18-04-2012, 0:02
Poziom nauczania na Instytucie Humanistycznym
Jaki obowiązuje poziom na tym instytucie? Warto przyjść tutaj studiować czy to raczej strata czasu ?
18-04-2012, 11:27
Poziom instytutu
Ciężko oceniać cały instytut moim zdaniem. Filologie stoją na bardzo dobrym poziomie pod względem nauczania, nie wiem jednak nic o studiach humanistycznych, bo nie miałem tam "dojścia"

Studia humanistyczne są same w sobie stratą czasu - niezależnie od uczelni, gdyż w Polsce nie ma pracy po tych kierunkach. Co roku masa absolwentów kierunków humanistycznych ma ogromne problemy ze znalezieniem pracy, więc naprawdę - nie ma potrzeby pchania się na te studia, bo to tylko strata 3 lat.
18-04-2012, 14:22
18-04-2012, 14:28
Poziom nauczania na Instytucie Humanistycznym
(18-04-2012 14:22 )raciczka napisał(a):  A co w przypadku, gdybym po studiach humanistycznych chciał zostać na uczelni? W sensie doktoryzować się? Wtedy to chyba się już opłaca.

Proponują to tylko tym najlepszym, pod warunkiem, że mają wolne miejsca do obsadzenia. Ewentualnie ogłaszają, że jest konkurs na asystenta itd.

Lektorat z języka obcego
Tutaj w mojej ocenie wydaje się, że musisz wybrać taki język, który Cię interesuje. Możesz także poczytać o tym [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Jakiego-j%C4%99zyka-obcego-warto-si%C4%99-uczy%C4%87-t]jakiego języka warto się uczyć[/url]. Sam osobiście na Twoim miejscu wybrałbym język włoski :)
buterfly123 2 4,669 27-08-2014 18:09
Ostatni post: crack
  Czy warto studiować filologię rosyjską?
Wcale po filologii rosyjskiej nie jest tak kolorowo, jakby się mogło wydawać. Faktem jest, że co roku absolwentów filologii rosyjskiej jest znacznie mniej niż absolwentów chociażby filologii angielskiej. Najważniejsze to to, że w Tarnowie nie ma kierunku związanego z filologią rosyjską, są one prowadzone tylko w większych miastach w których jest większa szansa na znalezienie pracy, która wymagałaby znajomości tego języka (chociażby korporacje). Pracy jednak wcale nie ma tak dużo, jakby się mogło wydawać, ale osoby obrotne na pewno sobie poradzą.
madeleine 6 5,129 11-08-2014 15:43
Ostatni post: justylla
  Dziennikarstwo czy filologia polska?
Prawda jest taka, że jeśli wiążesz przyszłość z dziennikarstwem studia nie są Ci do tego potrzebne :) Słyszałem, że najlepiej kształcić się w dziedzinie o której chce się pisać ;)
patii2251 2 1,570 22-10-2013 23:07
Ostatni post: spamer24
  Inauguracja roku akademickiego 2013/14 w Instytucie Humanistycznym
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/14 w Instytucie Humanistycznym odbędzie się w poniedziałek [b]30 września 2013 roku o godzinie 10.00[/b] w auli uczelnianej - [b]sala nr C017[/b]. W uroczystej inauguracji [b]mają obowiązek uczestniczyć studenci I roku[/b] (teoretycznie) studiów, po zakończeniu której otrzymają: - indeks; - legitymację studencką; - kartę zdrowia; - umowę do podpisania w sprawie odpłatności za studia;
admin 6 2,499 23-09-2013 11:27
Ostatni post: noldor
  Czy warto studiować filologię czeską?
Jeżeli już bardzo chcesz studiować jakąś filologię, dobrze byłoby wybrać właśnie taką, po której każdego roku nie ma kilkudziesięciu tysięcy absolwentów. Filologia czeska jak i rosyjska (o którą pytałaś w innym wątku) są tymi rzadziej wybieranymi filologiami.
madeleine 1 1,889 14-08-2013 13:28
Ostatni post: admin