23-10-2012, 16:45
Hej
Jakie są różnice pomiędzy inżynierią a ochroną środowiska? Co warto studiować - ochronę środowiska czy inżynierię środowiska? Co jest lepiej płatne po skończeniu studiów i w czym lepiej łatwiej będzie znaleźć pracę??
24-10-2012, 15:07
Ochrona środowiska czy inżynieria środowiska?
Zdecydowanie inżynierię, trudniejszy kierunek bo techniczny, dużo projektów ale o prace łatwiej

Ochrona środowiska - studia. Opinie.
Co sądzicie o studiowaniu ochrony środowiska? Uważacie, że jest to dobry i przyszłościowy kierunek w którym warto się rozwijać? A może ktoś z Was już pracuje w tej branży i mógłby coś więcej o nim powiedzieć? Zachęcam studentów ochrony środowiska do wypisywania swoich odczuć związanych z tym kierunkiem studiów. Czy drugi raz wybralibyście ten sam kierunek? Dlaczego?
Pan_eko 0 1,201 12-11-2014 13:29
Ostatni post: Pan_eko
  Kim można być po ochronie środowiska?
Tak naprawdę praca po ochronie środowiska zależy od specjalności, którą się wybierze. Najpopularniejsze specjalności na ochronie środowiska to: kształtowanie środowiska, chemię środowiska, inżynierię ekologiczną, odnawialne źródła energii, systemy ochrony powietrza, wód i gleby, technologie ochrony środowiska w energetyce, analityka i monitoring środowiska czy gospodarka odpadami. Zapotrzebowanie na absolwentów tych kierunków będzie rosnąć wśród pracodawców. Najciekawszą opcją jest specjalność związana z odnawialnymi źródłami energii. Po ochronie środowiska można dalej kształcić się chociażby w kierunku prowadzenia projektów dotyczących badania oddziaływania przedsiębiorstw na środowisko bądź po specjalizacji z zakresu gospodarki odpadami absolwenci ochrony środowiska mogą znaleźć bez większych problemów zatrudnienie w firmach recyklingowych. Specjalista z 2-letnim doświadczeniem otrzyma 4000 zł brutto miesięcznego wynagrodzenia, zatem jest to bardzo ciekawa opcja. Specjalistów od ochrony środowiska chętnie zatrudniają również urzędy – choć stawki są niższe niż w sektorze prywatnym, to oferują stabilność zatrudnienia.
dusia 3 3,894 18-08-2014 15:25
Ostatni post: januszpogorzelski0
  Praca po ochronie środowiska jako strażnik leśny
Tak, wykształcenie po "ochronie środowiska" jest zaliczane na plus w przypadku starania się o pracę strażnika leśnego.
pingwinek 1 1,858 11-08-2013 19:49
Ostatni post: admin
  Gdzie znaleźć pracę po ochronie środowiska?
Hej Pytanie jak w tytule. Gdzie w Tarnowie mogę znaleźć pracę po ochronie środowiska? W jakich firmach, instytucjach można pracować po skończeniu tego kierunku studiów?
mciesla 1 1,773 10-08-2013 14:11
Ostatni post: pingwinek
  Czym różni się ochrona środowiska od inżynierii środowiska?
Były już poruszane podobne tematy na forum. Może nie zawierają za wiele odpowiedzi, ale nie ma potrzeby zakładać za każdym razem nowych wątków: - [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Ochrona-%C5%9Brodowiska-czy-in%C5%BCynieria-%C5%9Brodowiska-t][b]Ochrona środowiska czy inżynieria środowiska[/b][/url]? - [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Ochrona-%C5%9Brodowiska-czy-inzynieria-%C5%9Brodowiska-co-lepsze-t][b]Ochrona środowiska czy inżynieria środowiska - co lepsze?[/b][/url]
i666 3 3,261 03-03-2013 19:48
Ostatni post: studentPWSZ