www.bestpolisa.pl
Podział na grupy na studiach
Hej!
Jak są dzielone grupy na PWSZ w Tarnowie na np. filologii angielskiej? Jeżeli jest przyjęte 100 osób to tworzone są 4 grupy po 25 osób? Na jakiej zasadzie? Czy po nazwiskach czy po wynikach z matury (poziomami) - że grupa 1 to najwyższy poziom a grupa 4 to najniższy poziom? a może to jakoś jest wymieszane?
Że w jednej grupie są osoby najlepsze i najgorsze?

Zazwyczaj dzielą po nazwiskach i w zależności od zajęć. Tutaj jest to bardziej zagmatwane, bo macie kilka rodzajów grup. Macie na przykład grupę na WF, grupę na ćwiczenia i jakieś tam laboratoria na przykład. I może się zdarzyć tak, że jedna grupa będzie 25 osobowa, druga będzie 12 osobowa, a inna z kolei będzie 5 osobowa. Jednak najczęściej dzielą to po nazwiskach. Najprościej i najmniej problemów. Potem można się wymieniac, ale najczęściej jest to osoba za osobę, czyli osoba z grupy 1 idzie do 5, ale z 5 musi przyjść ktoś do pierwszej.

A to po co jest tak podzielone? Nie może być jedna i ta sama grupa na ćwiczenia i laboratoria - po co wprowadzają taki zamęt? I gdzie są tworzone 5-osobowe grupy i po co?

angela557, tak na rozum osoby, która ma więcej niż 18 lat i przeżyła 3 szkoły w swoim życiu. Jak myślisz, dlaczego są tworzone grupy o różnej ilości osób?
1) różne sale
2) różny materiał i potrzebne są mniejsze ilości osób żeby to ogarnąć
3) ilość pomocy naukowych jest taka i taka
4) łatwiej się pracuje w mniejszych grupach

To był tylko przykład, że jedna grupa może być taka, druga inna a trzecia jeszcze inna. Nie dzielą dokładnie na takie ilości osób, bo to jest zależne od ilości osób na roku.
I jaki zamęt? Bierzesz patrzysz, w której jesteś grupie. Wykreślasz niepotrzebne zajęcia z rozkładu zajęć i już masz swoje. Zero zamętu.

ale mimo wszystko jest to jakieś utrudnienie. Na jednych zajęciach jestem w tej grupie, na innych zajęciach znowu w innej grupie i cięzko się połapać z początku.

Ja utrudnienia nie widzę. Nie wiem gdzie Ty je widzisz. Masz listę grup, w których jesteś. Masz rozkład zajęć, w którym jest napisane na przykład:
Religia gr. A1
Matematyka gr. B2
Polski gr. A1

Ty jesteś w B2, to które zajęcia są Twoje? I gdzie tutaj jest utrudnienie?

A jeszcze jak np. wyglądają pierwsze zajęcia? No bo w planie zajęć mamy jeszcze zajęcia normalnie chyba bez podziału na grupy? Wtedy wszystkie 100 osób przychodzi na zajęcia?

Tak to najczęściej są tylko i wyłącznie wykłady i macie je wszyscy na salach wykładowych. One mieszczą bez problemu 100-125 osób.

Na pierwszych zajęciach organizacyjnych (ćwiczenia, laboratoria) prowadzący każe Wam się podzielić na jakieś mniejsze grupy laboratoryjne albo ćwiczeniowe i listy z tym podziałem dostarczyć mu na kolejnych zajęciach. Tak to w praktyce mniej więcej wygląda.

Czyli na pierwsze zajęcia ćwiczeniowe przychodzimy wszyscy - cały rok, kierunek? Laboratoriów nie ma chyba na filologii angielskiej Język

Nie, nie przychodzi cały rok bo są przecież grupy dziekańskie już ustalone przez kogoś tam. Zresztą zobacz sobie jak ten cały podział był zrobiony rok temu. Tutaj masz archiwalny plan zajęć na semestr zimowy 2012/13 dla filologii angielskiej.

Dziękuję, teraz rozumiem Uśmiech

tak przy okazji na II roku są mniej więcej takie same grupy jak na I? ;>

Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.

(16-07-2013, 19:04 )Cubaza napisał(a): Nie można tego określić. Możliwe, że żadna grupa nie będzie taka sama. Zależy to od zajęć, ćwiczeń itp.

Oraz tego, ile osób zostanie i przetrwa sesję. Jeżeli tworzone są np. grupy na specjalnościach, grupa dzieli się ze względu na wybraną specjalizację.

Jeżeli chodzi o grupy dziekańskie - najczęściej pozostają bez zmian, czasem ktoś dochodzi z roku wyżej komu się nie poszczęściło w sesji Uśmiech

(16-07-2013, 14:55 )Ahmed napisał(a): Na początku zostaniecie pewnie z góry podzieleni na grupy. Później wystarczy się dogadać z osobą się tym zajmującą jeżeli będziecie chcieli sami się podzielić, wiem bo po pierwszym roku sam się tym zajmowałem Język, trzeba się tylko trzymać zasady że ma być w miarę po równo w grupach.

O no to skoro się tym zajmowałes to może napiszesz jak to wygląda w praktyce Duży uśmiech Dzieli się to każdego bez względu na to czy chce być w tej i takiej grupie czy każdy sam się dobiera tam gdzie chce być?

(17-07-2013, 12:43 )Ahmed napisał(a): Zdecydowaliśmy że chcemy się sami podzielić na grupy, załatwiałem to bodajże z Panem Bydłoszem Duży uśmiech przez wakacje na forum ludzie pisali komu pasuje z kim być w grupach zwłaszcza tych rano i ostatnich ze względu na dojazdy itp. bo często się jeździ autem z kimś po drodze, a reszta osób jak mi już tam pasowało, na koniec udostępniłem wstępny podział, jak komuś coś nie pasowało to starałem się przekładać ale wiadomo że nie każdemu da się "dogodzić" więc i fochy też się zdarzały Język sporo było zabawy z tym układaniem grup żeby nic ze sobą nie kolidowało Uśmiech

Byłeś - jesteś starostą? Język

Nie jestem Język wtedy zdarzyło się że starosta i zastępca wyjechali za granicę na okres wakacji Uśmiech zgodziłem się przejąć ich obowiązki na ten czas Język

Legitymacja i indeks na studiach niestacjonarnych.
Witam. Chciałbym zapytać kiedy można odebrać legitymację i indeks na studiach niestacjonarnych? Mój kierunek to administracja publiczna. Jest informacja na stronie odnośnie studiów stacjonarnych, natomiast o zaocznych nie ma nic.
Raid 2 3,589 02-11-2016, 21:55
Ostatni post: MoniaL