03-04-2015, 13:15
Najczęściej zadawane pytania na obronie pracy dyplomowej
Każdy ze studentów kiedyś będzie bronił swoją pracę dyplomową. Niezależnie od tego, czy będzie to praca licencjacka, inżynierska czy magisterska, na obronie pracy dyplomowej zazwyczaj pojawiają się schematyczne pytania, których można się spodziewać.

Zachęcam zatem wszystkich do wypisywania w tym wątku pytań z Waszych obron pracy dyplomowej, tak, aby powstał zbiór najczęściej zadawanych pytań na obronie

Zacznę zatem od siebie:
  1. Które fragmenty pracy są wykonane przez Pana a które zostały przez Pana zaczerpnięte z zewnątrz?
  2. Jaka była największa trudność w realizacji pracy dyplomowej i jak ją Pan rozwiązał?
  3. Dlaczego akurat ta technologia? Czy rozważał Pan użycie innego frameworku?
  4. Jak pracę można wykorzystać w przyszłości? Czy można ją udostępnić szerszemu gronu odbiorców?
03-04-2015, 17:40
Najczęściej zadawane pytania na obronie pracy dyplomowej
Jak miałeś temat jeśli można zapytać? Bo zaciekawiło mnie to o frameworku ;-)
03-04-2015, 18:03
Najczęściej zadawane pytania na obronie pracy dyplomowej
Nic specjalnego, aplikacja wspomagająca prace inżynierskie w kwestii wizualizacji 3D.

Czy promotor pracy dyplomowej coś na tym zarabia?
[quote="raffy"]Czemu tak mało jest promotorów i na jakiej zasadzie są oni wybierani?[/quote] Mowa o informatyce, więc jak wiadomo tylu jest promotorów ile, że tak powiem: gałęzi informatyki. Jeden gość, który zajmuje się programowaniem ma tematy od programowania, drugi od baz danych, trzeci od systemów i sieci, czwarty od CAD-a itd.
raffy 6 15,344 05-12-2015 12:10
Ostatni post: miak75
  Jaki prezent z okazji obrony pracy magisterskiej?
Kwiaty to podstawa moim zdaniem dla kobiety :)
mc_dziacek 11 4,880 05-12-2015 12:03
Ostatni post: miak75
  Ile stron powinna mieć praca licencjacka?
Ogólnie przyjmuje się, że praca licencjacka powinna mieć liczbę stron w przedziale od minimum 30 do maksimum 70 stron. Nie wiem jak jest to w instytucie Matematyczno-Przyrodniczym, jednak każda uczelnia/wydział/instytut ustala sobie indywidualnie ile prace dyplomowe powinny liczyć stron. Dla np. kierunku "filologia angielska" praca licencjacka powinna zawierać 35-40 stron pisanej czcionką Times New Roman o rozmiarze 12.
masa992 4 40,808 03-12-2015 13:27
Ostatni post: krsmoh
  Jak wygląda obrona pracy licencjackiej?
Możesz kupić tylko promotorowi jako zwykły podarunek i dać po obronie. Nie musisz kupować wszystkim kiedy jesteś sam. Podarunki dla komisji to jest dobry pomysł jak jest was więcej.
Szyszka 6 71,405 03-12-2015 13:17
Ostatni post: krsmoh
  Jak wygląda prezentacja swojej pracy na obronie?
Nie, podczas prezentacji pracy dyplomowej omawiasz tylko najistotniejsze jej aspekty, a dokładniej założenia (cele pracy) oraz wnioski, które nasunęły Ci się podczas jej pisania, potwierdzenie (bądź zaprzeczenie) tezy stawianej na początku podczas pisania tejże pracy. Mniej więcej coś takiego. Poza tym tego typu informacji powinien udzielić Ci promotor.
aktep130 3 1,399 25-08-2015 19:43
Ostatni post: admin