Witaj! Logowanie Rejestracja

Kim można być po ochronie środowiska?
#1
Kim można być po ochronie środowiska? Jaka praca czeka mnie po ochronie środowiska? Na jakim stanowisku mogę pracować? Myślę poważnie nad tym kierunkiem ale nie wiem czy zapewni mi przyszłość i dobrze płatną pracę, która pozwoli mi utrzymać siebie i rodzinę. Czy warto w ogóle studiować ochronę środowiska?
 
Reply
#2
Jak masz znajomości w tej branży to studiuj, prace wtedy będziesz miała na pewno zapewnioną Język
 
Reply
#3
Tak naprawdę praca po ochronie środowiska zależy od specjalności, którą się wybierze. Najpopularniejsze specjalności na ochronie środowiska to: kształtowanie środowiska, chemię środowiska, inżynierię ekologiczną, odnawialne źródła energii, systemy ochrony powietrza, wód i gleby, technologie ochrony środowiska w energetyce, analityka i monitoring środowiska czy gospodarka odpadami. Zapotrzebowanie na absolwentów tych kierunków będzie rosnąć wśród pracodawców.

Najciekawszą opcją jest specjalność związana z odnawialnymi źródłami energii. Po ochronie środowiska można dalej kształcić się chociażby w kierunku prowadzenia projektów dotyczących badania oddziaływania przedsiębiorstw na środowisko bądź po specjalizacji z zakresu gospodarki odpadami absolwenci ochrony środowiska mogą znaleźć bez większych problemów zatrudnienie w firmach recyklingowych. Specjalista z 2-letnim doświadczeniem otrzyma 4000 zł brutto miesięcznego wynagrodzenia, zatem jest to bardzo ciekawa opcja.

Specjalistów od ochrony środowiska chętnie zatrudniają również urzędy – choć stawki są niższe niż w sektorze prywatnym, to oferują stabilność zatrudnienia.
 
Reply
#4
Możesz pracować jako ekolog, który sprawdza zanieczyszczenie wód. Ale niezbędne też są znajomości, bo bez tego trudno o pracę w tym zawodzie.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ochrona środowiska - studia. Opinie.
Co sądzicie o studiowaniu ochrony środowiska? Uważacie, że jest to dobry i przyszłościowy kierunek w którym warto się rozwijać? A może ktoś z Was już pracuje w tej branży i mógłby coś więcej o nim powiedzieć? Zachęcam studentów ochrony środowiska do wypisywania swoich odczuć związanych z tym kierunkiem studiów. Czy drugi raz wybralibyście ten sam kierunek? Dlaczego?
Pan_eko 0 3,198 12-11-2014, 13:29
Ostatni post: Pan_ekoBrowsing: 1 gości