• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Jak nauczyć się programować w Javie?
#1
Potrzebuję w dość krótkim czasie nauczyć się programować w Javie oraz samego języka. Macie jakieś dobre książki, kursy czy poradniki, które do wakacji by mnie nauczyły tego języka? Może jakieś rady studenci informatyki i programiści mi podadzą? Czy można nauczyć się w ogóle programować w kilka miesięcy?
 
Reply
#2
Właśnie, jak to jest z nauką programowania? Można nauczyć się programować w kilka miesięcy zupełnie przekształcając swoje wykształcenie? Czy humanista może zostać programistą przykładowo w kilka miesięcy?
 
Reply
#3
Da się nauczyć programowania w kilka miesięcy, ale nie będzie to dobry programista tylko zwykły klepacz kodu jakich dużo na świecie teraz. Dobrze jest mieć jakieś przygotowanie merytoryczne(z byle jakiego języka programowania), a potem ćwiczyć programowanie w JAVIE. Nie jest to trudny język, ale komuś kto program widzi pierwszy raz na oczy, może się okazać, że to czarna magia.
 
Reply
#4
Dokładnie ja mam to samo pytanie. Do tej pory programowałem tylko w C++ ale już teraz widzę, że za bardzo nie widzę dla siebie przyszłości jako programista c++ stąd myślę o tym aby przesiąść się na programowanie w Javie.

Cubaza napisał(a):Nie jest to trudny język, ale komuś kto program widzi pierwszy raz na oczy, może się okazać, że to czarna magia.
Jak długo trzeba się uczyć aby opanować dobrze Javę na tyle, że można rozpocząć pracę jako programista tego języka?

Ja na chwilę obecną programuję hobbystycznie w C++ wiem coś o algorytmach, pętelki również umiem czy inne rzeczy które mogą się powtarzać w Javie.
 
Reply
#5
Jeśli umiesz(ale nie jestem w stanie tego potwierdzić) C++ to w miarę łatwo będzie Ci się przesiąść na JAVE. Oba są językami obiektowymi więc klasy masz ogarnięte. JAVA też na nich bazuje. Reszta to już specyfika samego języka.
Mi się o wiele wygodniej programuje w JAVIE niż w C++.
 
Reply
#6
Nie, nie powiedziałbym, że dobrze umiem C++. Znam go do korzystania z różnych bibliotek, obiektowy C++ też ogarniam w miarę.
Który język jest bardziej sprawny? To znaczy w którym lepiej się programuje i jest wygodniejsza składnia chociażby? Java pod tym względem wygrywa?
 
Reply
#7
Ja mogę tutaj powiedzieć tylko swoje zdanie. Jednemu lepiej będzie się programować w C++ drugiemu w JAVIE. Mi się lepiej i łatwiej programuje w JAVIE. Ale to może przez to, że siedzę w tym stosunkowo długo.
 
Reply
#8
Java jest łatwiejsza do opanowania, nie trzeba się w niej martwić o zarządzanie pamięcią czy źle ustawiony wskaźnik itd.
C++ jest bardziej "niskopoziomowy", przez co programy w nim napisane będą działać szybciej. Generalnie jeśli jakiś program którego używasz muli lub często nie odpowiada jest najczęściej napisany w Javie Uśmiech Kiedyś dr Augustyn powiedział że za Jave powinni się zabrać ekolodzy, bo program napisany w Javie bardzo nagrzewa komputer Uśmiech
Ja ze swojej strony polecałbym C# (bardzo podobny do Javy, i na dzień dzisiejszy nazwijmy to "bogatszy"). Po za tym najprostszy język (szerzej stosowany) to Python, ale ofert pracy o wiele mniej niż po Java/C#.
 
Reply
#9
Teraz na rynku pracy są poszukiwani praktycznie sami programiści Javy. Java zdominowała rynek programistów, dlatego coraz więcej ich uczy się tego języka. Jednakże na rynku pracy wciąż brakuje programistów i ten trend będzie się jeszcze przez lata utrzymywał. Stąd właśnie taki jest tłum ludzi na kierunkach informatycznych. Javy nie jest trudno się nauczyć, kolega uczył się jej 2 miesiące dzień w dzień, tak, aby zdać testy rekrutacyjne na staż. Gdy udało mu się je zdać, wtedy uczył się już Javy praktycznej a nie tylko teoretycznej z książek.
 
Reply
#10
Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, jak skutecznie i szybko nauczyć się programowania w Javie. Na pewno dużo zależy tutaj od Twojej postawy i determinacji. Dla niektórych osób łatwiej będzie im uczyć się z książek, innym osobom łatwiej nauka będzie przychodziła przy pomocy kursów internetowych. Wiele osób chcąc się nauczyć prawdziwego i rzeczywistego programowania w Javie stara się dostać na bezpłatne (bądź płatne - jeżeli im się uda) praktyki do firm informatycznych gdzie uczą się praktycznego programowania pod okiem doświadczonych programistów.
nigga napisał(a):Javy nie jest trudno się nauczyć, kolega uczył się jej 2 miesiące dzień w dzień, tak, aby zdać testy rekrutacyjne na staż.
Uczył się zapewne teoretycznych podstaw, jak to zazwyczaj bywa na testach rekrutacyjnych do firm informatycznych. Niektórzy programują w Javie kilka lat i wciąż uczą się tego języka. Nie da się go nauczyć w ciągu dwóch miesięcy.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  W jakim języku się programuje na kierunku Informatyka na PWSZ?
Witam. Pytanie takie jak w temacie, jakie języki programowania są wykładane na informatyce na PWSZ w Tarnowie? Jakich języków student jest w stanie nauczyć się studiując ten kierunek? Proszę studentów o wypowiedź.
maciej2019 11 4,853 26-02-2016, 21:23
Ostatni post: miniek15mBrowsing: 1 gości