Informacje dot. stypendium rektora dla najlepszych studentów (naukowego) w 2013/14

06-08-2013, 20:52
Wszystkie osoby chcące otrzymać stypendium rektora dla najlepszych studentów (naukowe) w roku akademickim 2013/14 proszone są o zapoznanie się z poniższą uchwałą Uczelnianej Komisji Stypendialnej.

Link do uchwały: http://pwsz-tarnow.edu.pl/files/stypendi...013_14.pdf

Do najważniejszych zmian należy obniżenie progu średniej ocen do 3.75. Ranking 10% najlepszych studentów na roku, którzy otrzymają stypendium naukowe jest ustalany na podstawie liczby punktów do których zaliczają się zarówno średnia ocen jak i osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne.

Dokładny przelicznik punktowy za daną średnią ocen oraz poszczególne osiągnięcia dostępny jest pod linkiem podanym powyżej.
13-09-2013, 9:25
stypendium
Chodzi o 10% studentów na pierwszym roku ogólnie (tj. suma pierwszoroczniaków na wszystkich kierunkach i specjalnościach), czy te 10% brane jest z każdej specjalności osobno?
13-09-2013, 9:27
Za liczbę 100 % studentów, z których wylicza się liczbę do 10 % najlepszych studentów,
przyjmuje się liczbę studentów wszystkich roczników, którzy zostali wpisani na dzień
15 października b.r. na dany system studiów w ramach każdego kierunku lub specjalności.
Do 100 % wlicza się studentów powtarzających i przebywających na urlopie.

Ostateczny ranking budowany jest w ramach systemu studiów z uwzględnieniem
następującego podziału:

a) kierunku - w przypadku, gdy nie ma podziału na specjalności lub gdy specjalność
wybierana jest po I roku studiów,
b) kierunku – w przypadku studentów studiów II stopnia,
c) specjalności – w przypadku, gdy specjalność wybierana jest od I roku studiów.
14-09-2013, 23:28
Witam, mam pytanie. Orientuje się ktoś może, co w przypadku gdy "przegapiłem" termin zapisania się na złożenie wniosku? Przebywałem w tym okresie za granicą i niestety nie miałem dostępu do internetu i nie miałem pojęcia o tym, że już trzeba się zapisywać na terminy.
15-09-2013, 20:48
Byłem w podobnej sytuacji, też przegapiłem termin rejestracji. Dowiedziałem się o nim dopiero w czwartek, dzień po terminie. Poszedłem na uczelnię w piątek z nadzieją, że jednak nie wszystko stracone. Dzięki uprzejmości koleżanki wszedłem bez kolejki, kazano mi wybrać wolny termin i wpisać się na listę. Dosłownie minutka i załatwione Nie robili żadnych problemów.
16-09-2013, 20:26
Dziękuję za informację i potwierdzam, że nadal można się jeszcze zapisywać na termin składania wniosków

Wypłata stypendium
Też sprawdzam i też nic nie mam...wątpie, że dzisiaj wpłynie.. jeszcze sie okaże, że przełożą wypłaty na grudzień ;p to by dopiero było..
studentkaxyz 5 581 29-11-2016 18:32
Ostatni post: studentkaxyz
  Stypendium rektorskie
To znaczy? Jakieś przykłady, dowody? Nie bronię uczelni, ale oskarżenia jest bardzo łatwo rzucać. Wiem wiem, czepiam się jak zawsze.
RJKA 19 1,000 17-11-2016 21:47
Ostatni post: Pattttti
  bezrobotne rodzeństwo a stypendium socjalne
Jeżeli brat się nie uczy to nie jest brany pod uwagę do stypendium jako członek rodziny, nie ważne czy jest bezrobotny i na utrzymaniu waszych rodziców..
poziomka 2 648 05-10-2016 23:58
Ostatni post: aktep130
  Stypendium rektora a trwający staż
Trwający staż nie ma żadnego wpływu na stypendium rektora. Możesz je wciąż otrzymywać bez konieczności przedstawiania jakichkolwiek dokumentów.
scully 2 651 09-09-2016 14:10
Ostatni post: scully
  Stypendium na V roku?
Co to ma być? Czy to ważne z jakiego jest kierunku? Moim zdanie mnie jest to ważne. Jednak poniekąd z nim się zgadzam. Zapytać można, ale moim zdaniem jak przez chwilę nie dostanie się odpowiedzi to powinno się zapytać u źródła a nie czekać na odpowiedź. Poza tym, co za Patrycja i dlaczego nie mamy jej pozdrawiać? Pozdrawiam Patrycję.
aktep130 19 1,279 01-07-2016 19:30
Ostatni post: aktep130