Witaj! Logowanie Rejestracja

Nowa specjalność na PWSZ w Tarnowie w roku 2012/2013!
#1
Zgodnie z uchwałą Senatu Państwowej Wyższe Szkoły Zawodowej już w przyszłym roku akademickim (2012/2013) utworzona zostanie nowa specjalność: administracja międzynarodowa i unijna z językiem francuskim.

Do tej pory Uczelnia proponowała kandydatom jedną specjalność – niezwykle popularną administrację publiczną. Od nadchodzącego roku będą więc już dwie specjalizacje.

Celem nowej specjalności jest wyposażenie studenta w wiedzę, umiejętności oraz kompetencje językowe konieczne do wykonywania zawodu administratywisty w instytucjach międzynarodowych i krajowych związanych ze strukturami unijnymi i międzynarodowymi.

Plan studiów obejmuje 2430 godz. dydaktycznych (bez praktyk zawodowych), w tym 930 godz. języka francuskiego, realizowanego od podstaw lub innych poziomów. Oprócz przedmiotów kierunkowych dla administracji nowością są takie przedmioty jak:
  • Protokół dyplomatyczny i etykieta w stosunkach bilateralnych i
  • instytucjach międzynarodowych,
  • Prawo umów międzynarodowych,
  • Ustroje wybranych państw europejskich, nordyckich oraz państw trzecich,
  • Praca biurowa z uwzględnieniem standardów europejskich,
  • Prawo umów międzynarodowych,
  • Urzędnik w środowisku międzynarodowym,
  • Prawo dyplomatyczne i konsularne
  • Międzynarodowe stosunki gospodarcze,
  • Zarządzanie projektami UE.

Przedmioty specjalizacyjne wprowadzane będą od II roku studiów, z tym, że język francuski realizowany będzie od semestru I. Obok języka francuskiego (który nauczany będzie na poziomie podstawowym lub zaawansowanym) studenci będą mogli korzystać z lektoratu języka angielskiego. Uczelnia gwarantuje możliwość odbywania praktyk studenckich m.in. w ambasadach, konsulatach oraz instytucjach Unii Europejskiej.

Zgodnie z Regulaminem Postępowania Rekrutacyjnego na rok akademicki 2012/2013, kandydaci posiadający tzw. nową maturę deklarują do postępowania rekrutacyjnego na kierunek administracja studia stacjonarne (dzienne) dwa przedmioty z części pisemnej egzaminu dojrzałości: 1) język polski oraz 2) do wyboru jeden przedmiot: język obcy, historia, geografia, wiedza o społeczeństwie. Jeżeli przedmiot stanowiący kryterium kwalifikacyjne był zdawany w systemie „nowej matury” na poziomie: podstawowym – liczba punktów rankingowych równa się liczbie punktów procentowych, przy poziomie rozszerzonym stosuje się wskaźnik 2,0 natomiast przy poziomie dwujęzycznym wskaźnik 3,0.

źródło: pwsztar.edu.pl
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy po 1 roku studiów magisterskich można się przenieść na zaoczne?
Mam pytanie, po 1 roku magisterki dziennie chciałabym sie przenieść na 2 (ostatni) rok zaocznie. Po 1 roku dziennych studiow są 3 miesiące praktyk, które obowiązują jedynie na dziennych, na zaocznych nie mają w ogóle praktykcz. Stąd pytanie czy musze je robić? czy skoro od 2 roku będę na zaocznych mnie nie będą obowiązywać już jak zaocznych?
aktep130 4 13,777 12-02-2017, 19:09
Ostatni post: poziomka



Browsing: 1 gości