czyszczenie dywanów warszawa
Jakie studia wybrać po technikum ekonomicznym?
Mógłby mi ktoś z Was napisać, jakie studia wybrać po technikum ekonomicznym? Kończę teraz technikum ekonomiczne i chciałbym pójść na jakieś ciekawe studia. W jakich kierunkach studiów mogę wybierać, mając skończone technikum ekonomiczne? Byłbym wdzięczny, gdybyście napisali mi listę takich kierunków. Pozdrawiam Was serdecznie.

Generalnie po technikum ekonomicznym możesz (jak sama nazwa wskazuje) iść na Ekonomię. Oczywiście kierunek studiów po technikum ekonomicznym zależy w dużej mierze od tego, jakie przedmioty zdawałeś na maturze, jednak preferowane kierunki studiów po szkole średniej o profilu ekonomicznym to:
  1. Ekonomia, jednak jest to już kierunek dość mocno nieprzyszłościowy, czyli każdego roku kończy go masa absolwentów, dlatego w tym przypadku warto się zastanowić, czy warto studiować ekonomię.
  2. Finanse i rachunkowość. Jest to kolejny kierunek, który mogą studiować wszystkie osoby po technikum ekonomicznym.
  3. Zarządzanie i marketing
  4. Bankowość - możesz także wybrać wszystkie kierunki związane z bankowością i zarządzaniem. Różnie się one nazywają w zależności od uczelni.
  5. Podatki i ubezpieczenia - nie jest to nazwa kierunku, bardziej są to specjalności na kierunkach Ekonomicznych, jednak niektóre uczelnie mogą oferować kierunki studiów związane z podatkami i ubezpieczeniami.

Tak naprawdę to nie jest powiedziane, że po technikum ekonomicznym musisz iść dokładnie na kierunki studiów związane z ekonomią. Równie dobrze możesz iść na np. kierunki techniczne, jeżeli zdawałeś matematykę rozszerzoną i dobrze Ci poszło. Oprócz tego zdecydowanie warto zastanowić się nad tym, co chcemy robić po skończeniu studiów. Nie ma się co oszukiwać, ale Ekonomia jest jednym z kierunków studiów bez przyszłości po skończeniu której tak naprawdę bardzo trudno jest znaleźć pracę z nią związaną.

Po technikum ekonomicznym możesz dalej iść np. na rachunkowość. Aczkolwiek po technikum też możesz już spokojnie szukać pracy.
Zapraszam na profesjonalny kurs, dzięki którym Twoje umiejętności (i zarobki!) na rynku pracy znacząco wzrosną.

Jakie dodatkowe szkolenia i kursy?
Jakie dodatkowe szkolenia i kursy warto sobie zrobić, aby podnieść swoją wartość na rynku pracy w oczach potencjalnych pracodawców?
janko22 2 3,587 30-04-2017, 19:55
Ostatni post: Cubaza