• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Jaka praca po filologii romańskiej?
#1
Hej
Jaka praca czeka na absolwentów filologii romańskiej w Tarnowie? Czy pracę uda się znaleźć, czy może z tym być pewien problem?
Prosze o wypowiedź absolwentów!!!
 
Reply
#2
Nie są potrzebni absolwenci do tego żeby powiedzieć, że szału z robotą nie ma. Tak samo jak ze wszystkimi kierunkami humanistycznymi Oczko
 
Reply
#3
Ok ale poniekąd to nie jest oblegana filologia angielska czy inna którą kończą setki absolwentów.
 
Reply
#4
Ale jest to filologia, po której możesz pracować jako tłumacz, nauczyciel języka itp. A znajdź mi teraz pracę dla tych ludzi ? Nie ma i nieprędko będzie. Chyba, że chcesz wyjechać i uczyć za granicami kraju Język
 
Reply
#5
Po filologii romańskiej jest też język francuski. Tłumaczów j. francuskiego nie ma chyba za wielu w Tarnowie i może temu by się poświęcić?
 
Reply
#6
(06-07-2012, 18:52 )vendor napisał(a): Po filologii romańskiej jest też język francuski. Tłumaczów j. francuskiego nie ma chyba za wielu w Tarnowie i może temu by się poświęcić?

Patrz tez w druga strone, nie ma na to zapotrzebowania. Nie sa potrzebni tlumacze, takie jest moje zdanie. Ale ja jestem bardzo updzedzony do wszystkich kierunkow humanistycznych na swiecieJęzyk
 
Reply
#7
Myślę, że tutaj jedynie językowi francuskiemu trzeba by się poświęcić. Pracy w Tarnowie nie znajdziesz tak łatwo, w Krakowie prędzej, jako chociażby przewodnik z j.francuskim itd.
 
Reply
#8
Jak to nie są potrzebni tłumacze? Ja uważam, że tłumaczy nam potrzeba,ludzie sprowadzają samochody, muszą przetłumaczyć dokumenty, tak samo jak inne instytucje prowadzące działalność na rynkach np. francuskich potrzebują kogoś ze znajomością tego języka.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy kogoś kiedykolwiek wyrzucono z filologii romańskiej?
Tak jak w temacie: czy kiedykolwiek zdarzyło się, by student nie zdał sesji, nawet poprawkowej na filologii romańskiej? Jest tam bardzo mało osób i zastanawiam się, czy wykładowca oblałby studenta na tym kierunku.
RJKA 1 1,587 18-05-2015, 9:35
Ostatni post: grajekBrowsing: 1 gości