• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja

Praca inżynierska - czy może być tylko teoretyczna?
#1
Wiem że praca inżynierska w większości przypadków to konkretny model, program, doświadczenie, konstrukcja itd. Ale teraz nasuwa mi się pytanie, czy praca inżynierska może być stricte teoretyczna bez żadnych badań, doświadczeń, obserwacji i tworzenia budynków, konstrukcji?

#2
Tak. Moj znajomy mial prace o zabezpieczeniach w sieci wifi. Wiec jest to mozliwe, ale taka praca inz. to nie praca wedlug mnie.

#3
Cubaza, nie każdy ma smykałkę np. do programowania i tworzenia systemów czy konstruowania czegoś. Przecież wiesz, jak teraz wyglądają studia Język Jest wiele tematów czysto teoretycznych, głównie z zakresu sieci komputerowych jeżeli jest już mowa o informatyce.
Jednakże również uważam, że praca inżynierska teoretyczna to pójście na łatwiznę. Jeśli jednak masz coś zaprojektować, np. projekt sieci teleinformatycznej w przedsiębiorstwach takich i takich to już wcale tak łatwo nie jest.

Najczęściej jednak propozycje tematów prac dyplomowych to coś w rodzaju odwalania brudnej roboty przez studentów, gdyż prawa do "efektu końcowego" pracy dyplomowej i tak przysługują uczelni.

Czy w pracy inżynierskiej można cytować?
Zastanawiam się, czy pisząc pracę inżynierską można w niej wprost cytować, czyli wklejać gotowe, skopiowane cytaty z kogoś książki? Oczywiście mam tutaj na myśli legalne cytowanie, czyli gdy podamy źródło skąd taki cytat zapożyczyliśmy. Czy ktoś ma jakieś inne informacje w tym temacie? Znacie szczegóły odnośnie cytowania w pracy inżynierskiej na PWSZ w Tarnowie? Temat nie dotyczy mnie, ale muszę pomóc znajomemu, który pisze pracę inżynierską i nie jest pewien, czy dany cytat może wprost skopiować, czy musi go "przerobić", ale myśl cytatu pozostawić. Chodzi o to, aby [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Czy-PWSZ-w-Tarnowie-korzysta-z-systemu-antyplagiatowego-t]system antyplagiatowy na PWSZ w Tarnowie[/url] nie uznał jego pracy za plagiat. Pomóżcie!
palaus2 2 2,198 04-12-2015, 19:11
Ostatni post: palaus2