• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Na czym polega umiejętność logicznego myślenia?
#1
Często w ofertach o pracę czy staż znajduję informację w wymaganiach, że pracodawca wymaga umiejętności logicznego myślenia. Teraz pytanie do Was. Czy ktoś mógłby mi tak po chłopsku wytłumaczyć, o co pracodawcom chodzi pisząc, że oczekują od kandydata umiejętności logicznego myślenia? Będę wdzięczny za wyjaśnienie tej kwestii.
 
Reply
#2
Skoro nie rozumiesz co to logiczne myślenie, to nie powinieneś szukać jakiejkolwiek pracy która wymaga czegoś więcej niż ukończenie podstawówki. Taka niestety prawda
 
Reply
#3
Szachy bardzo dobrze rozwijają i ćwiczą umiejętność logicznego myślenia Uśmiech Nie da się jednoznacznie opisać, czym jest logiczne myślenie. Można je zdefiniować jako umiejętność kojarzenia i integrowania informacji do nas docierających. Np. czytając coś w gazecie jesteśmy w stanie powiązać to z wydarzeniami z przeszłości, które miały miejsce.

Uogólniając, logiczne myślenie polega na tym, że bazując na pewnych przesłankach, informacjach jesteśmy w stanie coś wywnioskować.
 
Reply
#4
Generalnie na rozmowach rekrutacyjnych rekruterzy mają swoje ulubione pytania, które mają sprawdzić jak kandydat myśli, czy jego myślenie jest typowo logiczne. Kiedyś słyszałem, że są to pytania typu: Jak byś zapakował pudła do samochodu dostawczego, tak, aby wszystkie się zmieściły Uśmiech

Generalnie nie da się nauczyć jakoś specjalnie logicznego myślenia. Uczymy się go przecież całe życie w szkole podstawowej, gimnazjum rozwiązując różnego rodzaju zadania tekstowe, równania. Generalnie umiejętność logicznego myślenia polega na wyciąganiu wniosków na podstawie danych wejściowych. Przykładowo, gdy widzimy osoby grające w piłkę to na podstawie wiadomości z fizyki możemy wywnioskować, że należy zrobić uniki, aby nie zostać nią uderzonym.

Umiejętność logicznego myślenia kształtowana jest już od dziecka: dziecko biorąc do ręki jakieś przedmioty uczy się tego jak one ze sobą funkcjonują i jaki jest związek przyczynowo-skutkowy.
 
Reply
#5
Dobre pytanie na umiejętność logicznego myślenia, to pytania typu: co byś zrobił w sytuacji gdyby ...
Przykładowe pytanie, które sprawdzi umiejętność logicznego myślenia kandydata do pracy, to np. Jak byś zapakował pudła do samochodu dostawczego?
 
Reply
#6
Dobre pytanie, bo logiczne myślenie u większości niestety leży i nie chcę tutaj nikogo oceniać.
Zapraszam na profesjonalny kurs baristyczny w Krakowie, dzięki którym Twoje umiejętności (i zarobki!) na rynku pracy znacząco wzrosną.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Na czym polega i jak wygląda praca testera oprogramowania?
Chciałbym pracować właśnie jako tester oprogramowania, znalazłem kilka ofert pracy dla takich właśnie testerów i chciałbym się dowiedzieć od Was na czym polega praca testera oprogramowania? Przeglądałem opinie dotyczące zarobków testerów oprogramowania i zarabia całkiem sporo jak dla mnie, zatem na czym polega jego praca? Bo zapewne ścisła współpraca z programistami jest konieczna :P
diharjo 10 29,220 02-08-2015, 21:30
Ostatni post: DobromirBrowsing: 1 gości