• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja

    sklep oświetleniowy oraz wyposażenie wnętrz szeroki wybór lamp oświetlenia dekoracyjnego i źródeł światła profesjonalne doradztwo obsługa projektów
https://www.malta.uwi.com.pl
Legitymacja studencka w przypadku skreślenia lub rezygnacji ze studiów
#1
Czy wie ktoś, co się dzieje z legitymacją studencką w przypadku, jeśli student zostanie np. skreślony z listy studentów lub sam zrezygnuje ze studiów? Musi oddać tą legitymację, nawet jeśli jest ona np. ważna jeszcze 4 miesiące? Kiedy jest zmuszony ją oddawać, czy gdy będzie wybierał wszystkie dokumenty czy może nie musi jej w ogóle oddawać i po prostu zostawia ją sobie na pamiątkę? Wiadomo, że potem - legitymacja traci ważność, jednakże co w sytuacji opisanej powyżej?
 
Reply
#2
Nie zostaniesz skreślony w czasie trwania semestru.
Zostaniesz skreślony na początku któregoś semestru. W takiej sytuacji legitka będzie ważna maks miesiąc. Bo zostaniesz skreślony albo w lutym(legitymacja do 30 marca) albo w październiku(do 30 października). W innych miesiącach Cię nie skreślą z listy studentów Oczko

Natomiast jak sam zrezygnujesz to teoretycznie jeździsz do końca semestru. Bo jeśli tego nie zgłosisz, że rezygnujesz to oni nie wiedzą, że nie studiujesz Język Więc legitymację masz ważną do końca.
 
Reply
#3
Dzięki, no faktycznie to co napisałeś ma sens Uśmiech A w przypadku gdy wezmę papiery z uczelni i tym samym zrezygnuję ze studiów, to oni wtedy wiedzą, że zrezygnowałem i co wtedy? Jeżdżę nadal za free komunikacją miejską?

Równie dobrze ktoś mógłby co roku się "rekrutować" na uczelnię, składać papiery, dostanie za każdym razem nową legitymację oraz dodatkowo zapewne indeks a za 2 tygodnie wybiera papiery i co, 4 miesiące jazdy o połowę taniej, wraz ze zniżkami studenckimi.
 
Reply
#4
Nie jest wcale tak kolorowo. W momencie kiedy wybierzesz papiery to skreślają Cie z listy studentów i oddajesz legitymacje. A rekrutacja jest raz w roku, płacisz 80zl za rekrutacje na kierunek musisz badania robić i tak dalej wiec moim zdaniem za dużo zachodu za 4 miesiące tańszego(nie darmowego) jeżdżenia. Biorąc pod uwagę, ze w Tarnowie możesz oddać krew i masz jazdę za darmo na wszystkich liniach przez miesiąc.
 
Reply
#5
A co w przypadku studiów w szkołach policealnych? Tam chyba też jest legitymacja studencka a rekrutacja (zapisanie się do niej) nie kosztuje zbyt wiele. Jak to wygląda w tym konkretnym przypadku? Dziękuję za odpowiedź z góry.
 
Reply
#6
W przypadku szkół policealnych dostaje się legitymację jednakże nie jest to standardowa legitymacja studencka. Uprawnia ona jedynie do wybranych zniżek, nie wszystkich.
 
Reply
#7
Ja mam takie pytanie, czy jeżeli nie oddam legitymacji przy rezygnacji ze studiów (w momencie wybierania papierów) twierdząc, że została ona zgubiona to nie wydadzą mi papierów? Pytanie jest czysto teoretyczne.
 
Reply
#8
Już olewają sprawdzanie legitymacji przy wybieraniu papierów. Wiedzą, że ludzie i tak ich nie "gubią" więc i tak dostaniesz papiery a legitymację wraz z określoną datą ważności będziesz mógł wykorzystać. Co ciekawe, można kupić nawet same naklejki, które przedłużą Ci ważność legitymacji studenckiej, ale to już lekko nielegalne.
 
Reply
#9
Dzięki za odpowiedź. Właściwie to racja, no bo czy uczelnia jakoś na tym traci? Przecież ktoś zapłacił za wydanie legitymacji więc po co im ją jeszcze odbierać.
 
Reply
#10
k..szuba napisał(a):po co im ją jeszcze odbierać.
Dlatego, gdyż legitymacja studencka przysługuje jedynie studentom a osoba która wybiera papiery rezygnuje z bycia studentem, więc zniżki mu nie powinny już przysługiwać.
 
Reply
#11
Mam to samo pytanie. Czy jeśli pójdę na początku semestru i powiem, że rezygnuję ze studiów - tzn. złożę jakiś tam odpowiedni wniosek, to oni od razu mi wydadzą wszystkie dokumenty związane z moimi studiami, czy dopiero gdy dziekan zaakceptuje mój wniosek o rezygnację ze studiów to będę mógł wybrać wszystkie papiery? Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie tej kwestii. Czy legitymację studencką muszę oddawać w chwili składania tego wniosku, czy dopiero gdy będę wybierał dokumenty? Jakie to są dokumenty, które otrzymuję w chwili wybrania dokumentów?
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Legitymacja i indeks na studiach niestacjonarnych.
Witam. Chciałbym zapytać kiedy można odebrać legitymację i indeks na studiach niestacjonarnych? Mój kierunek to administracja publiczna. Jest informacja na stronie odnośnie studiów stacjonarnych, natomiast o zaocznych nie ma nic.
Raid 2 1,215 02-11-2016, 21:55
Ostatni post: MoniaLBrowsing: 1 gości