Witaj! Logowanie Rejestracja

Jaka jest najlepsza uczelnia techniczna w polsce 2012?
#1
Cześć
Czy najlepszą uczelnią techniczną w Polsce jest AGH w Krakowie? Czy może któraś z politechnik?
Jak taki ranking jest opracowywany? Na podstawie wyników matur kandydatów, ich średnich czy konkursów?
pozdrawiam, radek.
 
Reply
#2
Według tej strony najlepsza jest Politechnika Warszawska:
Kod:
http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3837&Itemid=851
a na tej stronie masz wyjaśnienie rankingu:
Kod:
http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3857&Itemid=832
Matury nie mogą być podstawą do opracowywania rankingów uczelni wyższych. Szkół średnich owszem, uczelni wyższych niestety nie.
 
Reply
#3
Dziękuję. Ja jestem z Tarnowa ogólnie i myslę nad jakaś dobrą uczelnią techniczną bo wydaje mi się że matura rozszerzona z matmy mi poszła dobrze. Nie wiem gdzie mam za bardzo uderzyć czyli gdzie się spytać wiem że to forum PWSZ ale może i tutaj jest ktoś spoza PWSZUśmiech

AGH jest blisko ale czy nie jest już że tak się wyrażę: oklepane? tzn. wszyscy tam idą i wszędzie tylko agh i agh?
Politechnika Wrocławska na drugim miejscu za Warszawą ale ponoć liczy się język polski w rekrutacji, czy to prawda?
Warszawa daleko chyba... aż za bardzo moim zdaniem.
 
Reply
#4
Powiem tak. Jeśli masz zamiar iść dalej to nie opłaca się nie wiadomo gdzie jechać Język Inżyniera zrób w Tarnowie biorąc. Argumentem za tym jest to, że w Tarnowie większość wykładowców na inżynierskich studiach to wykładowcy z AGH. Dodatkowo jak będziesz robił gdzieś magistra to nikt nie popatrzy gdzie robiłeś tytuł inżyniera tylko będzie widział uczelnię AGH, P. Wrocławską, P. Warszawską.
Jeśli natomiast nie chcesz iść dalej, chcesz skończyć na inżynierze to ja wybrałbym Politechnikę Wrocławską. Miasto super, życie tańsze niż w Warszawie a uczelnia zarąbista.
 
Reply
#5
Politechnika Wrocławska i Warszawska to dwie najlepsze uczelnie z politechnik w Polsce. Możesz też wybrać Politechnikę Krakowską - poziom równie wysoki, czy wspomniane AGH - tutaj akurat za przemawia lokalizacja.

Ale najlepiej mając inżyniera robić magistra od razu. Może w czasie Twoich studiów akurat uruchomią II stopień na PWSZ? Uśmiech
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
#6
Wolałbym coś innego niż Tarnów. PWSZ tak jakoś brzmi dziwnie. Magistra planuję robić ale nikt nie wie jak się zycie potoczy. Może pracę już znajdę po inżynierze.
Myślałem też nad WAT, jak uważacie? Cywilne jednak studia, nie wojskowe.
 
Reply
#7
WAT też jest dobrą uczelnią. Jednak mam znajomych, którzy po WAT'cie i tak wylądowali na AGH, politechnikach itp.
 
Reply
#8
Czyli WAT nie oferuje studiów II-go stopnia?
Pewnie zostanę gdzieś w Krakowie jednak, bo mimo wszystko Warszawa czy Wrocław to daleko od domu...
 
Reply
#9
Oferuje studia drugiego stopnia. Jednak ludzie po prostu się przenieśli po inżynierskich na inne uczelnie.

Ja studiowałem inżynierkę w Tarnowie, potem się przeniosłem na magistra do Krakowa i nie żałuje. Papier magistra z Krakowa, papier inżyniera wtedy jest mało ważny.

Pracę i tak znalazłem po inżynierce. Poza tym w wielu miejscach to powtarzałem, powtórzę jeszcze raz. Liczą się umiejętności a nie papierek. W większości miejsc pracy masz testy sprawdzające wiedzę. Więc prawdę czy jesteś po WAT, AGH, PK, PW-wa, PWr nie ma znaczenia.
 
Reply
#10
Rozumiem. A co sądzisz ogólnie o poziomie studiów inzynierskich w Tarnowie? Nie ma jakiegoś ciekawego kierunku na PWSZ w Tarnowie jak dla mnie... myślałem nad jakąś mechaniką, coś z budowaniem pojazdów samochodowych, coś takiego mnie interesuje.
Ale mimo wszystko powiedz coś o studiach w Tarnowie, wiem że przyjeżdżają tutaj z AGH no ale mimo wszystko. Są doktorzy z Tarnowa? czy jednak tylko z zewnątrz?
 
Reply
#11
Powiem Ci szczerze, że jakoś nie widzę wielkiego skoku na plus bądź minus na magisterce w Krakowie a na inżynierskich w Tarnowie. Powiem więcej, w Tarnowie bardziej musiałem się uczyć niż na magisterskich studiach, ale moim zdaniem to akurat normalne bo na magisterce po Tarnowie inaczej na Ciebie patrzą jak idziesz z Tarnowa na AGH. Ci sami profesorowie i już wiedzą czego się spodziewać.

Co do mechaniki to powiem Ci szczerze, że nie spotkałem się z takimi studiami. Nie szukałem i to może dlatego. W Tarnowie na pewno nie ma. Na magisterce miałem teraz przedmiot Elektronika w Motoryzacji, ale to tylko jeden przedmiot a nie całe studia.

Co do doktorów to wiem, że PWSZ ma już kilku/kilkunastu swoich doktorów na instytucie politechnicznym. Jednak i tak więcej na teraźniejszą chwilę jest z Krakowa, bądź uczących w Krakowie ale mieszkający na stałe w Tarnowie i dojeżdżający tam.

 
Reply
#12
Rozumiem. Wiem że czegoś takiego nie ma u nas w Tarnowie stąd szukam czegoś po politechnikach.

Dlaczego inaczej patrzą na AGH jak jesteś po PWSZ? Czy oni mają jakieś pierwszeństwo rekrutacji czy coś podobnego?
 
Reply
#13
Nie, po prostu znają Cię już z PWSZ bo tam Cię uczyli. Nie wszyscy, jednak niektórzy byli Twoimi wykładowcami.
 
Reply
#14
No nic trudno, poczytam programy innych uczelni. Dzięki za zainteresowanie.
 
Reply
#15
Spoko nie ma sprawy Uśmiech Mam nadzieję, że znajdziesz taką uczelnię jak chcesz, bo najważniejsze jest to żebyś robił to co lubisz Uśmiech Wtedy studia to przyjemność Uśmiech
 
Reply
#16
Hehe dzięki Oczko Racja racje, ważne by studiowac to co się lubi. Mnie interesuje akurat tematyka budowy pojazdów, ale nie ma chyba takiego kierunku, jest budowa maszyn ogólnie Uśmiech na PK znalazłem.
 
Reply
#17
Jednak chyba zostanę na politechnice na wydziale mechanicznym na kierunku mechanika i budowa maszyn Uśmiech Może ktoś z forum też tam planuje studia? Uśmiech
 
Reply
#18
AGH, Politechnika Wrocławska, WAT i Politechnika Warszawska to najlepsze uczelnie techniczne w Polsce.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy w ŻAK-u jest legitymacja?
Może ktoś tutaj z Was wie, czy w szkole "ŻAK" jest legitymacja, która uprawnia do zniżek i darmowych przejazdów? Jeśli jest, to jakiej wysokości jest zniżka? Taka sama jak dla studentów (50%) czy może dla uczniów (37% zniżki)? Napiszcie bo nie wiem czy warto iść do tej szkoły, skoro nie będzie legitymacji i zniżek.
Bruno 4 9,638 12-08-2014, 22:37
Ostatni post: BrunoBrowsing: 1 gości