Witaj! Logowanie Rejestracja

https://serwiskomputerowy.pl/serwis-laptopow/
Jaki jest koszt wymiany gniazda zasilania w laptopie?
#1
Ktoś orientuje się w cenach usług serwisowych? Muszę wymienić gniazdo zasilania w laptopie Samsunga, gdyż raz się ładuje laptop a raz nie. Ktoś z Was mógłby podać mi orientacyjne koszty tej usługi abym mógł się nastawić na pewne koszty. Samemu tego na pewno się nie podejmę, więc w grę wchodzi jedynie usługa serwisu. No i zależy mi też na gwarancji na to gniazdo a jak zrobię to samemu to takowej nie będzie i w dodatku mogę coś jeszcze spartolić.
 
Reply
#2
Zazwyczaj drobne usługi lutownicze, takie jak właśnie chociażby wymiana gniazda zasilania, USB czy innych portów nie kosztują wiele. Patrząc na ofertę cenową niektórych serwisów, średni koszt wymiany gniazda zasilania w laptopie wynosi około 80-100 złotych oraz dodatkowo cena gniazda. Warto przy tym dodać, że samo gniazdo ładowania do laptopa kosztuje 15-40 złotych. Niestety, ale usługa jego wymiany jest dwa razy droższa, ale warto w zamian za gwarancję skorzystać z usług serwisów.
 
Reply
#3
Dzisiejsze laptopy zazwyczaj gniazdo zasilania mają zintegrowane z płytą główną i wymiana takiego gniazda jest znacznie droższa, gdyż wymaga odpowiedniego sprzętu i umiejętności.

Przykładowo, koszt wymiany gniazda zasilania w laptopie (Samsung, Acer, ASUS, Lenovo, HP itd.), które jest zintegrowane z płytą główną wynosi 100 złotych oraz dodatkowo koszt samego gniazda, które kosztuje do 50 złotych zazwyczaj. Ciężko spotkać gniazdo ładowania, aby było droższe.

Natomiast jeśli laptop nie posiada gniazda ładowania zintegrowanego z płytą główną, wtedy koszt wymiany gniazda ładowania wynosi 50 złotych oraz dodatkowo płacimy za samo gniazdo. Starsze modele laptopów zazwyczaj posiadają właśnie tego typu rodzaj gniazda ładowania.

Przy okazji nie sposób ominąć ważnej kwestii. W niektórych przypadkach może okazać się, że wymiana gniazda ładowania w laptopie jest niemożliwa, gdyż możliwe jest, że piny na płycie głównej są tzw. "zimne", laminat po pewnym czasie staje się wypalony i płyta główna nadaje się tylko i wyłącznie do wymiany. Wtedy koszty wymiany płyty głównej w laptopie są ogromne i idą w setki złotych i niejednokrotnie przewyższają wartość samego laptopa.
 
Reply
#4
Mam prośbę. Nie wypowiadaj się w tematach, o których nie masz pojęcia:
Dobromir napisał(a):Przykładowo, koszt wymiany gniazda zasilania w laptopie (Samsung, Acer, ASUS, Lenovo, HP itd.), które jest zintegrowane z płytą główną wynosi 100 złotych oraz dodatkowo koszt samego gniazda, które kosztuje do 50 złotych zazwyczaj. Ciężko spotkać gniazdo ładowania, aby było droższe.
Pokaż mi dane, które pokazują, że gniazdo zasilania do laptopa kosztuje 50zł zazwyczaj. Gniazdo zasilania to nic innego jak zwykłe gniazdo. Koszt takiego w sklepie pokroju TME, albo maritex to kilka złotych a nie 50...
Dobromir napisał(a):Przy okazji nie sposób ominąć ważnej kwestii. W niektórych przypadkach może okazać się, że wymiana gniazda ładowania w laptopie jest niemożliwa, gdyż możliwe jest, że piny na płycie głównej są tzw. "zimne", laminat po pewnym czasie staje się wypalony i płyta główna nadaje się tylko i wyłącznie do wymiany. Wtedy koszty wymiany płyty głównej w laptopie są ogromne i idą w setki złotych i niejednokrotnie przewyższają wartość samego laptopa.

Nie wiesz co to jest zimny lut. Pocieszę Cię. Da się to naprawić. Przynajmniej jeśli rozchodzi się o gniazdo zasilania. Zimny lut można poprawić albo zwykłą lutownicą transformatorową, albo HotAir. Zimny lut nie powoduje, że płyta jest do wyrzucenia bądź wymienienia na nową.
 
Reply
#5
Napisałem, że gniazdo ładowania kosztuje do 50 złotych. Może kosztować 10 złotych a może i kosztować 3 złote. Wszystko mieści się w podanym przeze mnie zakresie, więc nie widzę tutaj nic złego.
 
Reply
#6
Gniazda zasilania do laptopów HP można kupić już od złotówki bezpośrednio z Singapuru. Na paczkę poczekamy od 3 tygodni do 3 miesięcy. Szczególnie jak idzie jako darmowa przez Malo ( Szwecja ). Zajmuję się serwisem i kupuję w mimelectronics w Szczecinie. Cena troszkę wyższa ale od ręki i sprawdzone źródło. Cena wymiany w naszym serwisie 120 zł + VAT + cena gniazda. Jak ktoś pisze o niższych kwotach to pytanie czy działa legalnie i ile płaci swoim pracownikom. Jeśli jest to najniższa krajowa to pytanie jaka jest jakość tej usługi. Czy naprawa jest starannie wykonana ? Czy wszystkie elementy po demontażu i montażu trafiają na swoje miejsce. Poza tym kto w branży pracuje za najniższą ... studenci ? - często uczący się - na Waszym sprzęcie. Tania kiełbasa nawet psu może zaszkodzić.
 
Reply
#7
Nieudolna reklama ^^ czy dałbym Ci 120+vat+koszt gniazda za robotę ? Chyba śnisz, w życiu
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki powerbank kupić?
Przymierzam się do kupna powerbanka na prezent, ale niestety nie znam się za bardzo na tym urządzeniu. Chciałabym kupić powerbanka do ok.100 zł oraz by miał coś ok 10 000 MAH, by dało się nim ze 3 razy naładować telefon. Fajnie też by było jakby nie był za wielki i za ciężki.. ale to już sprawa drugorzędna.. Mogłby ktoś coś polecić z własnego doświadczenia? Z góry dzięki
aktep130 8 9,266 23-11-2016, 17:08
Ostatni post: CubazaBrowsing: 1 gości