Jakie konto bankowe wybrać dla studenta?
Szok
Pytanie takie jak w temacie, jakie konto bankowe wybrać dla studenta? Oczywiście takie konto musi mieć najniższe możliwe opłaty, albo najlepiej ich brak.
Dobrze by było, aby to było z banków które mają swój oddział w Tarnowie! Bo nie chce przez internet załatwiać wszystkiego, aczkolwiek jeśli faktycznie dałoby się wszelkie formalności załatwić teraz przez Internet - byłoby świetnie.
Oferuję solidny, rzetelny i sprawdzony, który poradzi sobie z każdym problemem. Poszukujesz elektryka do drobnych napraw? Dobrze trafiłeś.

Hmmmm szkoda, że nie chcesz wszystkiego załatwiać przez internet. Bo tak to poleciłbym mBank. Tam masz 99% rzeczy za darmo,99% procent dlatego bo ostatnio wprowadzili opłatę za kartę jak się nie wykona transakcji za 150zł w miesiącu. Wynosi ona 1,50 jeśli dobrze pamiętam
Reszta jest za darmo.
A jeśli chcesz mieć oddział to można w sumie konto w ING otworzyć. Masz oddział, ale i tak trzeba większość przez internet załatwiać bo wtedy jest za darmo.

Możesz także zainteresować się Aliorem. Jedynie opłata za kartę, ale to już dużo gorsza opcja niż mBank. Ale czy mBank w Tarnowie nie ma czasami jakiegoś punktu na św. Anny?

Możesz tam poznać ofertę na przykład.

Co do Aliora, to w mBanku też masz opłatę za ubezpieczenie karty, ale nie musisz jej mieć więc jej nie wymieniałem.
Ale w Aliorze masz całą placówkę, więc wszystko tam możesz zrobić.

Alior ma dobry system bankowości internetowej i bezpłatne bankomaty. Ale drogie opłaty...
Pozdrawiam, kaski

Ja polecam konto w BZWBK które posiadam i jestem zadowolony. Jesli dokonam płatności kartą to nic nie biorą a jak nie dokonam to 3 zł pobierają... To jest coś czego ALIOR nie wprowadził.

(08-01-2012, 13:05 )Cubaza napisał(a): Na św. Anny jest tzw. kiosk. Możesz otworzyć konto itp. ale dużo nie załatwisz. Prawda jest taka, że na dokumenty do założenia konta trzeba czekać, kasy tam nie wpłacisz na konto, kasy nie wypłacisz z konta.
Możesz tam poznać ofertę na przykład.

Z kolei w wielu centrach handlowych można znaleźć punkty informacyjne mBanku. Jacyś kompetentni pracownicy muszą tam pracować przecież Uśmiech

P.S. W środku nie byłem (na św. Anny).

admin, tak ale nie w Tarnowie Oczko W Tarnowie nie ma nigdzie indziej punktu informacyjnego Uśmiech Ale wydaje mi się, że tam też nie otworzysz konta z biegu, czyli po wejściu do placówki od razu dostajesz wszystkie dokumenty. Tam chyba też musisz czekać na to aż kurier Ci je przywiezie do domu bądź do takiego punktu Język

Nie byłem tam nigdy, nie korzystam z oferty mBanku więc nie chcę też wprowadzać w błąd. Ale jak jest tak jak mówisz, to ciężkie te ich usługi i trochę mało przyjazne klientowi... Uśmiech

Mam konto w ING Banku Śląskim i płace miesięcznie:
- 7zł za kartę
- 2zł za prowadzenie rachunku
Reszta jest darmowa. Dodatkowo przez stronę ing bank online można doładować sobie telefon w 2 minuty Uśmiech

(13-01-2012, 18:42 )gerwazio napisał(a): Mam konto w ING Banku Śląskim i płace miesięcznie:
- 7zł za kartę
- 2zł za prowadzenie rachunku

Dużo płacisz... 7 zł to strasznie dużo. Teraz przez każdy system bankowości internetowej można telefon doładować.
Jestem Adam - dobrze strony WWW zakładam!

Polecam Alior-a pomimo głóśnych spraw w Tarnowie rok temu z jego udziałem.

Mam tam konto i zawsze wszystko super działa. e-płatności, bankowość, karta, bankomaty. Wszystko OK.

gerwazio, wow toś zaszalał Język 9zł miesięcznie opłat za coś co można zrobić za darmo ?:> W mBanku prowadzenie konta jest darmowe. Za kartę się płaci 1,50zł jeśli nie zrobisz transakcji za 150zł bądź nie wykupisz pakietu "Wypłata z wszystkich bankomatów w Polsce". I telefon też możesz doładowaćOczko Nie wiem czy 2 minuty czy 5, ale to nie jest żaden argument Język hehehe Uśmiech Więc reasumując, masz cholernie drogie konto Język

Cytat:Miesięczna opłata za prowadzenie konta: 0zł
Początkowo także płaciłem 0zł ale potem zasunęli mi 2 zł za prowadzenie konta.

To co mi się najbardziej podoba w ING to wpłatomaty bo nie muszę stać w kolejce do kasy żeby wpłacić coś sobie na konto.

Teraz wpłatomaty masz wszędzie. Tzn. większość banków. Ja wpłacam w galeriach handlowych we wpłatomatach euronet aliora.

Konto w aliorze mam od 2 miesięcy ale jak obecnie wszystko ok.

(19-01-2012, 18:32 )admin napisał(a): W ogóle, jeśli mowa o Aliorze, to w przyszłym roku szykują całkowicie e-bank Oczko Wszystkie sprawy przez internet się załatwi, alior sync się zwie.

Czyli zniknie tak zwana bankowość stacjonarna? Chodzi mi o likwidacje placówek bo użyłeś zwrotu "całkowicie e-bank".

Nie, placówki nie powinny zniknąć. Ale wszystkie sprawy załatwimy generalnie przez internet, nie ruszając się z domu.

Nie wiem jak to będzie działało, ale zapowiada się nieźle. Mowa oczywiście o banku Alior Sync.

Mam ten sam dylemat. Mam 18 lat i chyba przydałoby się już konto w banku, tylko jakim?

Alior widzę że sporo osób poleca. A może macie coś innego? Karta bankomatowa żeby była bezpłatna najlepiej

Ja mam konto w PKO dla studenta i nie narzekam, przelewy 50 gr. Miesięczny koszt to 2zł.

Pożyczka dla studenta
Jakie możliwości jeżeli chodzi o zaciąganie pożyczek mają studenci (np studenci studiów dziennych). Jak to wygląda w praktyce?
gimber 1 2,471 13-11-2019, 15:35
Ostatni post: janko22