06-11-2013, 21:11
Lektorat z języka obcego
Hej Mam takie pytanie. Na jaki język warto się zapisać na lektorat? Francuski, włoski, niemiecki czy rosyjski? Jak myślicie czy warto zapisać się na włoski od podstaw czy lepszy jest już francuski? Dzięki
07-11-2013, 16:55
Lektorat z języka obcego
Tutaj w mojej ocenie wydaje się, że musisz wybrać taki język, który Cię interesuje. Możesz także poczytać o tym jakiego języka warto się uczyć. Sam osobiście na Twoim miejscu wybrałbym język włoski
27-08-2014, 18:09
Witam
Jestem pierwszakiem i w szkole średniej uczyłem się niemieckiego. Z tego języka zdawałem również maturę. Chciałbym jednak przerzucić się na angielski. Pojęcie o angielskim mam, ponieważ był to drugi język jakiego uczyłem się w średniej (powiedzmy, że mój poziom to przyzwoite A2 ). Na angielski na pewno pójdzie najwięcej osób ale czy powstają grupy dla mniej zaawansowanych? Od kolegi na drugim roku elektroniki i telekomunikacji słyszałem, że na lektoratach typu rosyjski, francuski idzie mało osób i do zaliczenia wystarczy... obecność na zajęciach. Oprócz zaliczenia lektoratu chciałbym się jednak jeszcze czegoś nauczyć I tak ogólnie, jaki jest poziom zajęć z j. obcych?

Czy warto studiować filologię rosyjską?
Wcale po filologii rosyjskiej nie jest tak kolorowo, jakby się mogło wydawać. Faktem jest, że co roku absolwentów filologii rosyjskiej jest znacznie mniej niż absolwentów chociażby filologii angielskiej. Najważniejsze to to, że w Tarnowie nie ma kierunku związanego z filologią rosyjską, są one prowadzone tylko w większych miastach w których jest większa szansa na znalezienie pracy, która wymagałaby znajomości tego języka (chociażby korporacje). Pracy jednak wcale nie ma tak dużo, jakby się mogło wydawać, ale osoby obrotne na pewno sobie poradzą.
madeleine 6 5,125 11-08-2014 15:43
Ostatni post: justylla
  Dziennikarstwo czy filologia polska?
Prawda jest taka, że jeśli wiążesz przyszłość z dziennikarstwem studia nie są Ci do tego potrzebne :) Słyszałem, że najlepiej kształcić się w dziedzinie o której chce się pisać ;)
patii2251 2 1,570 22-10-2013 23:07
Ostatni post: spamer24
  Inauguracja roku akademickiego 2013/14 w Instytucie Humanistycznym
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/14 w Instytucie Humanistycznym odbędzie się w poniedziałek [b]30 września 2013 roku o godzinie 10.00[/b] w auli uczelnianej - [b]sala nr C017[/b]. W uroczystej inauguracji [b]mają obowiązek uczestniczyć studenci I roku[/b] (teoretycznie) studiów, po zakończeniu której otrzymają: - indeks; - legitymację studencką; - kartę zdrowia; - umowę do podpisania w sprawie odpłatności za studia;
admin 6 2,498 23-09-2013 11:27
Ostatni post: noldor
  Czy warto studiować filologię czeską?
Jeżeli już bardzo chcesz studiować jakąś filologię, dobrze byłoby wybrać właśnie taką, po której każdego roku nie ma kilkudziesięciu tysięcy absolwentów. Filologia czeska jak i rosyjska (o którą pytałaś w innym wątku) są tymi rzadziej wybieranymi filologiami.
madeleine 1 1,886 14-08-2013 13:28
Ostatni post: admin
  Filologia angielska czy germańska
Może się wydawać, że łatwiej będzie po filologii angielskiej, jednak ten język jest popularniejszy. A co do tego, która ciekawsza - nie da się ocenić.
Gusior 2 1,660 17-07-2013 12:03
Ostatni post: angela557