negroamaro
Jakie studia magisterskie można studiować po informatyce?
Skorzystam z tego, że jestem tutaj zarejestrowany i spytam się Was, jakie studia magisterskie możecie polecić dla absolwenta (inżynier informatyki) kierunku informatyka.

Wiadomo, że kierunki pokrewne jak Elektronika i Telekomunikacja są związane z Informatyką, czy zatem po studiach inżynierskich na Informatyce mogę iść na studia magisterskie na np. Elektronice i Telekomunikacji?

To, że są pokrewne nie znaczy, że możesz je studiować. Musiałbyś nadrobić różnice programowe, a w tym wypadku są one bardzo duże.
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.

Rozumiem czyli w takim przypadku zostają tylko studia informatyczne? W ogóle nie można już innych kierunków studiować?

Można, ale tutaj bardziej chodzi o kierunek informatyka w czymś tam albo coś podobnego. Nie opłacalne jest studiowanie EiT na przykład, kiedy masz wykształcenie informatyczne. Niestety, tak jak wspomniałem, musisz nadrobić różnice programowe, a ich jest naprawdę dużo.

Okej teraz to rozumiem jak to wygląda i się prezentuje faktycznie. Jak się nadrabia w praktyce różnice programowe? Jakiś egzamin weryfikujący jest, fakultety czy co?

Idziesz na studia magisterskie i masz semestr na nadrobienie tego. Znajomi, którzy chcieli iść po EiT na Elektrotechnikę, musieli wziąć urlop dziekański żeby nadrobić różnice, a te kierunki są bardziej pokrewne niż EiT i informatyka.

Czyli więcej zachodu i problemów z tym jest. Dzięki za poświęcenie czasu i wyjaśnienie jak to wygląda w rzeczywistości.

Dokładnie. Moim zdaniem jest to nieopłacalne. Co nie znaczy, że ludzie tak nie robią.

To kim taka osoba będzie, coś jak absolwent dwóch kierunków? Inżynier informatyk a magister elektronik?

Informatyka studia II stopnia magisterskie - jaka uczelnia w Krakowie?
Cześć Jaką uczelnię w Krakowie możecie polecić na II stopień (studia magisterskie) na Informatykę? Wszystkie propozycje mile widziane.
destro09 3 5,206 18-04-2014, 21:59
Ostatni post: Icamer