podcasty
Jakie przedmioty na studia policyjne?
Witam
Proszę mi powiedzieć, jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze, aby móc rekrutować się na studia policyjne?
Pozdrawiam, przyszły policjant.

Studia policyjne czyli..? Bo ogólnie rzecz biorąc nie ma studiów policyjnych są tylko szkoły policyjne Język Chyba, że masz na myśli kierunki studiów takie jak Bezpieczeństwo narodowe itp.
Życie kołem się toczy, a ja chce być kwadratem Duży uśmiech

Chodzi mi o studia w szkole policyjnej Uśmiech tam chyba jest potrzebna matura. Bo wiem, że matura nie jest potrzebna, żeby zostać policjantem ale na studia chyba już jej wymagają jak na każde inne uczelnie wyższe Uśmiech

Tak Uśmiech matura jest potrzebna Język
Na pewno w Szczytnie liczone są język obcy nowożytny i język polski oraz z przedmiotu do wyboru: matematyki albo wiedzy o społeczeństwie albo geografii albo historii Uśmiech
Życie kołem się toczy, a ja chce być kwadratem Duży uśmiech

Ale idziesz na policjanta, czy na studia w szkole policyjnej? Podpisałeś się w pierwszym poście, jako "przyszły policjant" więc z postów trochę ciężko wywnioskować.

Jeśli chcesz studiować w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie np. "Bezpieczeństwo narodowe" albo "Administrację" musisz zdawać maturę z przedmiotów:
- język polski
- język obcy nowożytny
- Geografia albo Historia albo Matematyka albo Wiedza o społeczeństwie
To wystarczy aby dostać się na studia policyjne. Do tego jeszcze jest test sprawnościowy.

(21-09-2013, 19:28 )damszy66 napisał(a): Czy jeżeli ktoś zda dobrze maturkę a kiepsko pójdzie mu test sprawnościowy to też ma szanse? Bo chyba na studia liczy się wiedza a nie sprawność.

Ciężko to określić. Jednak test sprawnościowy jest jednym z etapów rekrutacji na studia policyjne więc jeżeli go nie zdasz to niestety nie dostaniesz się na studia. Możesz go zdać prawda trochę gorzej, ale zaliczyć go trzeba.

Jakie dodatkowe szkolenia i kursy?
Jakie dodatkowe szkolenia i kursy warto sobie zrobić, aby podnieść swoją wartość na rynku pracy w oczach potencjalnych pracodawców?
janko22 2 3,619 30-04-2017, 19:55
Ostatni post: Cubaza