
.pdf   Plakat PTTK.pdf (Rozmiar: 415.48 KB / Pobrań: 0)
.bmp   Plakat.bmp (Rozmiar: 316.26 KB / Pobrań: 4)

Żarówka

Zapraszamy na Salon Poezji Węgierskiej!
Już w najbliższy piątek 22 marca o 18.00 w TCK-u.

Kciuk w dół
Erotycznie, prześmiewczo w niedzielę z Boyem-Żeleńskim

Podróż na trasie Kraków-Paryż. Stacje wyznacza poezja Tadeusza Boya Żeleńskiego i współczesna piosenka francuska.
Erotyczne, prześmiewcze, skandalizujące wiersze w wykonaniu aktorów Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie Lidii Chrzanówny i Grzegorza Widery. W ukochane przez poetę klimaty Paryża przeniesie nas wykładowca Szkoły Muzycznej w Czeskim Cieszynie Renata Břežková-Heczková.

21 kwiecień 2013, godz. 11.00, Sala Lustrzana

Załączone pliki Miniatury

Jaki dobry (i tani) serwis laptopów w Tarnowie możecie polecić?
Cześć! Pojawiły się poważne (sprzętowe) problemy z prawie 3-letnim laptopem które wymagają ingerencji elektronika/informatyka w serwisie. W związku z tym mam do Was pytanie: który, jaki [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Dobry-serwis-laptop%C3%B3w-t]dobry serwis laptopów[/url] możecie polecić w Tarnowie? Taki aby nie naprawiali tego miesiąc oraz aby nie wzięli za to połowy wartości laptopa :) Gwarancja też dobrze, aby była na ich "robotę" przynajmniej 3 miesięczna.
admin 6 14,377 03-01-2017, 14:20
Ostatni post: kaski