• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Nie mogę przypiąć programów do paska zadań
#1
Po formacie systemu oraz instalacjach podstawowych programów jak to bywa po formacie mam problem bo nie działa mi przypinanie programów do paska zadań. Po kliknięciu na minimalizuj np. w przeglądarce są one minimalizowane do okna a nie na pasku zadań. W ogóle pasek zadań jest pusty pomimo uruchomionych kilku programów dlaczego tak jest?
Zapraszam do skorzystania z moich profesjonalnych usług tzw. złotej rączki. Sprawdź więcej na mojej stronie: http://www.cudenergy.com/
 
Reply
#2
Jaki masz system?
 
Reply
#3
Czy grzebałeś coś w rejestrze systemowym?
 
Reply
#4
(30-06-2013, 13:49 )ziutek napisał(a): Jaki masz system?

System Windows 7

(30-06-2013, 15:53 )admin napisał(a): Czy grzebałeś coś w rejestrze systemowym?

Tak, usuwałem strzałki ze skrótów.

Mam także drugi problem więc jakbyście mogli pomóc będę wdzięczny.
Zapraszam do skorzystania z moich profesjonalnych usług tzw. złotej rączki. Sprawdź więcej na mojej stronie: http://www.cudenergy.com/
 
Reply
#5
Jeżeli grzebałeś w rejestrze przy strzałkach, musiałeś usunąć pewien wpis w gałęzi "piffile" w drzewie "HKEY_CLASSES_ROOT". Takie usuwanie skrótów spowodowało właśnie wspomniane przez Ciebie fakt, że nic się nie trzyma paska zadań. W przypadku usuwania strzałek ze skrótów wystarczy usunąć wpis "IsShortCut" jedynie z gałęzi "lnkfile" z gałęzi "piffile" nie trzeba tego robić.

Będąc zalogowanym na koncie administratora uruchom edytor rejestru: Windows+R -> regedit. Rozwiń drzewo "HKEY_CLASSES_ROOT" a następnie wybierz gałąź "piffile". Kliknij na pustym miejscu prawym przyciskiem myszy: "Nowy -> wartość ciągu" i wpisz nazwę "IsShortCut" (nie podajesz żadnej wartości). Zatwierdź zamykając okno edytora, wyloguj się i zaloguj ponownie do systemu.

Powinno pomóc jeśli to było poprzez usuwanie strzałek ze skrótów usunięte.
 
Reply
#6
admin, wielkie dzięki, Twoja porada pomogła i problem zniknął!
Zapraszam do skorzystania z moich profesjonalnych usług tzw. złotej rączki. Sprawdź więcej na mojej stronie: http://www.cudenergy.com/
 
Reply
#7
W niektórych przypadkach, jeżeli często hibernujesz komputer (nie wyłączasz go) może pomóc zwykłe uruchomienie go ponownie. Mi taka błaha czynność pomogła w rozwiązaniu problemów z połączeniem internetowym. Według mnie restart komputera powinien być pierwszym krokiem diagnozy w wielu przypadkach.
Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam do zapoznania się z moją ofertą: http://urbanski-drzwi.pl/. Najlepszej jakości wyroby stolarskie: drzwi drewniane, drzwi zewnętrzne/wewnętrzne, schody drewniane czy balustrady. Zapraszam!
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Laptop nie chce się hibernować
Witam Od jakiegoś czasu mam problem z hibernacją mojego laptopa. Do tej pory działał bardzo dobrze, hibernował się za każdym razem, jednak od jakiegoś czasu laptop nie może się czasami hibernować. Tzn. dzieje się to losowo - czasami przez tydzień bez problemu się hibernuje a czasami jest tak, że 2 dni pod rząd laptop ciągle jest włączony - świecą się wszystkie diody, ale ekran jest czarny (normalny proces). Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z podobnym problemem? Jak udało się Wam go rozwiązać? Byłbym wdzięczny za wszystkie sugestie.
devilh 4 3,134 05-03-2016, 10:24
Ostatni post: devilhBrowsing: 1 gości