• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Kalkulator na egzaminie gimnazjalnym - można mieć?
#1
Czy można mieć kalkulator na egzaminie gimnazjalnym z części matematyczno przyrodniczej? obowiązują te same zasady co na maturze? czy nie można mieć kalkulatora?
 
Reply
#2
Z Regi co pamiętam to nie można mieć kalkulatora. Poza tym tam są tak proste zadania, że nie wiem po co kalkulator.
 
Reply
#3
Cubaza ma rację. Na egzaminie gimnazjalnym nie można mieć kalkulatora! Ale Cubaza z drugiej strony, przecież teraz matura z matematyki jest tak banalna, że swoim poziomem trudności to właśnie egzamin gimnazjalny niejednokrotnie jest trudniejszy, bo nie można mieć kalkulatora ani wzorów przez co jest on moim zdaniem znacznie trudniejszy niż matura.
 
Reply
#4
Nie wiecie czasami czy teraz w 2014 roku zmieniły się może przepisy w sprawie posiadania kalkulatora na egzaminie gimnazjalnym? Nadal jego posiadanie jest zabronione? Czy może kiedyś się to zmieni i dlaczego jest tak jak pisze kolega wyżej, że na maturze można mieć kalkulator a na egzaminie gimnazjalnym już nie? Przecież wraz ze wzrostem poziomu wykształcenia trudność egzaminów powinna rosnąć...
 
Reply
#5
Na maturze zawsze można było mieć kalkulator.

Po drugie z tego co mi wiadomo to poziom wykształcenia na poziomie gimnazjum jest taki sam. On się nie podniósł. Rzekłbym nawet,że spadł, ale to moje subiektywne zdanie.

A co do kalkulatora to raczej na 99% dalej nie można go mieć. Bez przesady.
 
Reply
#6
Jak dla mnie to powinni usunąć gimnazjum i powrócić do systemu ośmioklasowej podstawówki.
Poza tym co rok matura jest łatwiejsza, co też jest złe. Nie wiem jak można nie zdać matury, bo naprawdę nie napisać na 30% mając jeszcze wzory i kalkulator, to naprawdę trzeba być wybitnie głupim Język
 
Reply
#7
Cubaza napisał(a):A co do kalkulatora to raczej na 99% dalej nie można go mieć. Bez przesady.
Jakiej przesady? To zatem dlaczego na maturze można mieć kalkulator a na egzaminie gimnazjalnym już tego kalkulatora nie wolno posiadać? Powinno być odwrotnie moim zdaniem.
 
Reply
#8
Porównujesz maturę do egzaminu gimnazjalnego? Właśnie dlatego bez przesady...
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co może być na egzaminie gimnazjalnym w 2014 roku?
Hej Jak typujecie - co może być Waszym zdaniem na egzaminie gimnazjalnym 2014 z polskiego albo matematyki? Jakich zadań i trudności oczekiwać? Czy uważacie, że w części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego będzie list, rozprawka czy może opowiadanie? Jak czujecie się z części matematyczno-przyrodniczej?
kuba55.122 16 14,434 23-04-2014, 18:06
Ostatni post: CubazaBrowsing: 1 gości