• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Jak się uczyć na studiach?
#1
Hej
jak się uczyć na studiach? Jak najszybciej zapamiętać? Jak najlepiej się uczyć na studiach? Czy są jakieś specjalne metody? Wkuwanie na pamięć, uważacie za skuteczne?
 
Reply
#2
Hmmm... wydaje mi się, że każdy ma inny sposób na naukę. Na kierunkach humanistycznych to tylko wkuwanie na pamięć, a na technicznych raczej trzeba wiele zrozumieć. Takie jest moje zdanie.

Skuteczna nauka? Cisza, spokój, porządek i warto być wypoczętym. Jakimś magnezem możesz się wspomóc, ale nie nadużywaj.
 
Reply
#3
Jak się uczyć? Systematycznie, chociaż z tą systematyką bywa różnie... Mi się jeszcze nie udało, niestety... Aczkolwiek niektórzy uparcie w systematyczności trwają i trzeba przyznać, że na dobre im to wychodzi.
I w przeciwieństwie do kolegi powyżej twierdzę, że na kierunkach humanistycznych wcale nie kucie na pamięć. Wystarczy z grubsza ogarnąć temat, przeczytać ze zrozumieniem i jest się w stanie napisać wiele (no chyba, że mówimy o filologii angielskie/germańskiej/romańskiej, to ok - słówka na pamięć). A na reszcie kierunków wkuwanie na blachę! Wszelkie wzory, dziwne regułki i Bóg jeden wie co jeszcze. Brrr...
Ale to są właśnie dwa różne punkty widzenia, jeden ze strony umysłu humanistycznego, drugi - jak widzę - ze strony umysłu ścisłego.
 
Reply
#4
Warto sobie wbić zasadę, że studia nigdy nie przygotują nas do pracy. Studia dadzą nam tylko papierek potwierdzający zdobycie wyższe wykształcenia i w żaden sposób nie przygotowują do praktycznego wykonywania zawodu.

Dlatego jeżeli skończyłeś/łaś studia, to dopiero teraz musisz zacząć uczyć się w praktyce wykonywania tego, czym chciałbyś się w praktyce zajmować.
 
Reply
#5
To zależy kto ma jaką metodę. Dobrze jest się uczyć na rozumowanie, bo na pamięć to niestety ciężko. Kuć, kuć, a później zapomnieć - bez sensu.
Zapraszam na profesjonalny kurs baristyczny w Krakowie, dzięki którym Twoje umiejętności (i zarobki!) na rynku pracy znacząco wzrosną.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak uzyskać dotację z UP lub UE na rozpoczęćie działalności gospodarczej
W jaki sposób efektywnie otrzymać dotacje z Powiatowego Urzędu Pracy lub z Unii Europejskiej na rozpoczęcie działalności gospodarczej?
gimber 1 244 16-10-2018, 12:50
Ostatni post: janko22Browsing: 1 gości