• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Na jakie kierunki można dostać się z podstawową maturą?
#1
Czy są na tej uczelni kierunki studiów, na które mogę dostać się z podstawową maturą - czyli język polskim, matematyka oraz język angielski?
 
Reply
#2
Praktycznie na wszystkie kierunki studiów możesz się dostać z podstawową maturą. Jednakże zalecam przeczytać regulamin rekrutacji na studia, a dokładniej stronę 5 (i kolejne) aby zauważyć, które kierunki studiów wymagają jakich przedmiotów do zdawania na maturze.

Jednocześnie informuję, że np. chcąc iść na chemię nie musisz zdawać chemii na maturze, jednak punkty z matury z chemii są mnożone podwójnie. Możesz dostać się na chemię jeśli liczba chętnych nie będzie wysoka przez co Twoja liczba punktów wystarczy, aby się zakwalifikować na studia.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy na studia liczy się świadectwo?
Mam pytanie, czy są jeszcze jakieś studia i uczelnie gdzie liczy się świadectwo? Czy świadectwo ukończenia szkoły średniej jest już wręcz całkowicie nieważne na studia i zostało wyparte przez wyniki z matur? Co się liczy bardziej i dla uczelni jest istotniejsze? Czy lepiej przykładać się do matury czy może do ocen na świadectwie? Za wszystkie wypowiedzi z góry dziękuję.
fleczu1996 6 28,615 28-02-2016, 14:31
Ostatni post: CubazaBrowsing: 1 gości