• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dekoria
Jak zadzwonić na koszt odbiorcy?
#1
Witam

Mam dość ciekawe pytanie, czy polscy operatorzy komórkowi: Play, T-mobile, Plus i Orange umożliwiają zadzwonienie na koszt odbiorcy? Pamiętam, że dawno dawno temu w telefonii stacjonarnej była taka właśnie możliwość. Czy jest to jednak możliwe w telefonii komórkowej, skoro wszystko odbywa się automatycznie?

Pamiętam, że dawniej w roamingu też coś takiego było, że dzwoniąc z zagranicy np. do Polski, płacił zarówno dzwoniący jak i osoba, do której dzwoniono. Jak to wygląda w dzisiejszych czasach?
Oferuję profesjonalną opiekę nad zwierzętami w Zielonej Górze dla wszystkich osób, które z jakiegoś powodu nie mogą pojechać np. na wakacje ze swoim zwierzakiem.
 
Reply
#2
Wśród dzisiejszych technologii jest to raczej nieosiągalne. Dawniej, gdy aby wykonać połączenie należało przełączyć centralę czy zewrzeć jakieś styki przez Panią Jadzię, wtedy wystarczyło jakoś powiedzieć czy zasygnalizować, iż chcemy zadzwonić na koszt odbiorcy, ale dzisiaj w dobie telefonów komórkowych oraz ogromnej liczby atrakcyjnych ofert, nie da się chyba zadzwonić na koszt odbiorcy.

Nie wiem jak jest obecnie, ale dawniej dzwoniąc w roamingu koszt połączenia był pobierany zarówno od dzwoniącego jak i osoby, do której wykonywane było połączenie. Teraz może się to jakoś zmieniło.
 
Reply
#3
Dzwonienie na koszt odbiorcy? Pierwsze słyszę, aby coś takiego było możliwe u nas. Niby jak miałbyś taką opcję aktywować? Musiałoby to odbywać się na tej zasadzie, że przed połączeniem się do danej osoby zostałby wysłany do niej SMS techniczny i ona musiałaby odpisać np. TAK aby wyrazić zgodę, aby to z jej konta została pobrana opłata za połączenie.

W dzisiejszych technologiach w których dąży się do jak najbardziej maksymalnego skrócenia czasu od chwili wybrania numeru do uzyskania połączenia takie rozwiązanie jest nieopłacalne i chyba niepraktyczne.
Oferuję skuteczne, tanie, profesjonalne i dokładne zabiegi związane z renowacją antyków w Zielonej Górze i okolicach. Posiadam lata doświadczenia dlatego bez obaw możesz powierzyć mi swój skarb a ja doprowadzę go do jeszcze lepszego stanu.
 
Reply
#4
Jesteście w błędzie. Sieci takie, jak Orange czy Play oferują usługę, dzięki której można wykonać połączenie na koszt odbiorcy. Oczywiście działa to w taki sposób, że najpierw odbiorca musi wyrazić zgodę na zrealizowanie połączenia na swój koszt.
 
Reply
#5
Przybliżysz może model działania tej usługi? Jak to w praktyce działa? Szczerze trochę mnie to zainteresowało, że operatorzy coś takiego wprowadzili. To, że ktoś musi wyrazić na to zgodę to oczywistość Uśmiech
Oferuję skuteczne, tanie, profesjonalne i dokładne zabiegi związane z renowacją antyków w Zielonej Górze i okolicach. Posiadam lata doświadczenia dlatego bez obaw możesz powierzyć mi swój skarb a ja doprowadzę go do jeszcze lepszego stanu.
 
Reply
#6
Pierwszy lepszy link z Google:
Kod:
http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4000377415,title,Rozmowa-na-Koszt-Odbiorcy-w-obnizonej-cenie,article.html
 
Reply
#7
W Plusie również można zadzwonić na koszt odbiorcy. Poniżej znajduje się instrukcja, jak tego dokonać:
Kod:
http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow.cfg/php.exe/enduser/guided_adp.php?p_faqid=2693

W Play jak i w T-Mobile nie ma chyba takiej funkcji, aby wprost móc połączyć się z kimś na jego koszt. Jest za to możliwość wysłania wiadomości systemowej (coś w rodzaju komunikatu) do danej osoby, aby to ta osoba do nas oddzwoniła - jeżeli np. nie mamy środków na koncie aby wykonać połączenie.
 
Reply
#8
admin napisał(a):W Play jak i w T-Mobile nie ma chyba takiej funkcji, aby wprost móc połączyć się z kimś na jego koszt. Jest za to możliwość wysłania wiadomości systemowej (coś w rodzaju komunikatu) do danej osoby, aby to ta osoba do nas oddzwoniła - jeżeli np. nie mamy środków na koncie aby wykonać połączenie.
Play przecież ma w swojej ofercie mnóstwo darmowych SMS-ów, zatem wydaje mi się, że chyba nie ma osoby której mógłby się skończyć jakikolwiek pakiet SMS-ów . Jeżeli nie mamy minut aby wykonać połączenie, można przecież wysłać SMS-a drugiej osobie, aby do nas zadzwoniła... po co bawić się w jakieś systemowe opcje dzwonienia na koszt odbiorcy...
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak dowiedzieć się, kto podglądał mnie na Facebooku?
Pytanie w stylu: "Kto podglądał mnie na Facebooku" od dawna wiele osób nurtuje. Czy zatem istnieje jakieś narzędzie, które faktycznie jest w stanie sprawdzić, kto kogo podglądał na Facebooku? Czy te wszelkie reklamy jak Fb podglądacz i inne podobne to jedne wielkie fejki? Czy wie ktoś z Was więcej pod tym względem? Czy faktycznie jest możliwe dowiedzenie się tego, kto podglądał nasz profil na słynnym Facebooku? A może trwają jakieś prace, które mają właśnie na celu wdrożenie takiej zmiany, aby widzieć, kto oglądał nasz profil we wspomnianym portalu społecznościowym?
e-pytania.pl 15 87,266 11-10-2016, 16:40
Ostatni post: kamila.lisowska.99Browsing: 1 gości