• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Juwenalia tarnowskie 2014 - poznaj program święta studentów!
#1
W tym roku czekają nas aż 4 dni, podczas których tarnowscy studenci przejmą władzę nad miastem. Juwenalia Tarnowskie 2014 to cztery dni pełne imprez i wydarzeń dla studentów oraz mieszkańców miasta. Juwenalia rozpoczną się 15 maja 2014 roku, a koncertowy finał z wykonawcami, takimi jak raperzy z Alkopoligami, Bracia Figo Fagot i Vavamuffin w niedzielę, 18 maja 2014 roku na stadionie "Błękitnych" przy ulicy Piłsudskiego.

Tegoroczne juwenalia organizowane są przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową i po raz pierwszy - we współpracy ze Stowarzyszeniem Projekt Tarnów.

Impreza rozpocznie się w czwartek, 15 maja, bezpośrednio przed IV Juwenaliowym Przedwieczorem Kabaretowym w Tetrze im. L. Solskiego. Na godzinę 18.00 zaplanowano krótką uroczystość otwarcia Juwenaliów Tarnowskich. Zaraz po przekazaniu studentom klucza do bram miasta, na scenie zaprezentują się o wdzięcznie brzmiących nazwach: kabaret Leyek z Krakowa, poProstu z Radomia oraz FiFa-RaFa z Bełżyc.

Kolejnym wydarzeniem związanym z Juwenaliami w Tarnowie jest piątkowa impreza - Nocny Maraton Filmowy z projekcją trzech hitów znanych z dużego ekranu. W przerwie pomiędzy seansami koncert muzyki filmowej w wykonaniu Tarnowskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej „Divina In Misericordia”.

Juwenalia to chwila oddechu przed zbliżającą się sesją egzaminacyjną. Okazją do aktywnego wypoczynku będzie dwudniowy Turniej o Puchar Rektora PWSZ w Tarnowie. Dzięki sportowym zmaganiom w takich dyscyplinach jak futsal, pływanie, piłka ręczna czy siatkówka, wyłonimy najlepszą drużynę spośród reprezentacji tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych i AZS PWSZ w Tarnowie. Finał turnieju w sobotę na hali należącej do kompleksu budynków Instytutu Ochrony Zdrowia.

Również w sobotę kolejnym akcentem sportowym będzie Odjazdowy Bibliotekarz - ogólnopolska akcja w formie rajdu rowerowego, w której bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Start rajdu z kampusu uczelni, a meta w Zbylitowskiej Górze.

W każdy wieczór tegorocznej edycji święta żaków (15-18 maja), wszyscy studenci bawić będą się w najstarszym tarnowskim klubie Blue Velvet, przy ul. Krakowskiej 8. Klubowa Inauguracja Juwenaliów Tarnowskich już od godz. 21.00 w czwartek, tylko w Blue Velvet.

Muzyczny finał Juwenaliów Tarnowskich połączony z piknikiem studenckim i Festiwalem Piwa Al. Capone zaplanowano na niedzielę, 18 maja, na stadionie KS "Błękitni" przy ulicy Piłsudskiego 32. Od godziny 14.00 na studentów i mieszkańców czekać będą liczne atrakcje piknikowe, m.in. balon lotniczy, który będzie wznosił się na kilkadziesiąt metrów, na pokładzie mając chętnych uczestników imprezy. Ciekawym dodatkiem do piknikowego klimatu będzie catering oraz ogródek piwny z możliwością degustacji niszowego piwa – świeżo ważonego i pochodzącego z małych, polskich browarów.

Od godz. 15.00 rozpocznie się muzyczna część Juwenaliów. Pierwsze w roli suportów na scenie zaprezentują się lokalne zespoły, a wśród nich m.in. Sayes, raper Lajt oraz zespół wyłoniony w Przeglądzie Muzycznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. O godz. 18.30 pierwsza z gwiazd wieczoru - Bracia Figo Fagot a o godz. 20.00 Vavamuffin. Od ok. godz. 22.30 scenę opanują raperzy związani z wytwórnią Alkopoligami: Kuba Knap i Emil G. z Dj Willy Mąką oraz LJ Karwel i Gruby Józek z Dj Lazy One. To ich koncertem około północy zakończą się Juwenalia Tarnowskie. Mając na uwadze późną porę, organizatorzy święta żaków proszą okolicznych mieszkańców o wyrozumiałość i o włączenie się do zabawy.

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej mają bezpłatny wstęp na Piknik Studencki z Festiwalem Piwa Al. Capone (18 maja), na którym odbędą się koncerty. Na pozostałych studentów oraz osób niestudiujących czekają bilety w cenie 10 złotych (w przedsprzedaży w sieci sklepów Al. Capone). Wejściówki będzie można zakupić także bezpośrednio przed koncertem w kasie KS „Błękitni”.

[Obrazek: juwenalia_tarnowskie_2014.jpg]

źródło: nocnytarnow.pl
 
Reply
#2
czy podaczas Juwenaliów sa jakieś dni wolne od nauki dla studentów?
 
Reply
#3
(24-04-2014, 18:21 )mała_ja napisał(a): czy podaczas Juwenaliów sa jakieś dni wolne od nauki dla studentów?

Nie ma co liczyć na to, gdyż wszelkie imprezy wypadają albo wieczorem, albo w weekend.
 
Reply
#4
Na PWSZ w Tarnowie przecież nie ma czegoś takiego jak: "dni/godziny rektorskie", "dni wolne od zajęć z okazji X" itd. Bardzo rzadko, albo musi być wyjątkowo ważne święto aby zostały wprowadzone dni/godziny wolne od zajęć dydaktycznych.
 
Reply
#5
Podoba mi się plan juwenaliów Duży uśmiech
 
Reply
#6
Mi tam średnio ;-)
 
Reply
#7
W sumie i tak zamierzam jechać też na juwenalia w Krakowie.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Godziny rektorskie 31 października 2014 roku?
Witam. Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć, czy 31 października będą godziny rektorskie przed dniem Wszystkich Świętych?
mango 2 2,511 23-10-2014, 18:15
Ostatni post: RJKABrowsing: 1 gości