Jak skutecznie nauczyć się angielskiego w domu?
Chciałbym, abyście napisali mi, jak skutecznie nauczyć się angielskiego w domu, bez ponoszenia żadnych kosztów, za darmo. Jakie metody (bazując np. na własnym doświadczeniu) polecacie? Jak szybko można się nauczyć angielskiego bez chodzenia do szkoły językowej? Macie jakieś sprawdzone metody na np. lepsze i skuteczniejsze zapamiętywanie słówek? Za wszystkie porady z góry bardzo serdecznie dziękuję.

Ja ucząc się języka angielskiego korzystałam z fiszek i jestem naprawdę zadowolona, bo fajnie nauczyłam się wymowy niektórych zwrotów a także i słownictwa angielskiego. Naprawdę, do nauki angielskiego w domu czy z dala od komputera fiszki są moim zdaniem najlepsze. Równie dobrze możesz uczyć się języka angielskiego w domu korzystać czytając zagraniczne strony i tłumacząc sobie niezrozumiałe zwroty i słownictwo.

Ciekawą metodą zapamiętywania słówek jest ich np. przyklejanie sobie na ścianie w domu, np. na szafce nad kuchnią, w której spędzamy dużo czasu. Np. gotując, czy mieszając jednocześnie patrzymy na kartkę z tłumaczeniami słówek ucząc się ich jednocześnie - moim zdaniem jest to jedna z lepszych metod nauki angielskich słówek.

Najlepiej ucząc się języka angielskiego połączyć przyjemne z pożytecznym - oglądać filmy z napisami, a później próbować oglądać też bez napisów.

Ciekawą metodą nauki jest ta wspomniana przez pandorę, czyli nauka słówek poprzez ich rozwieszanie w pokoju. Dobrze jest rozpisać sobie ich tłumaczenia, które powinno być stosunkowo możliwie krótkie (zazwyczaj około 5-7 słów). Ucząc się na przykład pięciu słów dziennie będziemy w stanie nauczyć się aż 1825 słów rocznie. Po kilku latach nasz zasób słownictwo będzie na tyle obszerny, że będziemy w stanie rozumieć prawie wszystko z każdego czytanego przez nas tekstu.

Kolejną równie skuteczną metodą nauki słownictwa angielskiego jest ich pisanie. Pisząc je uczymy się jednocześnie ich wymowy, pisowni i tym samym szybciej zapamiętujemy nowe słówko. Wystarczy już linijka tego samego słowa, aby je szybko zapamiętać. Zapewne pamiętacie tą metodę nauki poprawnej ortografii ze szkoły podstawowej? Oczko Była skuteczna, czyż nie? Możesz pisać praktycznie zupełnie o czym tylko chcesz, jednak dobrze byłoby się używać wraz z biegiem czasu coraz to nowych słów a także używać również czasów i gramatyki.

Najlepszą metodą nauki wymowy jest czytanie na głos. Jeżeli nie wiemy, jak wymawia się dane słowo, możemy skorzystać z Google Translatora i zaznaczyć, aby nam przeczytał dane słowo. Częste czytanie poprawi naszą gramatykę oraz wymowę, przez co nie będziemy tak bardzo podatni na naukę błędnej wymowy.

Dzięki za wszystkie propozycje. Jak znajdę wolne parę groszy to skorzystam z tych fiszek (bo z tego co się orientuję, są zazwyczaj płatne) no i oczywiście pooglądam trochę seriali. A tak w ogóle jak ktoś ma inne propozycje to chętnie ich posłucham? Słyszałem sporo o programach do nauki języka angielskiego - czy są warte swojej ceny czy raczej szkoda wydawać na nie pieniędzy?

Jak zarobić pieniądze w internecie siedząc w domu?
Czy znacie jakieś metody dzięki którym można zarobić pieniądze przez Internet siedząc w domu? Mam tutaj na myśli jakieś poważne pieniądze a nie grosze dziennie. Są osoby które przecież pracują w Internecie zarabiając podobno lepsze pieniądze niż na etacie - czym takie osoby się w praktyce zajmują?
lewka 11 14,313 06-07-2017, 11:32
Ostatni post: gimber