• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Informatyka - studia magisterskie - czy warto iść?
#1
Mocno się zastanawiam nad tą kwestią, czy warto iść na informatykę na studia magisterskie. Teraz będę się bronił, zatem uzyskam (mam nadzieję) tytuł inżyniera. Wiele osób pisze wszędzie, że tytuł inżyniera to w branży informatycznej coś najważniejszego i w zupełności wystarczy i nie ma sensu iść jeszcze na studia magisterskie. A jak Wy uważacie? Z jednej strony nie chce mi się jeszcze uczyć ponownie, mam już jakby trochę dość studiów... czy magister w branży IT to coś wymaganego, czy nie za bardzo?
 
Reply
#2
Powiem tak, bazując na własnym doświadczeniu. Również miałem dylemat, czy po zdobyciu tytułu inżyniera iść na studia magisterskie, gdyż już od 3 roku studiów pracowałem i szczerze mówiąc nie bardzo chciało mi się od nowa uczyć się i przygotowywać do egzaminów. Poszedłem na studia zaoczne magisterskie - zajęcia są co 2 tygodnie w soboty i niedziele, nie jest to więc duże obciążenie.

Faktycznie, tytuł inżyniera jest kluczowy,jednak popatrz na to z tego punktu: wytrzymałeś 3.5 roku na studiach inżynierskich, zatem te 1.5 roku na studiach magisterskich szybko minie. Tytuł magistra jest często wymagany w dużych, zagranicznych korporacjach do awansu i pracy na stanowiskach managerskich i zarządzających. Osobiście doszedłem do wniosku, że kiedyś w przyszłości mógłbym żałować tego, że teraz nie zrobiłbym studiów magisterskich. Studia niestacjonarne to wydatek rzędu 2-3k za semestr (w zależności od uczelni), zatem jeśli nie pracujesz to lepiej iść na studia dzienne.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie studia podyplomowe?
Jakie studia podyplomowe polecacie po informatyce? Zależałby mi aby pracować w IT, bo zaraz po medycynie zarobki są w tej branży najwyższe. Możecie polecić coś w tym zakresie?
janko22 1 535 19-07-2017, 6:54
Ostatni post: gimberBrowsing: 1 gości