11-06-2012, 20:11
Czesc
Prosze o informacje, jakie ma się wykształcenie po technikum nie mając zdanej matury lub w ogóle nie niej nie podchodzac?
pozdrawiam!
12-06-2012, 9:41
Jakie jest wykształcenie po technikum bez matury?
Szkoła nazywa się technikum, czyli zawód technika ? Ale to i tak nie jest tak do końca. Bo musisz zdać egzamin zawodowy żeby móc się przedstawiać jako technik. A egzamin zawodowy jest miesiąc po maturach. Gdzieś na dniach zapewne.
Matura nie jest wyznacznikiem wykształcenia. Jest to tylko egzamin, którym można sobie potem tyłek podetrzeć jeśli nie chcesz iść na studia
12-06-2012, 14:59
sckr124 napisał(a):jakie ma się wykształcenie po technikum
Wykształcenie średnie techniczne po zdaniu egzaminu zawodowego, o którym Cubaza wyżej wspomniał
26-04-2013, 23:01
Jakie jest wykształcenie po technikum bez matury?
Generalnie obowiązuje zasada, że matura nie daje Ci żadnego wykształcenia. To, że zdasz maturę to masz zdany jedynie egzamin który uprawnia Cię do dalszego zdobywania wykształcenia. Aby zdobyć wykształcenie musisz więc skończyć szkołę a skończenie technikum daje Ci więc wykształcenie średnie techniczne (po zdaniu egzaminu zawodowego).

Jaka lektura może być na maturze 2016?
Nie ma żadnej reguły, tak samo jak nie da się przewidzieć tego, jaka lektura będzie na maturze w maju 2016 z polskiego. To jest loteria. Na naszym forum co roku pojawiają się takie pytania, czasami niektórym udało się trafnie przewidzieć i wytypować lektury, które pojawiły się na maturze, jednak obstawiam, że były to zwykłe strzały :) Jeżeli już chcemy bawić się w typowanie, wydaje mi się, że można pójść dwiema drogami: przygotowywać się z tych lektur, które [b]pojawiają się najczęściej[/b] lub przygotowywać się z tych, które nie pojawiły się w ogóle lub pojawiły się 1-2 razy i to w latach ubiegłych. Najpopularniejsze lektury, które pojawiały się w ostatnich latach na maturze pisemnej z języka polskiego: [list] [*]Lalka [*]Pan Tadeusz [*]Chłopi [*]Przedwiośnie [*]Dziady cz. III [*]Ludzie bezdomni [*]Potop [*]Kordian [*]Zdążyć przed Panem Bogiem [*]Zbrodnia i kara [/list]
samiecalfa1995 13 24,698 27-04-2016 12:19
Ostatni post: aktep130
  Kiedy będą wyniki matur 2016?
To jednak źle szukasz. Proponuję się przyłożyć do matury skoro tak słabo szukasz w internecie. Pierwszy link: [code]http://maturzysta.dlastudenta.pl/artykul/Matura_2016_terminy_egzaminow,113721.html[/code] I mamy tam, że świadectwa zostaną przesłane do szkół 5 lipca więc wtedy oficjalne wyniki.
wladimirputin3 3 1,372 06-03-2016 17:09
Ostatni post: miniek15m
  Kiedy maturzyści kończą rok szkolny 2016?
Z tego co mi wiadomo, to uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów odbywa się 29 kwietnia 2016 roku.
wladimirputin3 4 1,079 28-02-2016 14:28
Ostatni post: Cubaza
  Najlepsza książka do nauki biologii do matury
Poszukuję sprawdzonych książek, repetytoriów, które pozwolą mi najlepiej przygotować się do matury z biologii na poziomie klasy rozszerzonej w liceum. Byłabym wdzięczna, gdybyście mi mogli polecić coś sprawdzonego, coś, co gromadzi w jednym miejscu same najważniejsze zagadnienia z liceum, które mogą pojawić się na maturze rozszerzonej z biologii.
karinh 0 637 24-12-2015 22:31
Ostatni post: karinh
  Matura międzynarodowa w Tarnowie - jaka szkoła?
Nie słyszałem o innej jakoby się szarpnęła na coś takiego :P Tylko czekać aż czołowe licea z Tarnowa dołączą, bo fakt, że szkoła oferuje maturę międzynarodową to już świadczy dobrze o tej szkole. Takich szkół w Polsce jest tylko kilkanaście, więc dołączenie do ich grona jest dużym prestiżem.
koneton 2 1,760 11-12-2015 11:23
Ostatni post: miak75