Po jakich studiach można uczyć matematyki?
Witam!
Interesuje mnie jako jedna z opcji praca nauczyciela matematyki. Jakie studia musi skończyć przyszły nauczyciel matematyki aby uczyć tego przedmiotu w szkole? Czy ucząc matematyki jest on jakoś lepiej wynagradzany niż inny nauczyciel np. polskiego?
Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam do zapoznania się z moją ofertą. Najlepszej jakości wyroby stolarskie drzwi drewniane, drzwi zewnętrzne/wewnętrzne, schody drewniane czy balustrady. Zapraszam do kontaktu.

No nie wiem. Jak myślisz, jakie studia musi skończyć ? Teologię może, albo nie wiem filologię angielską. Wydaje mi się, że to drugie bardziej przybliży Cię do kariery nauczyciela matematyki w szkole. Bo chyba nie musi kończyć kierunku o nazwie matematyka, żeby potem uczyć w szkole matematyki. Ale co ja tam mogę wiedzieć.
Nie nie jesteś lepiej wynagradzany kiedy uczysz matematyki. Płaca nauczyciela w szkole jest zależna od stopnia naukowego oraz doświadczenia a nie przedmiotu, który uczy.

Czyli co będzie lepsze na PWSZ? Matematyka z informatyką czy matematyka finansowa?

Matematyka z informatyką moim zdaniem lepsza bo zostawiasz sobie furtkę jakąś. Pracy nauczyciela nie ma w Polsce za dużo.

O jakiej furtce mówisz??

Nauczyciel informacji w podstawówce.
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.

Co to jest informacja? Siedzisz na krzesełku przed drzwiami i udzielasz informacji jak dojść do sekretariatu w szkole? Duży uśmiech

Informatyki. Nie zauważyłem, że mi słownik w komórce przestawił na inny wyraz.

Informatyk po matematyce? To co na tej matematyce z informatyką jest że możesz być informatykiem? Przecież tam nie masz chyba inzyniera nawet?

Ty chyba nie masz co robić w nocy bo o 3:55 napisałeś tego posta Duży uśmiech

Dałem Ci dokładnie co możesz robić Oczko Informatyk w PODSTAWÓWCE, czyli jak wygląda klawiatura, jak wygląda myszka itp.
P.S. Tam jest 5:55 Oczko a nie 3:55 Oczko Nie, że nie mam co w nocy robić. Po prostu jak się nie śpi od 5 żeby się zapisać do lekarza to w kolejce nie chce się słuchać ludzi jak to im źle, że za komuny było lepiej albo, że oni są starzy to powinni wchodzić bez kolejki. Wtedy się nudzi w kolejce i siedzi na forum na przykład Oczko

A podstawówce to tak, racja Język

No tak ta nasza slużba zdrowia. Pewnie lekarz był na 9.00 a Ty musiałeś wstać o 5 żeby zostać przyjętym i się zapisać Język

Dokładnie tak. Dobrze, że to były w miarę rutynowe badania, bo gdybym umierał to po ptokach Język

a tak odnośnie tego jeszcze to można uczyć zarówno matematyki jak i informatyki? Coś jak 2 etaty w tej samej szkole?

Ja Ci życzę znaleźć jeden etat w szkole po takim kierunku, a co dopiero dwa.

Ale nie brakuje czasami nauczycieli informatyki? Znam nauczycielki które uczą kilku przedmiotów w tej samej szkole więc da sięDuży uśmiech

Jeszcze raz napiszę, powodzenia w znalezieniu pracy jako nauczyciel. Nie obchodzi mnie, że jakiś znajomy uczy kilku przedmiotów.

No ale nie musi cię to obchodzić ja tylko piszę że jak widać się da!

W tarnowskim Urzędzie pracy, nauczyciele stanowią drugą siłę bezrobotnych. Jest ich zarejestrowanych najwięcej, zaraz po kucharzach. Więc do mnie bardziej przemawia to, niż gadanie, że jakiś nauczyciel robi 10 przedmiotów w jednej szkole.

Nie 10 tylko 2.... i nie w Tarnowie tylko okolicach np.
No to jacy nauczyciele stanowią największą grupę tych bezrobotnych?

lewka napisał(a):Nie 10 tylko 2.... i nie w Tarnowie tylko okolicach np.
Czepiasz się szczegółów. Chodzi o to, że nauczyciel pracuje na więcej niż jednym przedmiocie.
lewka napisał(a):No to jacy nauczyciele stanowią największą grupę tych bezrobotnych?
Zapewne nauk humanistycznych. Aczkolwiek teraz jest niż demograficzny i szkoły są zamykane. Więc zapewne z wszystkich dziedzin.

Jakich zawodów brakuje w Polsce?
Powiedzcie mi - jakich zawodów brakuje w Polsce? Którzy fachowcy będą najbardziej potrzebni w 2015, 2016 roku a także i w kolejnych? Dla jakich zawodów nie powinno zabraknąć ofert pracy w obecnym roku kalendarzowym? Dodam, że nie tylko chodzi mi o zawody związane ze studiami, ale podejrzewam, że takie królują.
przemx 10 12,166 20-03-2017, 12:30
Ostatni post: janko22