Odpowiedz 

Juwenalia tarnowskie 2014 - poznaj program święta studentów!

24-04-2014, 17:10
Post: #1
Juwenalia tarnowskie 2014 - poznaj program święta studentów!
W tym roku czekają nas aż 4 dni, podczas których tarnowscy studenci przejmą władzę nad miastem. Juwenalia Tarnowskie 2014 to cztery dni pełne imprez i wydarzeń dla studentów oraz mieszkańców miasta. Juwenalia rozpoczną się 15 maja 2014 roku, a koncertowy finał z wykonawcami, takimi jak raperzy z Alkopoligami, Bracia Figo Fagot i Vavamuffin w niedzielę, 18 maja 2014 roku na stadionie "Błękitnych" przy ulicy Piłsudskiego.

Tegoroczne juwenalia organizowane są przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową i po raz pierwszy - we współpracy ze Stowarzyszeniem Projekt Tarnów.

Impreza rozpocznie się w czwartek, 15 maja, bezpośrednio przed IV Juwenaliowym Przedwieczorem Kabaretowym w Tetrze im. L. Solskiego. Na godzinę 18.00 zaplanowano krótką uroczystość otwarcia Juwenaliów Tarnowskich. Zaraz po przekazaniu studentom klucza do bram miasta, na scenie zaprezentują się o wdzięcznie brzmiących nazwach: kabaret Leyek z Krakowa, poProstu z Radomia oraz FiFa-RaFa z Bełżyc.

Kolejnym wydarzeniem związanym z Juwenaliami w Tarnowie jest piątkowa impreza - Nocny Maraton Filmowy z projekcją trzech hitów znanych z dużego ekranu. W przerwie pomiędzy seansami koncert muzyki filmowej w wykonaniu Tarnowskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej „Divina In Misericordia”.

Juwenalia to chwila oddechu przed zbliżającą się sesją egzaminacyjną. Okazją do aktywnego wypoczynku będzie dwudniowy Turniej o Puchar Rektora PWSZ w Tarnowie. Dzięki sportowym zmaganiom w takich dyscyplinach jak futsal, pływanie, piłka ręczna czy siatkówka, wyłonimy najlepszą drużynę spośród reprezentacji tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych i AZS PWSZ w Tarnowie. Finał turnieju w sobotę na hali należącej do kompleksu budynków Instytutu Ochrony Zdrowia.

Również w sobotę kolejnym akcentem sportowym będzie Odjazdowy Bibliotekarz - ogólnopolska akcja w formie rajdu rowerowego, w której bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Start rajdu z kampusu uczelni, a meta w Zbylitowskiej Górze.

W każdy wieczór tegorocznej edycji święta żaków (15-18 maja), wszyscy studenci bawić będą się w najstarszym tarnowskim klubie Blue Velvet, przy ul. Krakowskiej 8. Klubowa Inauguracja Juwenaliów Tarnowskich już od godz. 21.00 w czwartek, tylko w Blue Velvet.

Muzyczny finał Juwenaliów Tarnowskich połączony z piknikiem studenckim i Festiwalem Piwa Al. Capone zaplanowano na niedzielę, 18 maja, na stadionie KS "Błękitni" przy ulicy Piłsudskiego 32. Od godziny 14.00 na studentów i mieszkańców czekać będą liczne atrakcje piknikowe, m.in. balon lotniczy, który będzie wznosił się na kilkadziesiąt metrów, na pokładzie mając chętnych uczestników imprezy. Ciekawym dodatkiem do piknikowego klimatu będzie catering oraz ogródek piwny z możliwością degustacji niszowego piwa – świeżo ważonego i pochodzącego z małych, polskich browarów.

Od godz. 15.00 rozpocznie się muzyczna część Juwenaliów. Pierwsze w roli suportów na scenie zaprezentują się lokalne zespoły, a wśród nich m.in. Sayes, raper Lajt oraz zespół wyłoniony w Przeglądzie Muzycznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. O godz. 18.30 pierwsza z gwiazd wieczoru - Bracia Figo Fagot a o godz. 20.00 Vavamuffin. Od ok. godz. 22.30 scenę opanują raperzy związani z wytwórnią Alkopoligami: Kuba Knap i Emil G. z Dj Willy Mąką oraz LJ Karwel i Gruby Józek z Dj Lazy One. To ich koncertem około północy zakończą się Juwenalia Tarnowskie. Mając na uwadze późną porę, organizatorzy święta żaków proszą okolicznych mieszkańców o wyrozumiałość i o włączenie się do zabawy.

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej mają bezpłatny wstęp na Piknik Studencki z Festiwalem Piwa Al. Capone (18 maja), na którym odbędą się koncerty. Na pozostałych studentów oraz osób niestudiujących czekają bilety w cenie 10 złotych (w przedsprzedaży w sieci sklepów Al. Capone). Wejściówki będzie można zakupić także bezpośrednio przed koncertem w kasie KS „Błękitni”.

[Obrazek: juwenalia_tarnowskie_2014.jpg]

źródło: nocnytarnow.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-04-2014, 18:21
Post: #2
Juwenalia tarnowskie 2014 - poznaj program święta studentów!
czy podaczas Juwenaliów sa jakieś dni wolne od nauki dla studentów?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-04-2014, 19:13
Post: #3
Juwenalia tarnowskie 2014 - poznaj program święta studentów!
(24-04-2014 18:21 )mała_ja napisał(a):  czy podaczas Juwenaliów sa jakieś dni wolne od nauki dla studentów?

Nie ma co liczyć na to, gdyż wszelkie imprezy wypadają albo wieczorem, albo w weekend.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2014, 15:56
Post: #4
Juwenalia tarnowskie 2014 - poznaj program święta studentów!
Na PWSZ w Tarnowie przecież nie ma czegoś takiego jak: "dni/godziny rektorskie", "dni wolne od zajęć z okazji X" itd. Bardzo rzadko, albo musi być wyjątkowo ważne święto aby zostały wprowadzone dni/godziny wolne od zajęć dydaktycznych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2014, 20:15
Post: #5
Juwenalia tarnowskie 2014 - poznaj program święta studentów!
Podoba mi się plan juwenaliów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2014, 23:10
Post: #6
Juwenalia tarnowskie 2014 - poznaj program święta studentów!
Mi tam średnio ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2014, 23:31
Post: #7
Juwenalia tarnowskie 2014 - poznaj program święta studentów!
W sumie i tak zamierzam jechać też na juwenalia w Krakowie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy po 1 roku studiów magisterskich można się przenieść na zaoczne?
Mam pytanie, po 1 roku magisterki dziennie chciałabym sie przenieść na 2 (ostatni) rok zaocznie. Po 1 roku dziennych studiow są 3 miesiące praktyk, które obowiązują jedynie na dziennych, na zaocznych nie mają w ogóle praktykcz. Stąd pytanie czy musze je robić? czy skoro od 2 roku będę na zaocznych mnie nie będą obowiązywać już jak zaocznych?
aktep130 4 1,890 12-02-2017 19:09
Ostatni post: poziomka
  Jak przedłużyć kartę parkingową?
Do 30 listopada musisz zgłosić się do Pani w budynku A, nie pamiętam dokładnie numeru pokoju ale na parterze obok sklepiku i tam uiścić opłatę w wysokości 48 zł (jeśli studia stacjonarne). Pani da Ci potwierdzenie a następnie wraz z kartą (i tym potwierdzeniem) musisz zgłosić się do niejakiego Pana Grzegorza do budynku E (sala 100) i tam Ci przedłużą ważność karty :)
rebmit 1 1,030 24-11-2015 11:23
Ostatni post: scypion
  Kiedy pojawi się podział na grupy?
najprawdopodobniej dopiero 1 października będą wywieszone :)
aktep130 6 1,879 29-09-2015 18:56
Ostatni post: aktep130
  Nowy kierunek studiów na PWSZ w Tarnowie!
Nasza uczelnia poszerzyła kolejny raz swoją ofertę studiów. Tegoroczni maturzyści będą mogli wybrać nowy kierunek studiów, zaproponowany przez Instytut Humanistyczny a mianowicie: [b]pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną z j. obcym[/b]. Propozycja ta jest odpowiedzią na zmiany w systemie edukacyjnym, które wprowadzą dla dzieci 5-letnich obowiązek nauki języków obcych od 1 września 2015 r., a dla pozostałych dzieci od 1 września 2017 r. Przyszli studenci tego kierunku otrzymają profesjonalne kształcenie w obszarach teorii i praktyki pedagogicznej, a także w obszarze kształcenia językowego. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie może zapewnić dobre przygotowanie praktyczne dzięki współpracy z przedszkolami i szkołami podstawowymi z regionu tarnowskiego, a także z innymi instytucjami oświatowymi, m.in.: Delegaturą Kuratorium Oświaty a także Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Tarnowie. Absolwenci tego kierunku będą bardzo dobrze przygotowani do podjęcia pracy jako nauczyciele w przedszkolach (Zobacz: [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Co-trzeba-zrobi%C4%87-i-jakie-studia-sko%C5%84czy%C4%87-aby-zosta%C4%87-przedszkolank%C4%85-t]Jakie studia na przedszkolankę[/url]) a także nauczać w klasach I-III Szkoły Podstawowej. Możliwe jest również zatrudnienie jako nauczyciel języka obcego w przedszkolach oraz w edukacji wczesnoszkolnej. Przyjęcie kandydatów na I rok studiów pierwszego stopnia na nowy kierunek studiów będzie się odbywało na podstawie wyników egzaminu maturalnego z przedmiotów objętych kwalifikacją na ten kierunek, czyli pod uwagę będzie brana matura z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego.
admin 9 5,107 07-03-2015 8:54
Ostatni post: Cubaza
  Plany zajęć na semestr letni
Już są na większości kierunkach, więc jeśli na twoim nie ma, to zapewne kwestia czasu.
noldor 1 1,508 20-02-2015 10:51
Ostatni post: aktep130Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów