Airmax internet
Jaki laptop na studia informatyczne?
Witam
Jaki zakupić laptop na studia informatyczne? Który będzie najbardziej odpowiedni, czy laptop musi być mocny? Czy dużo jest grafiki i modelowania?
Proszę o porady.

Napisz ile możesz na niego przeznaczyć a znajdziemy Ci coś odpowiedniego Uśmiech

plonk napisał(a):Czy dużo jest grafiki i modelowania?

Nie ma tego dużo, aby pracować w domu. Poza tym laptopy do renderowania grafiki w 3D to chyba jednak się nie nadają Duży uśmiech Od tego są komputery na uczelni - specjalnie do tego dostosowane.

Ile pieniędzy - tak do 2000 zł byłoby dobrze

Polecam laptopy klasy biznes DELL Latitude z Com i LPT.

Jeśli już kupujesz laptopa typowo na studia informatyczne to moim zdaniem będzie to zwykły laptop do 2500 zł max. Nie ma tam jakiś skomplikowanych działań i zajęć aby była potrzebna niesamowita moc obliczeniowa - wszystko jest jakby co na uczelni a z tego zawsze możesz skorzystać Uśmiech

(22-06-2013, 15:59 )admin napisał(a): To zależy. Jeżeli są zajęcia z grafiki komputerowej albo modelowania i wizualizacji gdzie wymagana jest dobra karta graficzna (obsługująca dość dobrze 3D) i procesor to już zwykły laptop albo netbook nie wystarczy. RAMu również moim zdaniem potrzeba co najmniej 4GB.

Laptop powinien wystarczyć Uśmiech. Tylko trzeba uważać żeby nie kupić jakiegoś modelu laptopa ze starszą intelowską kartą graficzną (obsługa tylko starego OpenGL'a, bez shaderów). Przy zakupie warto patrzeć jaka jest wersja DirectX'a oraz OpenGL'a (przynajmniej OpenGL 3.0).

Jaki CMS do stworzenia strony internetowej?
Szukam jakiegoś oprogramowania typu CMS z przeznaczeniem do stworzenia strony internetowej. Zależy mi na dobrym wsparciu technicznym - a więc powinien być to jakiś popularny skrypt, aby w sytuacji gdy dojdzie do awarii nie było większego problemu z uzyskaniem pomocy.
janko22 0 2,608 16-01-2020, 9:54
Ostatni post: janko22